غذاهای آتن

آتن در حال تبدیل شدن به یکی از قطب‌های شکمگردی یا گردشگری غذا است؟

تسالونیکی از سال‌های دور به لطف تنوع گسترده غذایی مناطق مدیترانه، خاورمیانه و بالکان، پایتخت خوراکی یونان محسوب می‌شود. بااین‌حال، آتن در سال‌های اخیر شاهد تنوعی در عرصه خوراکی خود به لطف ابتکارات خلاقانه و رستوران‌های تازه بوده است.

برای خرید بلیط هواپیمای آتن به فلایتیو مراجعه کنید.

آتن، یک مقصد خوراکی نوظهور

از قدیم یونان و آتن به‌عنوان مکانی برای یافتن غذاهای خوشمزه شناخته می‌شدند. صرف‌نظر از برخی از رستوران‌های بد که به دنبال به دام انداختن گردشگران هستند، تقریبا غیرممکن است که بتوان تجربه غذایی بدی در این منطقه به دست آورد. شاید در سفر خود به آتن با چند ظرف از غذاهای یخ‌زده روبرو شوید، اما یونان به لطف فرهنگ گسترده کشاورزی خود، همواره غذاهایی لذیذ داشته است.

اما امروزه کسب عنوان «مقصد نوظهور خوراکی» از سوی آتن به لطف رستوران‌های متعدد و جشنواره‌های فراوان خوراکی در طول یک دهه اخیر، دور از دسترس نیست. یکی از این جشنواره‌ها، «هفته رستوران‌های آتن» است که مردم در طول آن به امتحان خوراکی‌ها در رستوران‌های متعدد با قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه دعوت می‌شوند. مفهوم این جشنواره بسیار ساده است: مجموعه‌ای از رستوران‌ها اقدام به عرضه خوراکی‌ها با قیمت‌های جذاب کرده و با این کار افراد بیشتری را جذب خود می‌کنند.

یکی دیگر از جشنواره‌های خوراکی، «فستیوال غذای خیابانی آتن» است که در طول سه آخر هفته ماه مه برگزار می‌شود. بازدیدکنندگان در این مدت اجازه دارند تا غذاهای محلی با طعم‌های منحصربه‌فرد را امتحان کرده و رستوران‌های جدید را کشف کنند. این رویداد سبب جذب هزاران بازدیدکننده در طول هرسال می‌شود و بهانه‌ای عالی برای کنار گذاشتن رژیم غذایی و غرق شدن در میان انبوهی از خوراکی‌های دلپذیر، از برگرها گرفته تا غذاهای تند هندی، فلافل و دسرها، است. این رویداد بدون شک یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ ارتباط مردم با عرصه خوراکی گسترده آتنی‌ها است.

ظهور خوراکی‌های بین‌المللی

بدون شک خوراکی‌های یونانی باوجود آشپزهای جوان‌تر که اقدام به عرضه آن‌ها به شیوه‌هایی مدرن و زیباتر می‌کنند، همواره در صدر فهرست خواهند ماند. بااین‌حال طعم‌های جدیدی نیز به فهرست غذاهای یونانی اضافه شده‌اند که متعلق به کشورهای مختلف هستند. امروز سوشی، غذاهای تایلندی و هندی جایگزین غذاهای سنتی شده‌اند و برای مخاطبان یونانی تازگی دارند. برای مثال اگر به دنبال امتحان کوفته‌برنجی‌های تایلندی هستید، باید به رستوران فلامینگوی صورتی مراجعه کنید. اگر قصد امتحان سالادهای پوکه منطقه هاوایی را دارید، باید به رستوران هاوایی پوکه سر بزنید. دوست دارید تا طعم غذاهای منطقه آمریکا جنوبی را بچشید؟ پس از رستوران‌هایی چون Taqueria Maya، Los Loros، Ché یا Ancho غافل نشوید. تا ۱۰ سال گذشته رستوران‌های گیاهخواری در یونان به‌سختی یافت می‌شد، اما امروز به‌راحتی می‌توان از آن‌ها در سراسر آتن بهره برد. اگر به دنبال کشف عرصه خوراکی شگفت‌انگیز یونانی هستید، به این کشور سفر کنید. شما با مراجعه به بازار مرکزی آتن و امتحان یک یا دو نمونه غذا، با فرهنگ جدید خوراکی این کشور آشنا خواهید شد.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط