صبحانه برزیلی

برزیلی‌ها برای صبحانه چه می‌خورند؟

صبحانه در مقایسه با دیگر وعده‌های غذایی حسی متفاوت‌تر برای افراد دارد. برخی اصلا نمی‌توانند به این وعده غذایی نگاه کنند، اما برخی دیگر روز خود را با یک صبحانه شاهانه آغاز می‌کنند. یکی از تفاوت‌های فرهنگی شگفت‌انگیز میان کشورها، نحوه برخورد آن‌ها با مهم‌ترین وعده غذایی روز است. فلایتیو به بررسی فرهنگ غذایی برزیل به هنگام صرف صبحانه پرداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما ارزان به فلایتیو مراجعه کنید.

صبحانه در برزیل، به‌عنوان یک قاعده کلی، از حدود ساعت ۶:۳۰ صبح آغاز شده و تا ۸ ادامه دارد. زمان صرف این وعده بستگی به ساعت مدرسه و کار افراد دارد. اگرچه برزیلی‌ها عموما این وعده غذایی را برتر از دیگر وعده‌های غذایی نمی‌دانند، اما صبحانه سریع‌تر سرو شده و ساده‌تر از وعده نهار است. بااین‌حال این وعده متنوع‌تر بوده و حدود یک ساعت به طول می‌انجامد. میان وعده صبحگاهی در برزیل معنایی ندارد و اگر فردی را برای میان وعده در ساعات بین ۱۰ تا ۱۱ صبح به یک کافه دعوت کنید، با نگاهی پرسشگرانه به شما خیره می‌شود.

برای پرتغالی برزیلی‌ها، صبحانه به معنی یک قهوه صبحگاهی است که کاملا با مفهوم آن برای پرتغالی‌های کشور پرتغال تفاوت دارد. قهوه نقش مهمی در این وعده صبحگاهی داشته و با شیر گرم یا بدون شیر و همراه با شکر فراوان تهیه می‌شود.

صبحانه در طول روزهای هفته به‌گونه‌ای آماده می‌شود که در حین سادگی، کاملا مقوی بوده و انرژی لازم در محل کار تا ظهر را تامین می‌کند. صبحانه در آخر هفته‌های برزیل مشابه روزهای دیگر بوده، اما با لذت بیشتر و در ساعات دیرتر روز سرو می‌شود. رایج‌ترین گزینه در صبحانه برزیلی‌ها نان فرانسوی است که معمولا به شکل تست و همراه با کره میل می‌شود. گاهی اوقات این نان با چند ورق پنیر موزارلا (این پنیر با پنیر موزارلای ایتالیایی تفاوت دارد) یا پنیر سفید سرو می‌شود. در اغلب ایالت‌های برزیل، پنیر سفید به شکل پاستوریزه و نرم عرضه می‌شود. البته انواع سفت و تازه این پنیر نیز وجود دارد که بیشتر مزه خامه می‌دهد.

پاپایا میوه‌ای است که اغلب بر سر میز صبحانه برزیلی‌ها دیده می‌شود، هرچند این میوه ممکن است با توجه به فصل برداشت آن و در ایالت‌های مختلف تغییر کند. جایگزین نان فرانسوی بر سر میز صبحانه برزیلی‌ها نان پنیری یا گرانول همراه با ماست و شیر است. سرو کیک در هنگام صبحانه نیز امری رایج است و این کیک‌ها معمولا از پرتقال یا ذرت تهیه شده و شکر کمی دارند.

قهوه مهم‌ترین نوشیدنی صبحانه در برزیل به شمار می‌آید. این نوشیدنی در دو نوع پینگادو یا مدیا سرو می‌شود. پینگادو قهوه تلخ با کمی شیر بوده و مدیا یک نوشیدنی تشکیل‌شده از نیمی قهوه و نیمی شیر گرم است. به‌ندرت پیش می‌آید که برزیلی‌ها قهوه را بدون شکر میل کنند. آن‌ها معمولا نوشیدنی خود را پر از شکر یا شیرین‌کننده‌های دیگر می‌کنند. افرادی که قهوه دوست ندارند، معمولا به سراغ نوشیدن شیر همراه با پودر کاکائو می‌روند. این گزینه در میان بزرگ‌سالان و کودکان رایج است. مفهوم چای و شیر در برزیل عجیب تلقی می‌شود، بنابراین نباید انتظار دیدن چای بر سر میز صبحانه را داشت. برزیل به لطف آب‌وهوای ایده آل خود، میوه‌های فراوانی برداشت می‌کند. به همین خاطر، مصرف آب‌میوه تازه، به‌خصوص آب‌پرتقال، در این کشور رایج است. ویتامینا نام یکی دیگر از صبحانه‌های محبوب برزیلی است که ترکیبی از آواکادوی مخلوط شده با شیر و شکر است.

صبحانه معمولا در خانه سرو نمی‌شود. نانوایی‌ها نقش مهمی در فرهنگ غذایی این کشور داشته و مردم محلی در این مکان‌ها برای نوشیدن قهوه با نان فرانسوی دور هم جمع می‌شوند. در طول هفته، مراجعه به یک نانوایی با سرعت بیشتری انجام می‌شود، اما در آخر هفته‌ها، این مکان‌ها محلی برای لذت بردن از یک صبحانه در آرامش کامل و صحبت با دیگران هستند.

دیگر مکان برای صرف صبحانه در یکشنبه آخر هفته، بازارهای محصولات کشاورزی است. صبحانه در اینجا شامل گوشت سرخ‌شده، پنیر، میگو و یک نوشیدنی بزرگ از نیشکر می‌شود. این صبحانه شاهانه معمولا یک‌بار در هفته میل شده و رسمی سنتی در میان بسیاری از مردم برزیل است.

وسعت فراوان برزیل سبب تفاوت‌های منطقه‌ای گسترده در انتخاب گزینه‌های صبحانه شده است. در شمال برزیل، منطقه آمازون نقش مهمی در گزینه‌های صبحانه ایفا کرده و خوراکی آکای با ترکیبی از غلات مختلف در اینجا رایج است. در جنوب برزیل، شیرینی‌ها و کیک‌ها میز صبحانه را کامل می‌کنند. صبحانه موسوم به «استعماری» منحصر به منطقه جنوب برزیل بوده و این نوع صبحانه در رستوران‌ها ترکیبی از انواع نان‌ها، مرباها و کیک‌های مختلف است. نسخه ساده‌تر این صبحانه در خانه‌های برزیلی و تنها در جنوب کشور سرو می‌شود؛ یافتن یک شیشه مربا در منطقه شمال برزیل امری نادر است!

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط