عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ غروب منهتن

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ غروب منهتن

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و اطلاع از قیمت بلیط هواپیما آمریکا به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

برج ویندزور

لارس سیوارس عکاس سوئدی در عکس امروز تصویری از منهتن را به نمایش گذاشته است که خورشید از پشت یکی از برج‌های معروف آن به نام ویندزور در حال غروب است. ناگفته نماند که بخش‌هایی از فیلم اسپایدرمن نیز در این برج فیلمبرداری شده است. برج ویندزور در مجتمع «تودور سیتی» در منهتن نیویورک و در کرانه خلیج لاک‌پشت‌ واقع شده است. تودور سیتی که در سال 1927 بنیان آن گذاشته شده، شهرکی است از برج‌های سر به فلک کشیده و اولین مجتمع از آسمان‌خراش‌ها در دنیا به حساب می‌آید. این شهرک نام خود را از خاندان سلطنتی تودور وام گرفته است که در قرون پانزدهم و شانزدهم بر انگلستان حکومت می‌کردند. سبک معماری برج‌های این شهرک بزرگ نئوگوتیک است و تا کنون لوکیشن فیلم‌‌های مشهوری چون اسپایدرمن، اسکارفیس و راننده تاکسی بوده است.

منهتن

این شبه جزیره یکی از معروف‌ترین مناطق تجاری دنیا است که در نیویورک واقع شده و قلب اقتصادی آمریکا در آن می‌تپد. البته منهتن نقطه آغاز شکل‌گیری نیویورک در قرن هفدهم میلادی نیز بوده است، اما اکنون تنها بخش کوچکی از این شهر بزرگ به حساب می‌آید. به علاوه این جزیره پرجمعیت مهم‌ترین اماکن و مراکز دنیا را نیز در خود جای داده است؛ اماکنی چون  سازمان ملل متحد، برج‌های تجارت جهانی که در یازده سپتامبر فرو ریختند، مرکز تجارت جهانی کنونی، میدان تایمز، ایمپایر استیت، مجسمه آزادی، خیابان برادوی، خیابان وال استریت، برج بلومبرگ، ساختمان نیویورک تایمز، موزه متروپلیتن، موزه گوگنهایم و بازار بورس آمریکا که مهم‌ترین بازار بورس جهان است در جزیره منهتن قرار گرفته‌اند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط