لوکیشن های عکاسی در تهران

لوکیشن های عکاسی در تهران

این روزها با همه‌گیر شدن دوربین‌های حرفه‌ای و گوشی‌های هوشمندی که در زمینه کیفیت عکاسی با هم رقابت می‌کنند، بازار عکس گرفتن هم داغ شده است. در عکاسی همان‌قدر که مهارت اهمیت دارد، انتخاب لوکیشن مناسب نیز مهم است. با 4 لوکیشن عکاسی در تهران آشنا شوید. 

4 لوکیشن عکاسی در تهران

  1. باغ ملی
  2. بهارستان
  3. بازار
  4. شمیران

 

1. باغ ملی

باغ ملی یا میدان مشق تهران یکی از اماکن قدیمی و معروف است که معماری به خصوصی دارد. سردر باغ ملی که دروازه ورودی به محوطه است یکی از مهم‌ترین نمادهای تهران قدیم به شمار می‌رود. محوطه باغ ملی که اکنون وزارت امور خارجه، دانشگاه هنر و موزه ایران باستان را در خود جای داده است به دلیل معماری ویژه‌ای که دارد محل مناسبی برای عکاسی به حساب می‌آید. همچنین در اطراف باغ ملی خیابان‌هایی چون 30 تیر و سرهنگ سخایی بناهای ارزشمندی را در خود جای داده‌اند که حس و حال تهران قدیم را در قاب یک عکس زنده می‌کنند.

2. بهارستان

منطقه بهارستان تهران که مجلس قدیم و جدید در آن جای دارند، یکی از مناطق قدیمی و استراتژیک تهران است که روح تاریخ معاصر در آن جریان دارد. کوچه‌ و خیابان‌های اطراف بهارستان با حال و هوایی تاریخی مکان خوبی برای عکاسی هستند. همچنین عکس گرفتن در محوطه باغ نگارستان و عمارت مسعودیه نیز که در بهارستان قرار دارند در میان عکاسان رایج است.

3. بازار

بازار در یکی از قدیمی‌ترین بافت‌های تهران قرار دارد و طبیعتا اگر دنبال حس و حال نوستالژیک در عکس‌هایتان می‌گردید، انتخاب خوبی برای عکاسی است. به خصوص راسته فرش فروش‌ها که ترکیب رنگ و نقوش فرش‌ها در قاب یک عکس حس کم‌نظیری به آن می‌بخشد. مسجد جامع و کاخ گلستان نیز در کنار بازار لوکیشن ویژه‌ای برای عکاسی هستند.

4. شمیران

تجریش و محلات اطراف آن مثل بازار تجریش، منطقه فرشته و محمودیه، دربند و خود خیابان ولیعصر، تهرانی سرسبز را در تصویر می‌گنجانند و اگر در پی لوکیشنی هستید که که رنگ و طراوت را از عکس‌ها به چشم برساند، به این محلات سر بزنید. موزه موسیقی، باغفردوس، موزه دکتر حسابی و کاخ سعدآباد که در شمیران و حوالی تجریش قرار گرفته‌اند نیز اماکن مناسبی برای عکاسی هستند.

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط