بوسفور از استانبول

راهنمای گشت دریایی در بوسفور از استانبول

گشت دریایی در بوسفور یکی از بهترین راه‌ها برای تماشای شکوه و عظمت استانبول، از جاذبه‌های توریستی محله سلطان احمد تا عمارت‌های عثمانی مشهور کنار آب، است. راه‌های معدودی برای گشت زدن در این تنگه وجود دارد، بنابراین بهتر است تا توصیه‌های فلایتیو به این منظور را دنبال کنید.

برای خرید بلیط هواپیما ارزان به فلایتیو مراجعه کنید.

شهیر هاتلاری

شهیر هاتلاری یک شرکت قایق‌رانی در استانبول است که احتمالا بهترین و ارزان‌ترین گزینه به‌منظور گشت دریایی، به دو طریق، در بوسفور باشد: گشت دریایی کامل و گشت دریایی کوتاه. قبل از اینکه تصمیم خود را بگیرید، از برنامه سفر آن‌ها در وب‌سایت این شرکت دیدن کنید، زیرا زمان حرکت قایق‌ها به‌طور مرتب و به‌صورت فصلی تغییر می‌کند. حرکت قایق‌ها از ایستگاه امینونو بوده و می‌توان بلیت‌ها را از دفتر فروش آن‌ها در این ایستگاه تهیه کرد.

گشت دریایی کوتاه گزینه‌ای ایده آل برای افرادی است که زمان زیادی ندارند، اما نمی‌خواهند تا زیبایی‌های شهر و تنگه بوسفور را از دست بدهند. مسیر گشت دریایی کوتاه از امینونو به سمت ایستینیه و بالعکس بوده و از کنار چوبوکلو و اوسکودار در بخش آسیایی عبور می‌کند. حرکت قایق‌ها راس ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر بوده و دو ساعت به طول می‌انجامد. قیمت بلیت این گشت کوتاه ۱۲ لیر است و می‌توان برنامه حرکت آن را به‌صورت آنلاین تماشا کرد.

گشت دریایی کامل تقریبا شما را برای یک روز درگیر خود کرده و از ساعت ۱۰:۳۵ صبح تا ۴:۴۰ بعدازظهر به طول می‌انجامد. قایق‌ها در طول این مسیر چندین توقف برای سوار یا پیاده کردن مسافران دارند. گشت دریایی کامل از امینونو آغاز شده و به سمت روملی و آنادولو کاواجی، دو توقفگاه ساحلی در بخش آسیایی و اروپایی، ادامه دارد. قایق‌ها سپس راهی دریای سیاه می‌شوند. در ساعت ۱۲:۲۵ ظهر قایق شما به دهکده ماهیگیری آنادولو کاواجی رسیده و ساعت ۳ بعدازظهر اینجا را ترک می‌کند. می‌توان نهار را در یکی از رستوران‌های فراوان دریایی این منطقه میل کرد و به دیدار قلعه یوروس رفت. این قلعه متعلق به دوران بیزانس بوده و مشرف به محل تلاقی بوسفور و دریای سیاه است. حتما برنامه سفر با این تور را به‌صورت آنلاین در وب‌سایت بررسی کرده و از تغییرات فصلی آن مطلع شوید. قیمت بلیت‌ها ۲۵ لیر بوده و راهنمای صوتی به ۱۰ زبان نیز موجود است.

تورهای اختصاصی

شرکت Zoe Yacht یکی از گزینه‌های ارزشمند برای گشت‌وگذار دریایی در بوسفور است که حال و هوایی اختصاصی دارد. تورهای روزانه شامل گشت دریایی دوساعته برای تماشای غروب آفتاب، تور قایقی سفر به دریای سیاه، تور قایقی جزایر پرنس، گشت دریایی برای بازدید از جاذبه‌های شهر و یک تور دریایی همراه با صرف شام در خلیج بوسفور می‌شود. قیمت این تورها بین ۲۹۹ تا ۸۹۹ یورو است، بااین‌حال گردشگران می‌توانند سوار بر یک قایق تفریحی لوکس به طول ۱۷ متر شده و همه امکانات لازم را در اختیار داشته باشند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط