چرا باید به جای استکهلم، به کپنهاگ سفر کنید

در سال 2006 در استکهلم کمپینی راه افتاد به نام «استکهلم: پایتخت اسکاندیناوی». یازده سال بعد، بحث داغی میان مردم اسکاندیناوی بر سر این مسئله در گرفت که کدام شهر لایق این عنوان است و این بحث هم چنان ادامه دارد. هر چند استکهلم یک قطب فرهنگی با تاریخی طولانی در طراحی و معماری است، همسایه‌ی نزدیک آن کپهناگ هم ویژگی‌های متمایزی دارد که آن را برجسته کرده است. در اینجا چند نمونه از این ویژگی‌ها را بر می‌شمریم.

 

برای خرید بلیط هواپیمای دانمارک به فلایتیو مراجعه کنید.

کوچک بودن این شهر

کپنهاگ به دلیل کم بودن وسعتش، مقصدی ایده‌آل برای مسافرت‌های کوتاه مدت یا مسافرانی است که از گشت و گذار در شهر به صورت پیاده یا سوار بر دوچرخه لذت می‌برند. محله‌های دیدنی، ساختمان‌هایی که هر معماری تحسین می‌کند و پارک‌های سبز متعدد، تنها برخی از چیزهایی هستند که توریست‌ها در کپنهاگ خواهند دید. به رغم کوچک بودن این شهر، تفریحات متنوع، مناظر دیدنی و رویدادهای فرهنگی وجود دارد که سختگیرترین مسافران را هم راضی خواهد کرد.

 

شخصیت‌های تاریخی مشهور این شهر

دانمارک زادگاه شخصیت‌های تاریخی شناخته شده‌ای مثل هانس کریستین اندرسن، سورن کیه‌رکگارد و نیلز بور است. این افراد بخش عمده‌ی زندگی خود را در کپنهاگ زیسته‌اند و نشانه-هایشان در همه جای شهر دیده می‌شود. اطراف نیهاون Nyhavn گردش کنید تا محله‌ی هانس کریستین اندرسن را ببینید، از «انستیتوی نیلز بور» که توسط این برنده‌ی جایزه‌ی نوبل در 1921 تاسیس شد، دیدن کنید و به گورستان اسیستنس Assistens Kirkegård بروید تا مقبره‌ی آنها را ببینید.

 

زادگاه هملت

کرونبورگ Kronborg در فاصله‌ی یک ساعته‌ی کپنهاگ و در هلسینگور Helsin,r قرار دارد. این کاخ صرفاً یک بنای تاریخی نیست، بلکه دلیل خوبی است که یک سفر از کپنهاگ به هلسینگور را توجیه می‌کند. این کاخ که به اسم السینور Elsinore شناخته می‌شود، الهام بخش شکسپیر برای نوشتن یکی از مشهورترین نمایشنامه‌هایش به نام هملت در 400 سال پیش بوده است. در تمام طول سال تورهایی با راهنما شما را در راهروهای این کاخ و سردابه‌های مخفی آن می-گردانند و در طول تابستان، بازیگران این نمایشنامه‌ی مشهور را در محل اصلی خودش اجرا می-کنند.

 

جشنواره‌های کپنهاگ

در همه‌ی ایام سال، کپنهاگ هرگز مسافران و محلی‌هایی را که برای دیدن رویدادهای فرهنگی و فستیوال‌های موسیقی به این شهر آمده‌اند، ناامید نمی‌کند. هر چند در طول ماه‌های بهار و تابستان این شهر گزینه‌های بیشتری پیش روی مهمان‌ها قرار می‌دهد، فصل فستیوال جدید در اکتبر با «شب فرهنگی» آغاز می‌شود که هنردوستان را با نمایشگاه‌های هنری مختلفی آشنا می‌کند و «فستیوال فیلم CPH PIX» سینمادوستان را از سراسر جهان به خود می‌خواند. برای داشتن تجربه‌ای به یاد ماندنی، به فستیوال‌های موسیقی در این شهر که گستره‌ی بزرگی از ژانرهای موسیقی، از جاز و موسیقی محیطی گرفته تا موسیقی متال و الکترونیک را در بر می-گیرد.

 

موسیقی جاز

عجیب نیست که در کپنهاگ با تاریخچه‌ی طولانی که در موسیقی جاز دارد، تعدادی از مشهورترین کلاب‌های موسیقی برای علاقه‌مندان به موسیقی جاز قرار دارد. در بارهایی با برنامه‌های شبانه مثل La Fontaine و کلاب‌هایی مثل Jazzhus Montmarte تعدادی از نوازندگان مشهور جهان برنامه‌های موسیقی اجرا می‌کنند و به فضای خاص شهر حال و هوای دیگری می‌بخشند.

 

 

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*