5 دانشگاه برتر هنگ کنگ را بشناسید

5 دانشگاه برتر هنگ کنگ را بشناسید

در دهه های گذشته، دانشگاه های هنگ کنک به عنوان قطب علمی در کشورهای آسیایی تبدیل شده اند به طوریکه نقش مهمی را در رشد فعلی اقتصادهای کشورهای آسیایی ایفا می کنند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی برخی از برترین دانشگاه های هنگ کنک بپردازیم.

برای خرید بلیط پرواز چارتر و یا اطلاع از پروازهای چارتر می توانید به سایت فلایتیو مراجعه نمایید.

دانشگاه های برتر هنگ کنگ

1- دانشگاه هنگ کنک 

این دانشگاه که در خیابان پوک لام (Pok Lam) در هنگ کنک واقع شده است، یکی از برترین موسسات تحقیقی در آسیا را دارا می باشد. دانشگاه هنگ کنک در سال 1912 افتتاح شده و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های هنگ کنگ می باشد. این دانشگاه در حال حاضر در مقاطع کارشناسی و دکتری در رشته های هنر و علوم انسانی، علوم تجربی و اجتماعی، پزشکی و بهداشت، مهندسی، علوم و فناوری و مطالعات زبان و فرهنگ دانشجو می پذیرد.

2- دانشگاه چینی هنگ کنک 

این دانشگاه چینی که در سرزمین های جدید شاتین واقع شده است گواهینامه های معتبری چون دیپلم، لیسانس کارشناسی، مدرک کارشناسی ارشد و مدارک دکترا ارائه می دهد. دانشجویان می توانند در دوره های مختلفی از جمله هنر و علوم انسانی، مطالعات کسب و کارهای اجتماعی، پزشکی و بهداشت، مهندسی و علوم تکنولوژی در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. دانشگاه چینی هنگ کنگ توسط بنیاد اروپایی توسعه مدیریت در چین تایید شده است.

3- دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ 

این دانشگاه که در سال 1991 تاسیس شده است، شامل پنج بخش کسب و کار و مدیریت، علوم انسانی و علوم اجتماعی، علوم مهندسی و علوم عالی می باشد. به دلیل امکانات فوق العاده ای که برای تحصیلات عالی در اختیار دانشجویان این دانشگاه گذاشته می شود، دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ یکی از برترین دانشگاه های هنگ کنگ به شمار می رود.

4- دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ 

این دانشگاه به عنوان چهارمین دانشگاه برتر هنگ کنگ شناخته شده است. این رتبه بندی بر اساس کیفیت تحقیق و تولید شخصیت های برجسته علمی در دانشگاه در نظر گرفته می شود. دانشجویان می توانند در رشته های مهندسی، علوم انسانی، بهداشت، مدیریت هتل و مدیریت گردشگری ادامه تحصیل دهند.

5- دانشگاه شهر هنگ کنگ 

این دانشگاه یکی از مراکز معتبر تحقیقاتی عمومی واقع در نیو کوولون سیتی (New Kowloon City) است. دانشگاه شهر هنگ کنگ در سال 1994 با ارائه سالانه بیش از 130 مدرک تحصیلی به دانشجویان تاسیس گردید. این مرکز یکی از مراکزی است که در آن به دلیل امکانات تحقیقی طرح هایی برای مقابله با بسیاری از مشکلات آسیا و فراتر از آن مطرح می شود.

برای خرید بلیط هواپیما چارتر می توانید به سایت فلایتیو مراجعه نمایید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط