گردشگری غذایی چیست؟ کشف مزه‌ها تبدیل به تجربه تازه شده

گردشگری غذایی

گردشگری غذایی مفهومی است که چند سالی است میان گردشگران باب شده. حقیقتا روندهای مختلفی باعث این اتفاق شده. رسانه‌ها تاثیر گسترده‌ای در این اتفاق دارند، از فیلم‌ها درباره این نوع گردشگری گرفته تا مستندهای مختلف آنتونی بوردین در مورد غذا و سفر همگی باعث شدند که گردشگری غذایی رشد چشم‌گیری داشته باشد.

اما عمیق‌تر این مسئله را بررسی کنیم:

  • گردشگری غذایی چیست؟
  • چطور یک گردشگر غذا باشیم؟
  • چه منابع کمکی در این زمینه وجود دارد؟

این مطالب از فلایتیو را دنبال کنید و اگر به دنبال کشف بیشتر هستید، سری به مجله کشف فلایتیو بزنید.

گردشگری غذایی چیست؟

گردشگری غذایی

انواع سفر با کشف تعریف می‌شود. رد شدن از مرزها و کسب تجربه تازه، اصلی‌ترین موتیف یک سفر تجربه‌محور است. از دل همین مسئله گردشگری غذایی ایجاد شده. این شیوه از گردشگری به دنبال بهترین غذاهای جهان در سرچشمه تولد آن‌ها است. به عنوان مثال اگر به دنبال خوردن بروسکتا باشید، باید به ایتالیا سفر کنید. برای یک پاییا جذاب باید به دنبال کشورهای اسپانیایی زبان بروید و پیتزا شیکاگواستایل را باید در شیکاگو امتحان کرد!

این تعریفی تازه از گردشگری است. تنها بازدید از جاهای دیدنی کشورهای مختلف و خرید از برترین فروشگاه‌ها مطرح نیست، با این دیدگاه تازه می‌توانید تجربه خود از سفر را به مراتب افزایش دهید. اما چطور؟

چطور یک گردشگر غذا باشیم؟

ایده‌های پیشین را دور بریزید و فقط برای کشف مزه‌ها سفر کنید. به همین سادگی ذهنیت شما تبدیل به ذهنیت یک گردشگر غذا خواهد شد. به عنوان مثال، در بین مقاصد داخلی شاید کیش و مشهد برای شما جذاب‌تر باشد. با این حال اگر سری به قزوین بزنید با بهترین مزه‌های آشنا خواهید شد. همین شد که ما در فلایتیو بر آن شدیم تا بهترین غذاهای قزوین را به شما معرفی کنیم.

پس این مهم است که عناصری که پیش از این در سفر شما تاثیرگذار بود را کنار بگذارید. تفریحات و تاریخ و موزه‌ها را کنار بگذارید و به دنبال مزه‌های تازه باشید.

بعد از آن به دنبال محتوا بگردید و بیشتر در مورد غذاهای خوشمزه مقاصد مختلف جهان مطالعه کنید. بپرسید و ببینید که کدام مزه‌ها را دوست دارید. حتی ببینید که کدام مزه‌ها را دوست ندارید. ممکن است نظر شما با تجربه آن مزه در مقصد درست عوض شود. این‌ها همگی راهکارهایی برای تبدیل شدن به یک توریست مزه است. اما منابع را از کجا پیدا کنیم؟

چه منابع کمکی وجود دارد؟

فلایتیو تلاش خود را می‌کند که از راه‌های مختلف و در کانال‌های مختلف غذا و خوراکی‌های جهان را به شما معرفی کند. صفحه اصلی همین مجله یک منبع خوب است. می‌توانید سری به اینستاگرام فلایتیو هم بزنید و بهترین خوراکی‌ها را به روز و سریع پیدا کنید. اگر دوست داشتید که تصاویر را بیشتر و سریع‌تر ببینید، پینترست فلایتیو را دنبال کنید. اگر هم دوست داشتید که عمیق‌تر و روزمره‌تر با ما در ارتباط باشید، توییتر فلایتیو را دنبال کنید. همگی منابعی خود برای کشف گردشگری غذایی و مزه‌های تازه هستند.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*