معرفی بهترین دانشگاه های سوییس

معرفی بهترین دانشگاه های سوییس

سوییس با وجود آن‌که کشور بسیار کوچکی است اما در جهان پیشرفته حرف بسیاری برای گفتن دارد. یکی از ویژگی‌هایی که توجه مهاجران را به این سرزمین جلب می‌کند، موقعیت تحصیل در آن‌جا است. در سوییس دانشگاه‌های بسیار معتبری وجود دارند که در رنکینگ جهانی جایگاه بالایی دارند. با ما همراه باشید تا با این دانشگاه‌ها آشنا شوید.

(برای خرید بلیط چارتر و خرید بلیط اینترنتی هواپیما به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

1- ای تی اچ زوریخ

این دانشگاه معتبرترین دانشگاه سوییس است و در جایگاه 9 رنکینگ جهانی قرار دارد. این دانشگاه قدیمی در رشته‌های فنی و مهندسی رتبه پنجم جهان و در علوم طبیعی رتبه ششم جهان را دارا است. دروس این دانشگاه در دوره لیسانس به آلمانی و در دوره‌های بالاتر به انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شوند.

2- دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان

موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان در جایگاه 12 رتبه‌بندی جهانی قرار دارد. در رشته‌های فنی و مهندسی در همان جایگاه دوازده و در رشته‌های علوم طبیعی یازدهم است. زبان این دانشگاه فرانسوی است ولی دروسی نیز وجود دارند که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

3- دانشگاه بازل

این دانشگاه بیش از 500 سال قدمت دارد و قدیمی‌ترین دانشگاه سوییس محسوب می‌شود. این دانشگاه به مرکزی برای تحقیقات علمی معروف است و در جایگاه 98 رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

4- دانشگاه زوریخ

دانشگاه زوریخ بزرگترین دانشگاه سوییس است و رتبه 73 جهان را دارا است. دوازده نفر از برندگان جایزه نوبل در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. این دانشگاه علاوه بر دارا بودن تمامی رشته‌ها در زمینه تحقیقات پزشکی و آزمایشگاهی در جهان پیشرو است.

5- دانشگاه ژنو

این دانشگاه نیز در قرن شانزدهم میلادی تاسیس شده است و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های سوییس به شمار می‌رود و پس از دانشگاه زوریخ بزرگترین دانشگاه سوییس است. این دانشگاه نیز در رتبه 98 جهانی قرار دارد. تحصیل در دوره لیسانس به زبان فرانسه و مقاطع بالاتر فرانسه و انگلیسی است. دانشگاه ژنو نیز به مرکز تحقیقات مشهور است.

6- دانشگاه برن

دانشگاه برن یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های سوییس است و بنیان آن در قرن شانزدهم میلادی گذاشته شده است. این دانشگاه اکنون رتبه 101 را در دنیا دارد و در رشته‌های علوم انسانی مثل روانشناسی، حقوق، جامعه‌شناسی، اقتصاد و همچنین رشته‌های پزشکی بسیار معتبر و پرطرفدار است.

فلایتیو شما را برای اطلاع از نحوه خرید بلیط هواپیما چارتر راهنمایی می‌کند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط