flight-or-train

بلیط قطار و یا بلیط هواپیما کدام یک برای من مناسب‌تر است؟

سفر با هر وسیله ای حمل و نقلی مزایا و معایب خود را دارد. موارد زیادی برای داشتن یک سفر خاطره انگیز دخیل هستند. برای برخی از ما تمایل داریم که خیلی زود به مقصد برسیم و برخی دیگر قصد داریم از طول مسیر لذت ببریم. با قطار سفر کنیم یا با هواپیما؟

مزایای سفر با قطار

1- قطارها معمولا در مراکز شهرها دارای ایستگاه هستند و دسترسی به آن‌ها به مراتب بهتر از فرودگاه‌هاست. از طرفی میزان هزینه جهت جا به جایی به ایستگاه قطار به مراتب کمتر از هواپیماست.

2- محدودیتی در همراه داشتن چمدان های سنگین وجود ندارد در حالی که در پروازهای هوایی امکان حمل چمدان های سنگین تر از استاندارد را ندارید. بنابراین اگر چمدان های سنگین و پر حجمی دارید، بهتر است با قطار سفر کنید.

3- راحتی در حین سفر با قطار بیشتر از هواپیماست. صتدلی های قطار جا دار تر از هواپیما است و برای افرادی که با خانواده سفر می کنند ایده آل است.

4- امکان کنسل شدن قطار به علت شرایط آب و هوایی بسیار کم است. اما پراوازهای هوایی در بسیاری از موارد به علت شرایط بد جوی کنسل می‌شوند.

مزایای سفر با هواپیما

1- اگر مسافت شما طولانی است بهتر است از هواپیما استفاده کنید، حداکثر زمان برای رسیدن به دور دست ترین نقطه کشور حدود یک ساعت و نیم ساعت است.

2- خدمت و سرویس دهی در هواپیما به مراتب بیشتر و بهتر از قطار است و اگر به عنوان قصد سفر تجاری را دارید بهتر است از هواپیما استفاده کنید.

3- در دسترس بودن خرید بلیط هواپیما یکی دیگر از مزایای سفر با آن است که این ویژگی در قطار وجود ندارد تقریبا می توان در هر زمانی بلیط هواپیما را تهیه کرد.

4- خرید بلیط چارتر می تواند هزینه پرواز را به شدت کاهش دهد، که این مساله هزینه پرواز را کاهش می دهد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط