با هفت گالری مطرح شهر استانبول آشنا شوید

با هفت گالری مطرح شهر استانبول آشنا شوید

از گالری‌های کوچک و عجیب گرفته تا گالری‌هایی با اجناس گران‌بها، استانبول محلی مناسب برای تماشای هنر هنرمندان معاصر است. در این مطلب فلایتیو به سراغ معرفی ۷ گالری مطرح استانبول رفته است. گالری‌هایی که حتما باید در سفر بعدی خود از آنها بازدید نمایید.

(رزرو هتل در استانبول توسط فلایتیو)

1- آرت سومر

اسلی سومر، مدیر این گالری، دارای توانایی خارق العاده‌ای برای پرورش هنرمندان در شروع حرفه‌ی هنری‌شان است. گالری او در منطقه لوکس کاراکوی قرار داشته و در مجاورت بوسفور و دهانه رود شاخ طلایی است. اینجا محلی مناسب برای هنرمندانی است که به دنبال کارهای بزرگ هستند.

2- گالری پایلوت

گالری پایلوت که در دهه ۷۰ میلادی یک کلوپ شبانه در منطقه جهانگیر بود، حالا به بخش اروپایی شهر تبدیل شده است.

این گالری علیرغم موقعیت مکانی خود، ارتباط محکمی با طرف دیگر استانبول دارد و کارهای هنرمندان مهمی از شرق ترکیه و همچنین جنوب روسیه نظیر بشیر بورکالوف و همارا عباس از کویت را به نمایش می‌گذارد. گالری پایلوت محلی مناسب برای یافتن اشیاء دوران معاصر با طراحی پیچیده است.

3- گالری نون

دِریا دمیر صاحب گالری نون به دنبال جابجا کردن مرزهای هنری و باز کردن درهای جدیدی از گفت‌وگو و آداب و رسوم است. او همچنین وظیفه معرفی نمایشگاه‌های اطراف استانبول را نیز بر عهده دارد. این گالری خانه هنرهای معاصر در داخل هتل آداهان است و قرار است به مکانی دائمی در محله گالاتاسرای منتقل شود.

4-  گالریست

گالریست که در ساختمانی زیبا و قدیمی همراه با نقاشی‌های دیواری در محله پرا واقع شده است، از سال ۲۰۰۱ تا کنون یکی از گالری‌های هنری معتبر استانبول در زمینه هنرهای معاصر بوده است. گالریست کارهای هنرمندان مطرح ترکیه‌ای را به نمایش می‌گذارد و به دنبال ارائه آن‌ها در فضایی منحصر به ‌فرد است.

5- آرتر

نمایشگاه‌های وهبی کوچ گنجینه‌ای از هنر معاصر ترکیه است که کارهای انفرادی و گروهی با متریال جدید را در این ساختمان چهار طبقه زیبا در خیابان اصلی خرید استانبول به نمایش می‌گذارد.

هنرمندانی نظیر مت کالیشاو، وکلان ارسلان، برلیند دو برویکر، سوفیا پومپری و مونا هاتوم، از جمله افراد سرشناسی هستند که در این نمایشگاه کارهای خود را عرضه کرده‌اند. در این گالری می‌توان به تماشای ویدئوی مونتاژها، پیکره‌ها و عکس‌ها پرداخت و از دیدن هنرهای معاصر لذت برد.

6- سالت

در مرکز استانبول دو ساختمان سالت وجود دارد (سالت بِیوقلو در خیابان استقلال و سالت گالاتا در نزدیکی پل رودخانه شاخ طلایی) که بخش‌های مختلفی نظیر نمایشگاه‌ها، سالن‌های سینما، کتابخانه تحقیقاتی، سالن کنسرت و کارگاه‌های آموزشی را در خود جای داده‌اند. در این ساختمان‌ها معمولا نمایشگاه‌های هنری متعدد برگزار می‌شود.

نمایشگاه‌هایی چون ترمیم بناهای یادبود دوران عثمانی، معماری اتحاد جماهیر شوروی و آثار هنرمندان ترکیه‌ای در قرن بیستم در این گالری برگزار شده‌اند. بالکن رستوران سالت گالاتا یکی از بهترین مکان‌ها در استانبول برای استراحت و مشاهده مناظر زیبای شهر است.

7-  ۵۵۳۳

آخرین مکانی که شما می‌توانید برای تماشای یک گالری در استانبول به آنجا بروید، گالری خصوصی ۵۵۳۳ است که در داخل یک مرکز خرید متعلق به دهه ۱۹۵۰ و در میان ابزارآلات موسیقی، پارچه و لوازم تزئینی باغ و باغچه قرار دارد. این گالری که توسط فیلیز آوُندوک تاسیس شده فاصله اندکی تا مسجد سلیمانیه و کانال آبی متعلق به قرن چهارم میلادی و امپراتوری رومی‌ها دارد.

آیا شما هم گالری یا موزه‌های هنری خاصی را در استانبول پیشنهاد می‌کنید؟ آنها را در قسمت نظرات به لیست ما اضافه کنید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط