عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ معبد ژاپنی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ معبد ژاپنی

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

عبادت در تاریک و روشن غروب

عکس منتخب امروز نشنال جئوگرافیک تصویر یک زیارتگاه را در آستانه غروب نشان می‌دهد. توریست‌های زیادی از زیارتگاه «یاساکا» در کیوتوی ژاپن در طول روز دیدار می‌کنند. اما تاکشی ایشیزاکی عکاس ژاپنی این عکس می‌گوید که وقتی هوا تاریک می‌شود روی معنوی این زیارتگاه بیشتر نمایان می‌شود.

معابد آیین شینتو

زیارتگاهی که در عکس به تصویر کشیده شده، محل عبادت پیروان آیین شینتو است. شینتو یک آیین باستانی در ژاپن است که بسیاری به آن گرایش دارند. عبادتگاه‌های شینتویی، معابدی هستند که پیروان این مذهب در آن‌ها ارواح مقدسی را به نام «کامی» زیارت می‌کنند. این معابد معمولا در اماکنی با طبیعت منحصر به فرد ساخته می‌شوند تا بتوانند احساس رازآلودی آیین شینتو را به زائران و بازدیدکنندگان منتقل کنند.

معبد یاساکا یا گیون یک زیارتگاه شینتویی با قدمت 1400 سال و یکی از معروف‌ترین معابد شینتویی در کیوتوی ژاپن است. این معبد میان دو منطقه گیون و هیگاشیاما در کیوتو واقع شده است که هر دو منطقه بسیار توریستی هستند و توریست‌ها معمولا بین این دو پیاده‌روی و از یاساکا نیز بازدید می‌کنند. شهرت یاساکا از فستیوالی می‌آید که هرسال در ماه جولای در یاساکا برگزار می‌شود و یکی از مشهورترین فستیوال‌های ژاپن است. این فستیوال «گیون ماتسوری» نام دارد و بزرگترین رویداد کیوتو و ژاپن است. ریشه این فستیوال در مراسم همگانی دعا برای مبارزه با بیماری طاعون بوده است که امروزه به یک آیین ملی بدل شده است. در این جشنواره مردم کیوتو در محل یاساکا گرد هم می‌آیند، لباس‌های سنتی ژاپن را بر تن می‌کنند و با غذاها و نوشیدنی‌های متنوع و مراسم خیابانی روز را می‌گذرانند.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط