عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ پل مرتفع در ویتنام

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ پل مرتفع در ویتنام

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

خیابانی بر فراز ابرها

عکس منتخب امروز در وبسایت نشنال جئوگرافیک، تصویری از پل «کان تو» در ویتنام است. عکس پایه‌های پل را نشان می‌دهد که از ابرها عبور کرده و بالاتر رفته‌اند.

کان تو؛ شهر دلتایی

کان تو شهری در جنوب ویتنام است و بر دلتای رود مکونگ واقع شده است. پل کان تو که در این شهر قرار دارد از روی رودخانه باساک می‌گذرد. رود باساک بزرگترین انشعاب از رودخانه مکونگ است و پل کان تو نیز یک پل غول‌پیکر به حساب می‌آید. این پل 3 کیلومتر طول، 23 متر عرض و 40 متر ارتفاع دارد. ارتفاع بلند پل به سبب تسهیل عبور کشتی‌های بزرگ از زیر آن است. در روزهای ابری و دارای مه ابرها پل را در بر می‌گیرند و اگر روی آن باشید حس جاده‌ای را دارد که از میان ابرها می‌گذرد.

دلتای رود مکونگ

یکی از بهترین مناطق سرسبز و بکر که در آسیا می‌توان یافت، دلتای مکونگ است. این دلتای بزرگ روی رود مکونگ در جنوب ویتنام واقع شده است. شالیزارهای برنج، طبیعت بکر، بازارهای رنگارنگ و روستاهای زیبا این منطقه را به جایی پرطرفدار نزد گردشگران شرق آسیا تبدیل کرده است.

این دلتا برای پرندگان یک پناهگاه بزرگ و مطبوع به حساب می‌آید. برای مثال بسیاری از گردشگران تنها به خاطر دیدن گونه‌های مختلف پرنده‌های بومی و مهاجر به شهر کائولان در دلتای مکونگ می‌روند. اما شاید بارزترین ویژگی انسانی دلتای رود مکونگ بازارهای شناور آن باشد. فروشگاه‌های این نوع بازارها روی قایق قرار دارد و مردم می‌توانند محصولات کاملا ارگانیک و محلی را از صاحبان این قایق‌ها خریداری کنند. جمع شدن این قایق‌ها کنار یکدیگر با محصولات رنگارنگ در میان سبزی دلتا چیزی شبیه به یک تابلوی نقاشی است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط