کجای استانبول می‌توان بهترین دسرها را امتحان کرد

در کجای استانبول می‌توان بهترین دسرها را امتحان کرد؟

استانبول به‌عنوان یک شهر بین‌المللی، میزبان بهترین دسرها، از انواع کلاسیک ترکی گرفته تا برخی از شیرینی‌های محبوب بین‌المللی، است. فلایتیو به همین بهانه به سراغ برخی از بهترین مکان‌ها در این شهر به‌منظور امتحان بهترین دسرها رفته است.

برای خرید بلیط ارزان استانبول به فلایتیو مراجعه کنید.

شیرینی ناپلئونی (میل فوئی) | شیرینی فروشی پُلیت

شیرینی فروشی پلیت (Pelit) از سال ۱۹۵۷ تا به امروز مشغول تهیه دسرهای عالی است، بااین‌حال، شیرینی ناپلئونی یکی از شاخصه‌های آن محسوب شده و احتمالا در تمام شهر نیز بی‌نظیر است. این شیرینی فرانسوی از چندین لایه از خمیر پف‌کرده تشکیل شده و در بین هر لایه از آن خامه قرار دارد. لایه بالایی این شیرینی با شکر پوشانده شده است.

دسر اِکلر | شیرینی فروشی دیوان

دیوان لوکس و مجلل‌ترین شیرینی فروشی شهر بوده و نه‌تنها کیک‌های عالی بلکه نرمک‌های (شبیه پاستیل) محبوب ترکی با مواد مختلف در لابه‌لای آن‌ها را تهیه می‌کند. اکلرهای شکلاتی این شیرینی فروشی نیز بسیار محبوب بوده و شکلات تیره فراوان درون آن‌ها بدون شک روز شما را می‌سازد.

دسر مُحَلِبی | شیرینی فروشی گورِم

محلبی یک پودینگ سفت با طعم کندر (شیره گرفته‌شده از درخت کندر) است که روی آن با دارچین تزئین شده و معمولا به‌صورت سرد سرو می‌شود. محلبی‌های شیرینی فروشی گورم یکی از بهترین‌ها در استانبول بوده و ارزش یک‌بار امتحان کردن را دارد.

نان خامه‌ای | شیرینی فروشی نظر

شاید این شیرینی فروشی ساده در نگاه اول زیاد توجه شما را به خود جلب نکند، اما وقتی‌که برای دیدن اکلرهای کوچک و نان‌های خامه‌ای محبوب با پوشش شکلاتی وارد آن می‌شوید، بسیار خوشحالتان خواهد کرد.

باقلوای کورو | شیرینی فروشی بیلگی اوغلو

مکان‌های فراوانی برای امتحان باقلوا در استانبول وجود دارد، اما همه آن‌ها به خاطر عدم استفاده از مواد اولیه باکیفیت خوب نیستند. بااین‌حال، می‌توان اطمینان حاصل کرد که باقلوای کورو (باقلوا با پسته فراوان) در شیرینی فروشی بیلگی اوغلو همواره با بهترین کره تهیه شده و مثل همیشه عالی است.

باقلوای پرتقالی | رستوران کونیالی

کونیالی از سال ۱۸۹۷، به‌عنوان یک رستوران، در حال سرو انواع خوراکی‌های سنتی ترکیه‌ای است. بااین‌حال، در این شعبه همه‌چیز حول دسر و از همه مهم‌تر باقلوای پرتقالی عالی آن می‌چرخد که در هیچ کجای دیگری از شهر یافت نمی‌شود.

حلوای ایرمیک با بستنی | رستوران هونکار

حلوا یک عضو بسیار مهم در بخش دسرهای ترکیه‌ای است و هونکار یکی از بهترین رستوران‌های ترکیه‌ای در استانبول برای سرو حلوای ایرمیک محسوب می‌شود. درون حلوای ایرمیک یک اسکوپ از بستنی پنهان شده است.

شیرینی ترکی

تفکیک این دسته کمی دشوار است زیرا استانبول دارای سه عرضه‌کننده بسیار عالی و قدیمی در بخش شیرینی ترکی و نرمک است. کافِر ارول (فعال در بخش آسیایی استانبول از سال ۱۸۰۷) به خاطر شیرینی‌های بادامی لذیذ خود به شکل میوه و سبزیجات و مجموعه‌ای رنگارنگ از شیرینی‌های ترکی با طعم گل رز، لیمو، نعنا و کنجد مشهور است. قنادی علی محدالدین نیز به خاطر تهیه نرمک‌های ترکیه‌ای در دوران امپراتوری عثمانی و فروشگاه نوستالژیک خود با انواع شیرینی‌ها نظیر نرمک، حلوا و دیگر دسرها معروف است. شیرینی فروشی اوچ ییلدیز شِکِرلِمِجیسی یکی از قنادی‌های کمتر شناخته‌شده در استانبول است، اما نرمک‌های آن با شیره کندر به همراه دیگرهای شیرینی‌های ترکیه‌ای و مرباهای خانگی حرف ندارد.

بادام اِزمسی | شیرینی فروشی مِشهور بِبِک بادام ازمسی

بادام ازمسی یک کرم سفت تهیه شده از بادام بوده و شیرینی فروشی ببک بادام ازمسی از سال ۱۹۰۴ تاکنون مشغول سرو این شیرینی عالی است. در کنار این شیرینی، کرم تهیه شده از پسته نیز بسیار توصیه می‌شود.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط