ماه عسل

۱۰ ماه عسلی که با بودجه شما جور در می‌آیند

مراسم عروسی و روزهای بعد از آن لحظاتی رویایی هستند که تکرار آن‌ها کمی غیرممکن خواهد بود. شور و اشتیاق خاصی در این لحظات موج می‌زند و به عنوان یک زوج تمام تلاش خود را خواهید کرد تا این لحظات را بهتر کنید. بدین‌ترتیب باید ماه عسل رویایی داشته باشید تا همه لحظات را ذخیره کنید.

در این مقاله ما ده سفر برتر بودجه‌محور را برایتان انتخاب کرده‌ایم تا بتوانید برای اولین سفرتان به عنوان یک زوج به این مقصد‌ها سری بزنید و از ماجراجویی‌ها، فرهنگ و غذای هر مقصد لذت فراوان و کافی ببرید.

 

مراکش

حس و حال خاص عربی، ادویه‌های خوشبو و خوش‌طمع و قیمت‌های پایین همگی شما را به سوی مراکش سوق خواهد داد. شهر مراکش، فاس و صویره همه شهرهایی هستند که انگار زمان در این شهرها ایستاده و مراکز این شهرها پر از شخصیت است؛ همچنین کافه‌ها و رستوران‌های این شهر نیز ارزان‌قیمت خواهد بود. بازارهای شهر به نام سوق شناخته می‌شوند و هزارتوی مانند هستند و در آن‌ها گم خواهید شد و انتخاب‌های فراوانی برای خرید مانند فرش و پاپوش پیش‌روی شما خواهد بود. شهر مراکش هم که به دلیل قرمز بودن تمام ساختمان‌هایش به شهر حمرا معروف است خاطره‌ای زیبا برایتان خواهد ساخت و می‌توانید خود را درون صحنه‌های فیلم کازابلانکا تصور کنید. برای اقامت سری به ریاض‌ها بزنید که ساختمان‌هایی با حیاط میانی هستند و قیمت‌هایشان نسبت به امکاناتی که عرضه می‌کنند متغیر است اما همیشه قیمت خوب در مراکش پیدا خواهد شد.

 

هند

هند در تمامی دوران مقصدی ارزان‌قیمت برای تمامی مسافرین بوده است اما طی سال‌ها اخیر کمی قیمت‌ها بالا رفته ولی همچنان می‌توان سفری زیبا و ارزان‌قیمت را در این کشور تجربه کرد. درست است که نمی‌توان سفری ارزان با قطار پلس آن ویلز تجربه کرد اما می‌توانید با برنامه‌ریزی درست با خط آهن معمولی و حتی درجه یک به مقصد‌های مختلف این کشور سفر کرد و تجربه‌ای جذاب داشت. به عنوان مثال بلیط دهلی اودایپور نفری 30 دلار در کابین درجه یک است و در مقایسه با پلس آن ویلز که شبی 650 دلار برای یک زوج هزینه خواهد داشت تفاوت بسیار مشهود است. همچنین هند غذاهای لذیذ و فراوانی دارد و در معمولی‌ترین حالت می‌توانید یک غرفه غذافروشی کنار خیابان پیدا کنید که غذاها را با قیمت 70 سنت به شما می‌دهد. با قیمتی حدود 3 دلار درون یک رستوران جذاب با طراحی زیبا و غذایی خوشمزه خواهید خورد. ورودی موزه‌ها و کاخ‌ها ممکن است کمی از غذاها گران‌تر باشد اما تاج‌محل بزرگ هم نفری 15 دلار هزینه خواهد داشت. تلاش کنید تا با کمترین قیمت ممکن سفر کنید چون هند کشوری پر از مردم ساده و گرم است و سفر کردن در بین این مردم ماه عسل شما را جذاب‌تر خواهد کرد.

 

ویتنام

اگر واقعا نمی‌توانید هزینه کنید ویتنام بهترین جا برای مسافرت است. با روزی ده دلار می‌توان کلی در روز غذاهای مختلف و باکیفیت خورد! ویتنام به غذاهای خیابانی خود معروف است و اگر به اینجا سفر می‌کنید باید غذاهای مخصوص این شهر را نیز تماما امتحان کنید؛ غذاهایی همچون بیف فو، بون چا، بان می همه غذاهایی هستند که مزه اصلی‌شان را در ویتنام خواهید یافت. اقامت در این شهر نیز قیمتی مناسب دارد و با شبی 20 دلار اتاقی دونفره در یک هتل یا مهمان‌سرای کوچک در شهر هو چین می می‌توانید پیدا کنید، اگر می‌خواهید دست و دل بازی هم بکنید انتخاب‌ها شما فراوان است و تا شبی چند صد دلار می‌توانید خرج کنید. سری به خلیج ها لونگ بزنید و در آن قایق سواری کنید، اگر غروب آفتاب به آن‌جا سر بزنید با زیباترین صحنه‌ها مواجه خواهید شد، آب آرام است و جزایر فراوان و زیبایی در خلیج وجود دارد. ویتنام طبیعت زیبایی دارد و حتما به کوه‌ها و دشت‌ها این کشور سر بزنید. یک کلاس آشپزی پیدا کنید و چندین دستور پخت خوشمزه یاد بگیرید و حتما هم به شهر هوی آن بروید و با تکه‌ای از تاریخ آسیای شرقی آشنا شوید چون برخی مناطق این شهر انگار ده قرن است که تغییر نکرده است.

 

پرتغال

اشتباه فکر نکنید، پرتغال آن‌قدر هم که به نظر می‌رسد گران‌قیمت نخواهد بود. چندین نکته باید در نظر داشته باشید تا سفرتان کم هزینه‌تر شود. هزینه غذا و نوشیدنی‌های مختلف آن‌قدر زیاد نخواهد بود اما به عنوان مثال اگر وارد رستوران شدید و یک منوی نان و زیتون برایتان آوردند به آن نه بگویید چون این منو کمی گران‌قیمت خواهد بود. قهوه و اسپرسپو و دیگر نوشیدنی‌ها بین 1 تا 2 دلار است. غذاها نیز از قیمت 10 تا 20 دلار متغیر است. از تاکسی استفاده نکنید، چون عموما تاکسی‌ها گران‌تر است و به خاطر بار شما کرایه بیشتری دریافت می‌کنند، اتوبوس و مترو گزینه بسیار مناسبی است. اگر قصد سر زدن به موزه‌ها را دارید بلیط موزه‌ها حدود 10 تا 15 دلار است اما یکشنبه‌ها اکثر موزه‌ها رایگان است. هتل‌های ساده حدود 40 دلار شبی قیمت دلار اما اگر دنبال انتخاب ارزان‌تر هستید به پنسائوها که خانه‌هایی متعلق به خانواده‌هاست سر بزنید.

 

اندونزی

اندونزی کشوری با سواحل زیبا و جزایر آشتفشانی جذاب است. قیمت‌ها به روپیه ممکن است بالا باشد اما به تومان و دلار ارزان خواهد بود. یک اتاق برای یک شب ممکن است حدود 25 دلار هزینه داشته باشد. جزایر بالی اماکن خوبی برای اقامت و سواحل بسیار زیبایی دارد. اوبود مقصد بهتری برای درک فرهنگ اندونزی است. همچنین اگر هوس سر زدن به آشتفشان دارید نیز سری به جزیره سوماترا بزنید. غذا خوردن در اندونزی بسیار ارزان‌قیمت است و یک پرس غذای ساده کنار خیابان شاید کمتر از یک دلار باشد! یک رستوران معمولی حدود 3 یا 4 دلار هزینه خواهد داشت و این قیمت شاید تا 20 برای بهترین سرویس بالا برود. قیمت قایق‌ها نیز ارزان است و شاید با یک دلار بتوانید بین جزایر حرکت کنید. موزه‌ها و پارک‌ها حفاظت شده کمی گران‌تر است و بلیط ممکن است حدود 15 دلار باشد. و نکته مهم‌تر اگر چیزی برای خرید پیدا کردید حتما چانه بزنید! اندونزی نیز مانند ایران خودمان با چانه زدن در قیمت‌ها تفاوت ایجاد خواهد شد مخصوصا اگر تازه ازدواج کرده باشید.

 

هندوراس

این کشور نیز یکی از ارزان‌قیمت‌ترین مقصدها در آمریکای مرکزی است. غذا ارزان است و هزینه اقامت کاملا قابل پرداخت است. هزینه یک شب اقامت در یک اتاق خصوصی حدود 20 تا 30 دلار خواهد بود و قیمت غذاهای فست‌فود بین 6 تا 10 دلار است و اگر قصد دارید در یک رستوران خوب یک وعده غذایی مناسب میل کنید باید حدود 15 تا 20 دلار هزینه کنید. جزایر این کشور زیباست و می‌توانید سری به یوتیلا بزنید تا پرش در آب یاد بگیرید یا کمی در ساحل دراز بکشید و به دنبال آرامش باشید، همچنین جزیره کایو کوچینوس نیز مکانی بسیار رمانتیک خواهد بود. حتما سری به خرابه‌های دوران مایا بزنید و این قسمت از تاریخ را از دست ندهید و برای کمی ماجراجویی به سمت پارک ملی پیکو بروید. چند نکته را به خاطر بسپارید، حتما رسید خرید خود را در رستوران‌ها نگاه کنید، گاهی اوقات انعام روی رسید است و نیازی به پرداخت دوباره آن نیست و حتما از پول نقد برای خرید استفاده کنید چون فروشگاه‌ها 2 تا 4 درصد هزینه انتقال وجه از طریق را از شما خواهند گرفت.

 

کمبوجیه

کمبوجیه کشوری زیبا برای زوج‌هاست و به شدت نیز به فکر جیب شما خواهد بود. معابد آنگکور وات یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های این کشور است و یک بلیط 7 روزه این معابد حدود 72 دلار قیمت خواهد داشت اما این تنها چیز گران‌قیمت این کشور است و بقیه فعالیت‌ها در این کشور به شدت ارزان‌تر خواهد بود. به جز این مجموعه معابد، یونسکو لیستی از معابد این کشور را آماده کرده که ارزش دیدن دارند. فونوم پن مرکز این کشور است و شهر بسیار زیبا و شلوغ با غذاهای جذاب است. هزینه نوشیدنی در این کشور حدود 1 دلار است و غذاها از 2 دلار برای یک غذافروشی خیابانی تا 15 دلار نفری برای یک رستوران بسیار جذاب و شیک خواهد بود. هزینه اقامت هم به شدت پایین است و یک اتاق خصوصی در یک مهمان‌سرا بین 5 تا 10 دلار بیشتر هزینه نخواهد داشت. حتما کمبوجیه را به عنوان یک مقصد انتخاب کنید.

 

بلغارستان

شاید انتخاب اولتان برای یک سفر ماه عسل بلغارستان نباشد اما باید در نظر داشته باشید که هزینه کمی دارد و با فرهنگ یک کشور دیگر آشنا خواهید شد و در تمامی فصول نیز کشور زیباست. شهر صوفیه که پایتخت این کشور است زندگی شهری زیبایی دارد و شب‌هایش نیز جذاب و خیره‌کننده است. طبیعت این کشور نیز کوهستانی است و همچنین سواحلی فراوانی در همسایگی با دریای سیاه وجود دارد اسکی در این کشور نیز مقرون به صرفه و جذاب است. هتل‌های ارزان‌قیمت و خانه‌های اجاره‌ای ‌نیز بین 20 تا 30 دلار برای یک شب قیمت خواهد داشت. غذا در این کشور بسیار ارزان‌قیمت است و غذاهای سنتی مانند بانیتزا و بانیکا بین 1 تا 2 دلار است. اگر بخواهید یک روز را در شهر بچرخید شاید حدود 40 تا 50 دلار نیاز داشته باشید. برای پایین آمدن هزینه هم سری به مهمان‌سرای ماستل بزنید، چون صبحانه و شام رایگان دارد و اگر هم در زمستان سفر کنید هزینه‌ها پایین‌تر خواهد بود چون تابستان به دلیل سفر فراوان توریست‌ها کمی هزینه‌ها بالاتر می‌رود.

 

آفریقای جنوبی

سفر در صحرا و طبیعت ممکن است همیشه ارزان‌قیمت نباشد اما در این مورد با کمی ملاحضات می‌توان سفری خاص و جذاب داشت. می‌توانید در کمپ‌های بین جاده استراحت کنید و در سرتاسر کشور قیمت غذاها فوق‌العاده است. در ضمن انتخاب فراوانی برای اماکن استراحت و گذران شب وجود دارد. برای اقامت در یک اتاق خصوصی دونفره حدود 30 دلار بیشتر نیاز به هزینه نیست و امکانات خوبی هم در اختیار خواهید داشت. قیمت غذا در این کشور بسیار پایین است و یک غذای کامل با پیش‌غذا و دسر و نوشیدنی نفری حدودا 15 دلار بیشتر قیمت نخواهد داشت. اگر چادر داشته باشید می‌توانید در بسیاری از مناطق چادر بزنید و یکی از بهترین انتخاب‌هایی که آفریقای جنوبی در اختیار شما قرار خواهد داد قطارهایی مانند شوشولوزا میل است که شهرهایی مانند یوهانسبورگ و کیپ تاون را به هم متصل می‌کند و سرویسی مانند یک هتل اما در حرکت دارد، شاید یک بلیط از یوهانسبورگ به کیپ تاون حددو 50 دلار باشد که مبلغ مناسبی برای حرکت و استراحت است، همچنین بلو ترین نیز همین سرویس را دارد اما قیمت آن کمتر است.

 

پورتو ریکو

جزایر اسپانیایی پورتو ریکو بهشت قیمت بین جزایر کارائیبی است. استراحت‌گاه‌ها و مهمان‌سراها به شدت خوش‌قیمت هستند و سواحل شنی خوبی در کشور موجود است. از نظر تاریخی نیز پورتو ریکو تاریخی غنی دارد و سن خوان که پایتخت این کشور است از قدیمی‌ترین شهرهای آمریکا است. برای جادویی و رمانتیک‌تر شدن ماه عسل‌تان یک بار به کایاک سواری در خلیج بایولومینسنت بروید، چون در شب پلانکتون‌ها در ساحل و دریا می‌درخشند و صحنه‌ای زیبا ایجاد می‌کنند. اگر به دنبال کمتر هزینه کردن هستید، اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد به این کشور سفر کنید، به دلیل اینکه این ماه‌‌ها به ماه‌های طوفانی نزدیک است و قیمت‌ها تا 40 درصد پایین می‌آید و طوفان نیز هنوز در این ماه‌ها شروع نشده است.

 

اگر همچنان به انتخاب خوبی نرسیدید، این‌ها انتخاب‌ها دیگر ما هستند:

به جای بوتان به نپال سفر کنید

شاید بوتان کمی هزینه بالایی داشته باشد اما اگر نمی‌توانید زیاد هزینه کنید به نپال سری بزنید و از صحنه‌های زیبا رشته کوه هیمالیا و معابد و فرهنگ لذت ببرید

به جای ایتالیا به کرواسی سفر کنید

کرواسی شباهتی به ایتالیا دارد، لحظات جذاب سفر دریایی و همچنین تورهای نوشیدنی فراوانی در این کشور وجود دارد و قیمت‌ها همچنان پایین است.

به جای بوستوانا به نامیبیا سفر کنید

نامیبیا حیات وحشی جذابی را به شما ارائه می‌دهد و جاده‌ها مناسب رفت و آمد هستند و قیمت‌ها نیز بسیار پایین است.

به جای گالاپاگوس به اکوادور سفر کنید

گالاپاگوس با اینکه حیات وحشی جذاب دارد اما به شدت گران‌قیمت است و می‌توانید به اکوادور بروید تا همان لحظات برای شما خلق شود.

به جای مالدیو به آندامان سفر کنید.

جزایر آنادامان در خلیج بنگال هند قرار گرفته و سفر جذاب و زیبایی را برای شما به وجود خواهد آورد.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط