مقاصد گردشگری

با جذاب‌ترین مقاصد گردشگری سال ۲۰۱۸ آشنا شوید

 

سال جدید خود را با سفر به برترین مقاصد گردشگری دنیا به سالی جذاب، فراموش‌نشدنی و پرماجرا تبدیل کنید. برای این کار با فلایتیو همراه شوید تا با بهترین مقاصد گردشگری سال ۲۰۱۸ آشنا شوید.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

۱. آفریقای جنوبی

یک قرن پیش، مردی در دره‌های سرسبز دماغه شرقی متولد شد که چهره آفریقای جنوبی را تغییر داد. روستای کونو که محل زندگی نلسون ماندلا در سال‌های نوجوانی بوده است، جذابیت‌های اندکی دارد. در این روستا تنها یک موزه به چشم می‌خورد که ۱۰۰ متر از خانه‌ای فاصله دارد که بعدها ماندلا آن را ساخت و در همان‌جا بازنشسته شد؛ اما سال ۲۰۱۸ صدمین سالروز تولد مادیبا (ماندلا) است و دنیا چشمان خود را به میراث او خیره خواهد کرد. بسیاری از گردشگران در این سال به این روستا خواهند آمد.

این منطقه مدت‌هاست که به حال خود رها شده، اما نه از سوی گردشگران. اینجا زمانی قلب مبارزه علیه رژیم آپارتاید بود و حالا به متروکه‌ای تبدیل شده است. با این‌حال، گردشگران علاقه فراوانی به اینجا نشان داده و به دیدن صحرای اسپارتان کارو، مناطق حفاظت‌شده سرسبز و کوه‌های آماتولا می‌آیند. پارک ملی فیل نیز یکی دیگر از مناطق حفاظت‌شده جذاب در این ناحیه به شمار می‌آید. زمانی که این پارک در سال ۱۹۳۱ تاسیس شد، تنها ۱۱ فیل در آن زندگی می‌کردند. امروز بیش از ۵۵۰ فیل در سومین پارک بزرگ آفریقای جنوبی گشت می‌زنند.

فرقی نمی‌کند که از حیات‌وحش دیدن کنید، به‌سوی جاده ساحلی بندر الیزابت بروید یا در صحرای کارو و در تپه‌های اطراف «دراکنزبرگ رنج» گشت بزنید، گردشگران خیلی زود متوجه می‌شوند که دماغه شرقی در آفریقای جنوبی پر از مکان‌های دیدنی است.

۲. پاتاگونیا | شیلی

سال جدید شاهد اتمام آخرین مرحله از پروژه‌ای خواهد بود که ۴۰ سال پیش توسط دیکتاتور شیلیایی، ژنرال آگوستو پینوشه، با ساخت جاده‌ای به طول ۱۲۰۰ کیلومتر به‌طرف پاتاگونیا شروع شده بود. کار ساخت این پروژه در این چند دهه با همکاری حامیان خصوصی محیط‌زیست و کمک‌های مالی مردمی انجام شد و حالا شیلی دارای پارکی همراه با ۴۰ هزار کیلومترمربع زمین است که برای ساخت ۵ پارک ملی جدید اختصاص یافته است.

قسمت جذاب داستان برای گردشگران زمانی است که آن‌ها متوجه می‌شود کارترا آسترا محل شروع یک سفر جاده‌ای جدید از میان شبکه پارک‌های ملی پاتاگونیا است. مسیری به طول ۲۴۰۰ کیلومتر که ۱۷ پارک ملی را در خود و بین هورنوپرین و کانال بیگل جای داده است.

اما از پارک ملی پومالین غافل نشوید. داگ و کریس تامپکینز ۲۰ سال پیش اقدام به خرید زمین‌های کشاورزی برای ساخت پارک خودشان کردند. گشت‌وگذار در میان جنگل بارانی سرسبز امروزی نشان می‌دهد که این دو نفر در کار خود کاملا موفق بوده‌اند.

۳. پرو

سال جدید شصتمین سالگرد تولد خرس پدینگتون توسط مایکل باند است. درحالی‌که که چیزهای اندکی در مورد این اثر انگلیسی وجود دارد که ما را به یاد خرس‌های وحشی آند می‌اندازد، هرگونه تمایل برای کاوش خرس‌های واقعی در جنگل‌های ابری و منطقه پارامو از ارتفاعات آند مورد استقبال قرار می‌گیرد.

جد خرس پدینگتون، همان خرس عینکی، در آمریکای جنوبی ساکن است. ۶۰ سال پیش و زمانی که باند نوشتن در مورد داستان خرس پدینگتون را آغاز کرد، این جانوران در پرو به‌وفور یافت می‌شدند؛ اما امروزه کمتر از ۶ هزار خرس در کوه‌های شمالی آند یافت می‌شوند. منطقه حفاظت‌شده چاپاری در پرو می‌تواند بهترین مکان برای مشاهده این حیوانات در طبیعت باشد.

در کنار سفر به کوه‌های جنوب پرو و گشت‌وگذار در میان دره کولکا، می‌توان به تماشای مرغ‌های مگس‌خوار بزرگ رفت که در حال خوردن گل‌های کاکتوس‌ها هستند. دیگر پرنده مشهور این منطقه کرکس‌های منطقه آند هستند که بر بالای صخره‌ها و اطراف آشیانه خود پرواز می‌کنند.

۴. اسکاتلند

از ارتفاعات و خلیج‌های شفاف گرفته تا جزایر کوچک دورافتاده که تنها صدای موجود در آن ناشی از زوزه باد در میان کوه‌ها است، معدود کشورهایی را می‌توان یافت که تا این حد به‌مانند اسکاتلند شاعرانه باشند. رفتن به این مناطق مسئله اصلی است. به همین خاطر است که بازسازی مسیر کالدونیان که لندن را به بخش‌های شمالی اسکاتلند (قلعه ویلیام، اینورنس و بندر ابردین) متصل می‌کند، مورد استقبال قرار گرفته است. با این کار دسترسی به ساحل غربی و جزایر دورافتاده این مناطق آسان‌تر می‌شود.

از اینورنِس می‌توان با یک قایق در کانال کالدونیان به‌طرف دریاچه‌ها و آبراهه‌های واقع در زیر قلعه‌های قرون‌وسطایی و کوهستان پر ابهت مونروس رفت. با ادامه این مسیر پرپیچ‌وخم و با قایق‌های جدید می‌توان به منطقه اسکای و جزایر غربی رفت و از مجمع‌الجزایری با بیش از ۱۰۰ جزیره دیدن کرد. راه خود را به‌طرف قله‌های هریس ادامه داده و از گذرگاه‌هایی عبور کنید که شما را به نواحی جنوبی در ساحل طلایی ‌رنگ جزیره بارا می‌رسانند.

۵. روسیه

این درست است که روسیه مسافران را در خود پخش می‌کند، اما چیزی که نمی‌توان از آن غافل شد زیبایی این کشور است. فرقی نمی‌کند که در رودخانه‌ها و کانال‌های سنت پترزبورگ سوار بر قایق می‌شوید یا اینکه به جنگل‌های برفی سیبری می‌روید، تمام مناظر این کشور زیبا هستند.

سال ۲۰۱۸ به دلیل برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در روسیه، موقعیت مناسبی برای سفر به این کشور است. تیم ملی فوتبال ایران هم یکی از تیم‌های حاضر در این مسابقات بوده و به نظر می‌رسد همه‌چیز برای رفتن به روسیه مهیا باشد.

کوه‌های آتش‌فشانی شبه‌جزیره کامچاتکا نیز فرصت خوبی برای پیاده‌روی به‌طرف دریاچه‌های اسیدی و تماشای دودهای خارج شده از دهانه آتش‌فشان موتنوفسکی است. به‌علاوه می‌توان در کنار رودخانه بیسترایا مخفیانه به خرس‌های قهوه‌ای نگاه کرد.

دریاچه بایکال در سیبری یکی دیگر از مناظر آبی زیبا در روسیه است. دیدار از عمیق‌ترین دریاچه آب شیرین دنیا ارزش تحمل سرمای طاقت‌فرسا را دارد. در امتداد ساحل این دریاچه حرکت کرده و به‌طرف صومعه‌هایی با ظاهر ترسناک بروید، یا اینکه سوار بر قطار بایکال شده و بدون زحمت دریاچه را دور بزنید. سپس به‌طرف جنوب شرق دور و منطقه حفاظت‌شده دورمینسکوی بروید (این منطقه در نزدیکی مسیر ریلی سیبری قرار دارد) و از چند ببر باقی‌مانده در منطقه سیبری دیدن کنید.

۶. پرتغال

سال گذشته بیش از ۷.۱ میلیون نفر از پرتغال دیدن کردند. فرقی نمی‌کند که با قطارهای کابلی و ترامواها از خیابان‌های سنگ‌فرش لیسبون بالا بروید، غذاهای لذیذ را در شهر پورتو امتحان می‌کنید یا از دروازه‌های نئوکلاسیک و معماری‌های سبک آفریقایی شهر فارو دیدن می‌کنید، پروازهای ارزان‌قیمت همیشه آماده هستند تا شما را در آخر هفته‌ها به این مناطق برسانند.

به‌طرف غرب پرتغال برای تماشای شهر سینترا بر فراز تپه‌ها بروید. سینترا که در دامنه کوه‌های جنگلی سینترا واقع شده، شهری تاریخی با کاخ‌هایی به سبک معماری عربی و جذابیت فراوان است. در اطراف تپه‌ها نیز دژها، خانه‌های ویلایی و پارک ملی سینترا کاسکایز قرار دارد.

در شرق، رود دورو واقع شده که مستقیما از میان خیابان‌های روماندسک در پورتو عبور کرده و با گذر از تاکستان‌های قرمزرنگ تا مرز با اسپانیا امتداد می‌یابد. درنهایت به منطقه ساگرس، درست در امتداد ساحل فارو، می‌رسیم که صخره‌های آن پر از غارهای مخفی و پناهگاه‌های ساحلی است. در قلعه تاریخی این منطقه گشت‌وگذار کرده و به دیدار دماغه سنت وینسنت در جنوب باختری اروپا بروید. این منطقه همیشه خلوت است.

۷. کره جنوبی

زمانی که وقت سفر از شمال به جنوب می‌شود، باید اعتراف کرد که شبکه ریلی کره جنوبی حتی سریع‌تر از هواپیما عمل می‌کند؛ اما این شبکه ریلی همه نقاط کشور را پوشش نمی‌دهد، به همین خاطر کره‌ای‌ها دست به ساخت یک مسیر ریلی جدید با قطار سریع‌السیر زدند تا بتوانند فاصله بین دو شهر سئول و پیونگ‌چانگ را برای بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ به ۷۰ دقیقه کاهش دهند.

استان گانگ ون در شمال شرقی کره جنوبی هرگز موردتوجه گردشگران قرار نگرفته است. بااین‌حال این استان با ظاهر زخمت، آثار باقی‌مانده از جنگ و سواحل عریض و خلوت خود نیاز به کمی توجه بیشتر دارد. کوه‌های کمتر شناخته‌شده اوداسئان میزبان ۴ پارک ملی بزرگ در این منطقه است. در دامنه‌های ملایم این کوه گشت زده و به سراغ معابد ساکت در میان جنگل درختان سرخدار بروید. بااین‌حال اگر به دنبال چالش بیشتر هستید، سئوراکسن را برای کوه‌پیمایی در ارتفاعات ۱۷۰۰ متری انتخاب کنید.

ساحل این منطقه طولانی و خلوت بوده و محلی اختفای شگفتی‌های عجیب است. ایستگاه قطار یئونگدوجین تقریبا به‌طرف ساحل آمده و شناورهای نیروی دریایی به شما یادآوری می‌کنند که تا چه حد به ناحیه غیرنظامی شده نزدیک هستید. همه این موارد در زیر سایه یک منظره عجیب قرار دارند: یک هتل بزرگ که شبیه به یک کشتی کروز است و در کنار صخره‌ها ساخته شده است. این منطقه واقعا زیباست.

۸. تونس

قبل از سفر به پایتخت این مستعمره سابق فرانسه به شهر سیدی بو سعید برای دیدن نسخه‌ای لطیف‌تر از گذشته تونس با دیوارهایی سفیدرنگ، اقیانوسی آبی و خلیج تونس بروید. در همان حوالی بقایایی از شهر بندری قرطاج به چشم می‌خورد که شما را به دوران گذشته برده و به‌مانند کلوسئوم شهر رم در آفریقا است.

عده اندکی از مردم می‌دانند که تونس دارای طبیعتی متنوع از دریاچه‌های نمکی به رنگ صورتی گرفته تا تپه‌های ماسه‌ای است. در شمال پایتخت، پارک ملی اشکال واقع شده که آخرین بقایا از زنجیره تالاب‌های شمال آفریقا را در خود جای داده است. هزاران گونه از پرندگان هرساله به اینجا مهاجرت می‌کنند. تالاب‌های این ناحیه در فصل پاییز پذیرای دسته‌های بزرگی از فلامینگوها هستند. تونس به‌راستی شبیه به بهشت است.

۹. غرب استرالیا

سفر به استرالیا می‌تواند یک مسافرت خسته‌کننده برای مسافران باشد؛ اما امروزه به لطف پروازهای مستقیم، این مسافت طولانی از ۴۰ ساعت به ۱۷ ساعت کاهش یافته است.

اگرچه بسیاری از افراد به دنبال پرواز به شهر سیدنی هستند، اما ساحل جنگلی غرب استرالیا پاداشی بزرگ برای افراد ماجراجو است. در این ناحیه سنگ‌هایی از دل خاک بیرون زده‌اند که شبیه به یک طرح نیمه‌کاره از سوی خدایان هستند. به هنگام گشت‌وگذار در بالای کوه‌های پارک ملی نامبونگ، به نظر می‌رسد طبیعت این منطقه به طرز دیوانه‌واری شکل گرفته است.

حیات‌وحش این منطقه هم جذاب است. راه خود را به سمت یافتن کواکه (جانوری شبیه به کانگرو) در روتنست کج کرده و در این مسیر شاهد شنای کوسه‌ها در سواحل مرجانی نینگالو باشید. در بیرون از شهر پرت، مسیر بیبولمون به طول هزار کیلومتر در اطراف بهترین سواحل مرجانی این کشور شکل گرفته است. در هیچ کجای دیگر از این دنیا نمی‌توان شبیه آن را پیدا کرد. این مسیر ساحلی محلی مناسب برای پیاده‌روی است.

۱۰. کلرادو

امروزه کلرادو نسبت به گذشته تسهیلات بیشتری را برای رفاه مسافران خود به خرج داده است. وجود پروازهای مستقیم به این شهر از دیگر کشورها باعث شده است تا هزینه‌های سفر به کلرادو کاهش یابد.

شهر مایل-های می‌تواند مقصد مناسبی برای شروع سفر باشد. بااین‌حال تنها برای استراحت وارد این شهر نشوید. گردشگران خیلی زود متوجه می‌شوند که می‌توان از این شهر به پارک ملی کوه راکی رفت و از دریاچه‌های زیبا در بین کوه‌ها و جنگل‌هایی با خرس‌های سیاه و گوزن‌های شمالی لذت برد.

اندکی که از جاده‌ها دور شویم، به چشم‌اندازی تاریخی می‌رسیم. شهر مسا ورده دارای خانه‌هایی است که در دل کوه‌ها حفر شده و مایه شگفتی همگان است. ۸۰۰ متر به عمق دره بلک کانیون رفته و به پیاده‌روی در بالای رود کانیسون بپردازید، یا اینکه به سراغ کوه‌پیمایی در ارتفاعات طلایی‌رنگ پارک ملی تپه‌های ماسه‌ای بروید. متوجه خواهید شد که چشم‌انداز کلرادو چقدر متنوع است.

۱۱. نیوزیلند

نیوزیلند با داشتن پارک ملی تونگاریرو آلپاین، یکی از زیباترین چشم‌اندازهای دنیا برای راهپیمایی‌های روزانه را دارد؛ اما جزیره South Island نه‌تنها برای گردش مسافران در میان کوه‌ها و جنگل‌های ساحلی پارک ملی پاپاروا در نواحی کوهستانی شمال غربی عالی است بلکه به خاطر زیبایی آن می‌درخشد.

گذرگاه‌های آهکی این پارک ملی به طول ۶۵ کیلومتر بین بلک‌بال در جنوب و پوناکایکی در ساحل، محل مناسبی برای پیاده‌روی هستند. برای گشتی کامل در سواحل، جنگل‌ها، مسیرهای آبی و تماشای پرندگان به یک مسافرت دو تا سه روزه نیاز است.

اما گردشگران می‌توانند به کیلومتر ۱۰.۸ از مسیر یادبود Pike29 و محل فاجعه معدنکاری بروند که در سال ۲۰۱۰ موجب مرگ ۲۹ معدن کار شد. این مسیر قرار است به‌طور کامل در سال ۲۰۱۹ باز شود.

۱۲. مکزیک

کمتر می‌توان جایی به زیبایی شهر گمشده در هنگام سفر به مکزیک یافت. باستان شناسان در سال ۱۹۹۵ به هنگام کاوش به مجموعه‌ای بزرگ از تمدن مایا به نام ایچکابال در جنوب مکزیک و ایالت کوینتانارو برخورد کردند. این محوطه شامل ۵ هرم اصلی می‌شود که برای چندین قرن در میان جنگل‌های باکالار مخفی بود. این معابد به طرز حیرت‌انگیزی سالم مانده‌اند. باید مژده دهیم که دروازه‌های این شهر در سال ۲۰۱۸ به روی علاقه‌مندان تاریخ باز می‌شوند.

حتی پس از گذشت ۲۳ سال از آن زمان، صحبت‌ها در مورد این شهر ادامه دارد. شواهد نشان می‌دهد که این محوطه بین سال هزار قبل از میلاد تا ۳۲۰ میلادی دارای سکنه بوده و ناگهان و به طرز مرموزی در پایان دوران مایا خالی از سکنه شده است.

هرساله حدود ۱۰ میلیون گردشگر به دیدن سواحل کوینتانارو شمالی می‌آیند و فقط ۱۰۰ هزار نفر از آن‌ها به میان جنگل‌های ناشناخته باکالار می‌روند. با باز شدن شهر ایچکابال در سال جدید، می‌توان شاهد یکی از زیباترین شگفتی‌های جدید دنیا بود.

۱۳. مراکش

هرکسی که تابه‌حال از مراکش دیدن کرده باشد می‌داند که جابجایی در این شهر بسیار آرام است. به همین خاطر یک تاکسی گرفته و به سفری طولانی در میان مسیرهای باریک کوهستانی در طول یک روز بروید. با آمدن اولین قطار سریع‌السیر قاره آفریقا در مراکش، می‌توان فاصله بین کازابلانکا تا تنجیر را در دو ساعت طی کرد.

سفر خود را از تنجیر شروع کنید. در این شهر زیبا قدم زده و از مساجد آن در میان کوچه‌های تودرتو دیدن کنید. به کافه‌های شهر رفته و از پشت پنجره آن‌ها نظاره‌گر این شهر باستانی باشید. از این شهر به سفری کوتاه برای تماشای خانه‌های سفیدرنگ و خیابان‌های سنگ‌فرش شفشاون در کوه‌های ریف بروید. پس از آن بازدید از باغ‌ها و قصبه باستانی رباط (پایتخت مراکش) را فراموش نکنید.

در بیرون از شهر، گورستان چلا قرار دارد که شما را به میان خرابه‌های متعلق به قرن دوم می‌برد. پس از این گشت‌وگذار به شهر کازابلانکا و بخش قدیمی شهر سفر کنید. مکان‌های مقدس، دست‌فروشان فراوان و معماری سبکی عربی آفریقایی در مسجد حسن، برنامه شما برای یک آخر هفته را تکمیل خواهد کرد.

۱۴. منطقه بالتیک

لیتوانی، استونی و لاتویا در سال ۱۹۱۸ در میانه یک جدایی پرآشوب قرار داشتند. درست در زمان اشغال این کشورها توسط آلمان و قریب‌الوقوع بودن تشکیل یک جمهوری روسی سوسیالیست، این کشورها اعلام استقلال کردند. این عمل طولی نکشید و این کشورهای حوزه بالتیک یک سال بعد به استقلال رسیدند. حالا صد سال از آن زمان می‌گذرد و جشن صدسالگی استقلال آن‌ها باشکوه خواهد بود.

به افرادی که قصد سفر به این کشورها در روزهایی غیر از روزهای ملی را دارند توصیه می‌کنیم که از این فرصت استفاده کرده و به میان طبیعت زیبای این مناطق در اروپا بروند. پارک ملی سوما در نزدیکی پایتخت سنگ‌فرش استونی، تالین، واقع شده و جنگل‌های آن محلی برای زندگی خرس‌های قهوه‌ای، گرگ‌ها و افسانه‌هایی از جادوگران است. پایتخت لاتویا با سبک هنر مدرن در نزدیکی پارک ملی گائویاس واقع شده و بازدید از جنگل وسیع آن از طریق قایق در رودخانه شگفت‌انگیز است.

درنهایت به سراغ لیتوانی می‌رویم که خیابان‌های شهر ویلنیوس با سبک معماری باروک آراسته شده است. در نزدیکی این شهر پارک ملی تراکای و قلعه‌ای به قدمت ۷ قرن واقع شده است. این قلعه مشرف به آب‌های شفاف دریاچه گالو است. فرصت را از دست ندهید.

۱۵. سنت هلنا | بریتانیا

اتفاقات خوب به سراغ افرادی می‌آید که منتظر می‌مانند. حالا نیز امکان سفر هوایی به این مستعمره بریتانیا فراهم شده است. امروزه گردشگران می‌توانند از نقاط مختلف دنیا به تبعیدگاه ناپلئون بناپارت سفر کنند.

جاذبه‌های زیادی در یکی از دورافتاده‌ترین نقاط دنیا برای تماشا وجود دارد. یکی از این جاذبه‌ها، خانه امپراتور فرانسوی ناپلئون است که پس از جنگ واترلو در اینجا عمر خود را به پایان رساند. خانه و قبر خالی ناپلئون ارزش بازدید از این جزیره را دارد. پایتخت این جزیره، جیمزتاون، بین دو تپه باریک قرار گرفته و بالا رفتن از آن‌ها شما را با منظره‌ای از ساختمان‌های رنگارنگ سبک دوران جرج پنجم آشنا می‌کند. از کوه پایین آمده و به تماشای سواحل سیاه‌رنگ، نهنگ‌های شناور در نزدیکی ساحل و حتی پیرترین لاک‌پشت جزیره با عمر ۱۸۶ سال بروید.

۱۶. پارک ملی پیکوس د اروپا | اسپانیا

به سراغ اسپانیا آمده و اولین چیزی که توجه ما را در شمال این کشور و منطقه پیکوس جلب می‌کند چشم‌انداز آن است؛ در این منطقه غار مقدس کوادونیا قرار دارد که پادشاه ایالت آستوریا در آنجا در مقابل مسلمانان اهل شمال آفریقا ایستاد. این غار به‌عنوان محل اولین خونریزی برای بازپس‌گیری اسپانیا شناخته می‌شود. اینجا برای هرکسی حیرت‌انگیز است. به‌علاوه این پارک ملی قرار است در سال جدید صدمین سالگرد تاسیس خود را جشن بگیرد.

در پایین این پارک جنگل‌های ساحلی، دریاچه‌های مخفی، غارهای باستانی و گرگ‌های ایبریایی به چشم می‌خورد. شکل‌گیری این جاذبه‌های طبیعی از ۳۰۰ میلیون سال پیش آغاز شده است. حالا گردشگران می‌توانند از آن‌ها لذت ببرند.

۱۷. تانزانیا

بلندترین قله قاره آفریقا در کلیمانجارو قرار دارد. هر تابستان ۵۰ هزار گردشگر از مرتفع‌ترین مسیر راهپیمایی دنیا خود را به این قله می‌رسانند. گردشگران می‌توانند از راه‌های مختلف خود را در طول ۶ تا ۷ روز به قله برسانند. در این مسیر باربرها نیز به کمک آن‌ها می‌آیند؛ اما کوهنوردان ماجراجو می‌توانند از همین حالا به گروه‌های مختلف برای عبور از مسیر جدید کوهستانی موسوم به North Face در سال ۲۰۱۸ بپیوندند.

این مسیر جایگزین ۷ روز به طول می‌انجامد و شامل پیاده‌روی از میان جنگل‌های ابری اومبوِه و سپس حرکت به‌طرف دشت شیرا می‌شود. کوهنوردان از آنجا قبل از استراحت از رودخانه شمالی عبور می‌کنند؛ اما رسیدن به قله در طول روز واقعا سخت است؛ افراد باید به‌طرف حوضچه رُوش پایین آمده، از میان یخچال‌ها عبور کرده و درنهایت به بام آفریقا برسند. زیبایی این کوه ارزش این‌همه سختی را دارد. فرقی نمی‌کند که چطور به بالای قله برسید، شما هرگز این سفر را فراموش نخواهید کرد.

۱۸. بوینس آیرس

می‌توان با بودجه‌ای مناسب به شهر بوینس آیرس سفر کرد. امروزه پروازهای مستقیمی به‌طرف این شهر در آرژانتین وجود دارد. قیمت‌های این پروازها نیز در حال کمتر شدن است.

گورستان‌های رکولتا و چاچریتا، خوراکی‌های خیابانی و چشم‌انداز زیبا از ویژگی‌های بوینس آیرس هستند. می‌توان در دلتای پارانا به قایق‌سواری پرداخت و از طبیعت زیبای پرندگان در جزایر نیمه استوایی لذت برد.

اگر قصد دارید تا از تمام پول خود به‌خوبی استفاده کنید، به مناطق دوردست سری بزنید؛ آبشار ایگوازو می‌تواند تجربه‌ای جذاب برای شما در این سفر طولانی باشد. مشاهده گله‌های گاو به همراه گاوچران‌های آن‌ها در دشت پامپاس یکی دیگر از لذت‌های سفر به بوینس آیرس خواهد بود.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط