چطور در یک روز پمپی را بگردیم؟

چطور در یک روز پمپی را بگردیم؟

سفر به پمپی می‌تواند آرزوی بسیاری از افراد باشد. این شهر که در سال ۷۹ میلادی به سبب آتش‌فشان کوه وزوو نابود شد، حالا در فهرست برترین نقاط پرجاذبه در کشور ایتالیا قرار دارد. ریزش خاکستر بر سر شهر باعث شد تا پمپی دقیقا مانند روز اول سالم باقی بماند. زمان در اینجا متوقف شده است.

برای خرید بلیط قطار و رزرو هتل از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

ساختمان‌ها، نقاشی‌های دیواری، بدن‌ها و ظرف‌ها در این شهر کاملا سالم هستند. اگرچه این شهر بر بالای تپه‌ای بنا شده، اما می‌توان با خریدن سختی‌ها به جان به دیدار پمپی آمد و به گذشته سفر کرد. بااین‌حال پمپی در حال تخریب است و امید ما این است که دولت ایتالیا با جدیت بیشتر این اثر تاریخی را از گزند آسیب دور بدارد.

پمپی در ناپل ایتالیا واقع شده و دیدار از آن یک روز کامل به طول می‌انجامد. اگر واقعا به دنبال تماشای زیبایی‌های پمپی هستید، باید بیش از یک نصف روز زمان صرف کنید. تیم فلایتیو یک روز کامل برای این بازدید زمان گذاشت، اما درنهایت نتوانست تمام جاذبه‌های این شهر را به ثبت برساند. اگر تنها یک روز فرصت دارید و نمی‌توانید در روزی دیگر به پمپی سفر کنید، حتما به سراغ این جاذبه‌ها بروید:

حمام‌های عمومی شهر

این حمام‌ها در نزدیکی میدان اصلی شهر قرار داشته و به‌ خوبی حفظ شده‌اند. می‌توان به داخل حمام‌ها رفت و از نحوه چگونگی گرم شدن حمام‌ها اطلاع کسب کرد.

ویلای عجایب

این مکان در بیرون از محوطه اصلی شهر قرار داشته و به خاطر داشتن نقاشی‌های دیواری خارق‌العاده بسیار زیباست. این نقاشی‌ها به‌خوبی حفظ شده و رنگ‌های زیبایی دارند. از آنجایی‌که باید برای رسیدن به اینجا کمی پیاده‌روی کرد، جمعیت کمتری به این ویلا می‌آیند.

میدان اصلی شهر

شلوغ‌ترین مکان در شهر پمپی، میدان اصلی شهر است که در نزدیکی دروازه اصلی قرار دارد. اینجا زمانی مرکز اصلی زندگی مردم در پمپی بود و جایی است که می‌توان به دیدار آثار باستانی کشف‌شده از شهر رفت.

حمام‌های استابیان

یکی دیگری از حمام‌های کاملا سالم شهر پمپی حمام استابیان است که قدیمی‌ترین حمام شهر بوده و کمی بزرگ‌تر از دیگر حمام‌های پمپی است. در این حمام می‌توان اجسادی را مشاهده کرد که کاملا سالم مانده‌اند.

خانه آب‌نمای کوچک

خانه‌ای زیبا همراه با یک اتاق پشتی بزرگ، نقاشی‌های دیواری شگفت‌انگیز و یک آب‌نمای خارق‌العاده طرح موزاییکی؛ همچنان می‌توان مشاهده کرد که سقف خانه به ‌منظور جمع‌آوری آب باران حالت شیب‌دار دارد.

خانه فان (رب‌النوع مزارع و گله‌های گوسفند)

اینجا بزرگ‌ترین خانه پمپی بوده و نام آن از مجسمه موجود در حیات جلویی گرفته شده است. یک حیات بزرگ دیگر در پشت خانه قرار دارد که می‌توان تصاویر کاشی‌کاری‌شده صحنه یک جنگ را بر روی دیوارهای آن را مشاهده کرد.

باغ اسرا

این باغ انگور قدیمی در پشت پمپی قرار داشته و اجساد کسانی را نگهداری می‌کند که در شهر زندگی نمی‌کردند. این تاکستان بسیار زیبا است.

خانه ونوس در صدف

یکی دیگر از مناطقی که از تیررس گردشگران دور است، خانه‌ای است که ونوس، الهه زیبایی و عشق، را بر روی دیوار آن نقاشی کرده‌اند. چندین باغ دیگر در این خانه وجود دارد و مجسمه خدای جنگ نیز در اینجا به چشم می‌خورد.

آمفی‌تئاتر شهر

این آمفی‌تئاتر بزرگ محل برگزاری مسابقات باستانی و تفریح مردم شهر محسوب می‌شده است. اینجا مکانی ساکت برای گشت‌وگذار بوده و در انتهای شهر قرار دارد. افراد کمی در اینجا حاضر هستند؛ به‌خصوص در اوایل صبح یا اواخر عصر.

زورخانه بزرگ شهر

درست در کنار آمفی‌تئاتر، یک زورخانه قرار دارد که در گذشته دور مکانی برای ورزش جوانان شهر بوده است. اینجا همچنین محلی مناسب برای فرار از شلوغی شهر محسوب می‌شود.

خانه سالوستیو

یکی از قدیمی‌ترین خانه‌های شهر پمپی امروزه بیشتر شبیه به یک مهمانخانه است. یک باغ کوچک در پشت خانه، یک نقاشی دیواری از دیانا، الهه ماه و شکار حیوانات وحشی و حتی یک رستوران کوچک در جلوی آن قرار دارد.

صدها ساختمان دیگر برای مشاهده در پمپمی وجود دارد. بااین‌حال ساختمان‌های مهم‌تر بیشتر زمان شما را به خود اختصاص می‌دهند. اگر حس می‌کنید که هنوز اقناع نشده‌اید، می‌توانید در سفر به این شهر از جاذبه‌های بیشتری دیدن کنید.

توصیه‌هایی برای بازدید از پمپی

مراقب ساختمان‌های بسته نیز باشید: همه ساختمان‌ها و جاذبه‌های پمپی آن‌طور که گفته می‌شود برای تماشا باز نیستند. گاهی متوجه می‌شوید که برخی از این ساختمان‌ها به هنگام دیدار شما تعطیل هستند.

بازدید را از پشت شهر شروع کنید: به‌منظور پرهیز از شلوغی، بازدید خود از پمپی را از دورترین معابد در پشت شهر آغاز کنید. اکثر مردم در ابتدا در میدان اصلی شهر جمع می‌شوند و شما می‌توانید از این مکان در هنگام عصر و پس از رفتن جمعیت دیدار کنید.

از راهنمای صوتی استفاده نکنید: ما یک راهنمای صوتی به قیمت ۱۰ یورو تهیه کردیم و فهمیدیم که این کار یعنی هدر دادن زمان و هزینه. کتاب رایگانی که در ابتدا به شما داده می‌شود، حاوی تمامی اطلاعات مفید بازدید از پمپی است. این راهنمای صوتی به‌هیچ‌وجه توضیحات اضافی به شما نخواهد داد.

زمان محدودی دارید؟ از یک راهنما استفاده کنید: ما به هنگام گشت‌وگذار در شهر به صحبت‌های چند راهنمای تور گوش دادیم و از اطلاعات آن‌ها حیرت‌زده شدیم. به‌علاوه ما می‌توانستیم از آن‌ها برای توضیحات بیشتر درخواست کنیم. این راهنماها شما را به دیدار جاذبه‌های اصلی شهر می‌برند.

آب فراوان با خود به همراه داشته باشید: در فصل تابستان هوا در پمپی بسیار گرم است. آب فراوان، عینک دودی و کلاه آفتابی به‌منظور جلوگیری از آفتاب‌سوختگی به همراه داشته باشید.

ما در طول یک روز سفر به پمپی به سراغ بسیاری از جاذبه‌های این شهر رفتیم، اما باز هم دوست داشتیم تا یک روز دیگر از آن بازدید کنیم؛ اما اگر شما مانند ما علاقه شدیدی به تاریخ ندارید، همان یک روز فرصت خوبی برای بازدید از شهر است. به‌منظور تماشای محوطه‌های کمتر بازدید شده از مرکز شهر پمپی دور شوید. راه رفتن در میان خرابه‌های شهر کمی عجیب است، اما حس زیبایی به شما می‌دهد.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط