مهمان نوازترین کشورها

مهمان نوازترین کشورهای دنیا را بشناسیم

در طول یک سفر گردشگری علاوه بر جاذبه‌های توریستی کشور اعم از اماکن دیدنی‌، تاریخ، غذا و... نحوه برخورد مردم بسیار مهم است. چه یک برخورد گرم هنگام رسیدن به هتل باشد و یا راهنمایی‌های صمیمانه یک راننده تاکسی، همیشه یک برخورد گرم باعث می‌شود تا سفر شما لذت دوچندانی پیدا کند و خستگی راهی که طی کرده‌اید از تنتان بیرون رود. حال سایت راف‌گایدز با کمک کاربران تویتر و فیسبوک چندین کشور را انتخاب کرده که مردم آن‌ها گرم و صمیمی هستند و رفتار خوبی با گردشگران دارند. با فلایتیو همراه باشید تا این کشورها را به شما معرفی کنیم.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

 

۱۰. بولیوی

در سال‌های اخیر کشور بولیوی ممکن بود که در لیستی کاملا متفاوت‌تر قرار بگیرد و به عنوان یکی از ناخوشایند‌ترین کشورها شناخته شود؛ اما همیشه در پس ذهن ما این مسئله چشمک می‌زده که شاید بولیوی خوب و درست شناخته نشده است. مردم نیز همین باور را دارند. اگر چند لغت و تکه کلام به زبان مردم این کشور بیاموزید و شما نیز خوش برخورد باشید، مردم هم آغوش گرم خود را به روی شما باز خواهند کرد. بولیوی کشور زیبایی است و جاذبه‌هایی همچون کویر نمک سالار دو ییونی به عنوان بزرگ‌ترین کویر نمک دنیا و دریاچه تیتیکاکا که بیشترین فاصله از دریا را به عنوان یک دریاچه در دنیا دارد باعث خواهند شد سفر شما سفری جذاب و هیجان‌انگیز باشد.

۹. فنلاند

مردم فنلاند مردمی آرام و درون‌گرا شناخته می‌شوند اما دلیل نمی‌شود که همچنان مردمی گرم و مهمان‌نواز نباشند. یکی از فعالیت‌های مورد علاقه فنلاندی‌ها رفتن به سونا و وقت گذراندن در گرمای فراوان است. اگر به این کشور سفر کردید شما هم به یک سونای خوب مراجعه کنید و برخی از مردم را ملاقات کنید. فضای آنجا باعث خواهد شد یخ بین شما آب شود و با مهمان‌نوازی این کشور بیشتر آشنا شوید.

۸. میانمار

میانمار سال‌ها از جوامع بین‌الملل دور بود و تازه چند سالی است که از ایزوله بودن بیرون آمده است. این کشور سال‌ها زیر یوغ سیاست نظامی قرار داشت و بلایای طبیعی و مدیریت بد باعث شد تا توسعه این کشور به شدت پایین باشد، اما چند سالی است که اصلاحات سراسری در این کشور در حال انجام است. برای برخورد با مردم به یک چای‌خانه بروید و آنجا متوجه خواهید شد که یک گردشگر در دید مردم میانمار شخصی کاملا نو و تازه و غریب است. همچنین در سال ۲۰۱۶ مشخص شد که مردم میانمار دست و دل بازترین و بخشنده‌ترین مردم دنیا هستند. این انتخاب بر اساس میزان خوب بودن رفتار مردم با غریبه‌هاست، پس هنگام سفر باید انتظار برخوردی خوب را داشته باشید.

۷. کنیا

هنگامی که به آفریقا فکر می‌کنیم تصاویری مانند درختان آکاسیا، دشت‌های خاک و غروب‌هایی سرخ رنگ به ذهن‌مان خطور خواهد کرد. اگر به کنیا سفر کنید متوجه می‌شوید که این کشور دقیقا مصداق همین تصویرهاست. این کشور مجموعه‌ای از جذاب‌ترین زیستگاه‌های طبیعی را میزبان است. از سواحل و جزایرنماهای مختلف تا جلگه‌ی ماسای مارا همگی این کشور را به زیبایی تزئین کرده‌اند. ریشه‌های فرهنگی این کشور نیز همانند طبیعتش بسیار غنی است و بالغ بر ۴۰ نوع قومیت مختلف در این کشور ساکن هستند و به زبان‌های سواحلی و انگلیسی صحبت می‌کنند و مسلط هستند. بدین ترتیب کار سختی برای شروع یک مکالمه نخواهید داشت.

۶. اندونزی

اندونزی خانه آتشفشان‌های غران و جنگل‌های بارانی پر از اورانگوتان است؛ همچنین برخی از بهترین سایت‌های شیرجه زدن جهان در این کشور و در 17 هزار جزیره کوچک و بزرگ آن قرار گرفته است. مردم این کشور حدود ۳۰۰ قومیت مختلف هستند که فرهنگ و زبان‌های مختلفی را کنار هم گذاشته و اندونزی را تشکیل ‌داده‌اند. مردم محلی آدم‌هایی خوشرو هستند و دوست دارند تا با مردم جدید آشنا شوند، پس تعجب نکنید اگر در حال قدم زدن باشید و یک محلی شروع به صحبت با شما کند.

۵. ژاپن

وقتی از هواپیما پیاده می‌شوید و قدم در ژاپن می‌گذارید انگار وارد یک دنیای کاملا تازه شده‌اید. ماشین‌هایی که نودل چینی به شما می‌دهند و هتل‌های کپسول شکل همه شما را تعجب زده خواهد کرد. ممکن است کمی با قوانین کشور و فرهنگی ژاپن آشنا نباشید اما مشکلی ندارد و ژاپنی‌های مردمی خوش‌رو و خوش‌برخورد هستند. پس اگر احیانا حواستان نبود و دمپایی دستشویی را با دمپایی پذیرایی اشتباه گرفتید یا با چاپ‌استیک خود مشکل داشتید نیاز به نگرانی نخواهد بود.

۴. کلمبیا

کلمبیا به عنوان یکی از ستاره‌ها و جاذبه‌های آمریکایی جنوبی شناخته می‌شود. مواد مخدر و تجارت آن بالاخره به شکل قابل توجهی پایین آمده و امنیت و شرایط زندگی باعث شده تا شهرها، جنگل‌های ابر و سواحلی نخلی این کشور جذاب‌تر از همیشه باشند. مردم این کشور معروف به مهمان‌نوازی هستند و مطمئنا از سر زدن به این کشور و مخصوصا شهر مدئین لذت خواهید برد.

۳. اوگاندا

وینستون چرچیل زمانی این کشور را جواهر آفریقا نامید و مطمئنا این تعریف وینستون چرچیل بی دلیل نبوده است. این کشور جذابیت‌های فراوانی اعم از جمعیت مناسبی از گوریل‌های کوهستانی، سرچشمه بزرگ‌ترین رود جهان و کوه‌های ماه دارد. سال‌ها درگیری‌های داخلی باعث شده تا صنعت گردشگری خیلی در این کشور به چشم نیاید اما در سال‌های اخیر این آمار بهبود پیدا کرده و توریست‌ها از سراسر جهان به این کشور سرازیر شده‌اند. در این لیست نیز این کشور در رده سوم قرار دارد پس حتما سفر به این کشور را در نظر داشته باشید.

۲. هندوستان

در شهرهای بزرگ و شلوغی همچون دهلی و بمبئی تضمین شده است که هر دقیقه یک آدم جدید را ملاقات کنید و حتی ممکن است فکر کنید مردم کمی زیادی صمیمی هستند! هر جا که می‌روید ممکن است مردم محلی خودشان را به شما معرفی کنند، به شما نگاه کنند و از شما یا با شما عکس بگیرند. ممکن است با سوالات عجیب و غریبی همچون: مجرد هستی؟ چقدر درآمد داری؟ نیز مواجه شوید. شاید برای شما عجیب باشد اما این نوع ارتباط برای مردم هندوستان کاملا عادی است و این راه دوستانه بودن مردم این کشور است.

۱. اتیوپی

برنده این بخش کشور اتیوپی است. یک کشور زیبا در شرق آفریقا که هزاران سال تاریخ را در گنجینه خود پنهان کرده است. این کشور هیچوقت کلونیزه نشد و فرهنگ، رسوم، البسه و قبایل حتی تا به امروز نیز همانند صد‌ها سال پیش هستند. رسومات این کشور بسیار جذاب و گرم است، به عنوان مثال رسم پذیرایی قهوه بدین شکل است که زن خانه‌دار دانه تازه و خوشبوی قهوه را حاضر و آماده می‌کند و آن را می‌جوشاند و پس از آن سه فنجان پشت سر هم قهوه برای شما سرو خواهد کرد. این مراسم ممکن است ساعت‌ها طول بکشد اما یکی از راه‌های ارتباط برقرار کردن مردم این کشور است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط