عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ تونل قدیمی در استرالیا

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ تونل قدیمی در استرالیا

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

شهر کرم ‌های شب‌ تاب

عکس منتخب امروز وبسایت نشنال جئوگرافیک از یک عکاس استرالیایی به نام جاسلین کرنو است. در قاب این عکس یک تونل قدیمی جای گرفته که در میان پرتوهای مختلف نور می‌درخشد. اما نکته جالب نهفته در عکس این است که این درخشندگی از چراغ یا خورشید نیست؛ بلکه کرم‌های شب‌تاب هستند که نور را در فضا پخش کرده‌اند. کرنو در توضیح عکس نوشته است که این تصویر همیشه به دست نمی‌آید و آن‌چه با آن مواجه شده پس از غروب و بعد از یک باران سیل‌آسا بوده است. این تونل اکنون محل زندگی کرم‌های شب‌تاب است و آن‌ها در روزهای بارانی نورهای خیره‌کننده‌ و زیبایی را در فضای اطرافشان ایجاد می‌کنند. این تونل در شهر کوچک هلنسبورگ در ایالت نیو ساوت ولز واقع شده است و معروف‌ترین جاذبه گردشگری آن منطقه به شمار می‌آید.

ایستگاه راه‌آهن هلنسبورگ

تونلی که در عکس نشنال جئوگرافیک دیده می‌شود، متروپولیتن نام دارد. این تونل در جوار ایستگاه قدیمی هلنسبورگ استرالیا واقع شده است. این ایستگاه در سال 1889 افتتاح شد ولی در سال  1915 به سبب صعب‌العبور بودن برای لوکوموتیو‌های بخار بسته و ایستگاه جدیدی برای آن در نظر گرفته شد. در مدتی که این تونل محل عبور قطار بود تعداد زیادی انسان در آن‌جا کشته شدند و در باور مردم آن منطقه هنوز روح آن‌ها در تونل جریان دارد و دیده می‌شود. پس از بسته شدن تونل یک مزرعه قارچ در آن‌جا پدید آمد و پس از سال‌ها نیز یک آبشار از بالای آن جاری شد. این تونل قدیمی اکنون به منظره‌ای تماشایی تبدیل شده است که درخشش کرم‌های شب‌تاب زیبایی آن را دو چندان کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط