استرداد بلیط هواپیما

شرایط استرداد بلیط بدون کسر جریمه بر اساس ابلاغیه‌های رسمی

شیوع کرونا باعث شد که بسیاری از سفرهای گردشگران با مشکل مواجه شود. شرکت‌های هواپیمایی هم به مرور شروع به انتشار ابلاغیه‌هایی کرده‌اند که به مسافرین مربوط می‌شود. در ادامه همراه باشید تا از شرایط کنسلی و استرداد بلیط خود مطلع شوید.

■ هواپیمایی ایران ایرتور
■ هواپیمایی آتا
■ هواپیمایی وارش
■ هواپیمایی معراج
■ هواپیمایی ایران ایر
■ هواپیمایی زاگرس
■ هواپیمایی کاسپین
■ هواپیمایی قشم
■ ماهان
■ سپهران
■ کیش ایر
■ هواپیمایی کارون
■ قطارهای مسافربری رجا
■ فلای دبی
■ ایرعربیا
■ عمان ایر
■ لوفت هانزا
■ آئروفلوت
■ قطر ایرویز
■ کویت ایرویز
■ هواپیمای کشوری تایلند

نکات مهم بخش‌های ابلاغ شده تا کنون (آخرین به روزرسانی ۱۳۹۹/۰۱/۱۰)


اطلاعیه

همراه گرامی سایت فلایتیو

با سلام، احتراما به اطلاع می‌رساند با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت ورود به وجود آمده در حال حاضر امکان استفاده از پروازهای با مبدا ایران از تاریخ ۱۹ مارس برای مقاصد کشورهای قاره‌ی اروپا، کانادا و ایالت‌های آمریکا، تا اطلاع ثانوی تنها با پاسپورت و یا کارت اقامت کشور مقصد مقدور می باشد.


هواپیمایی ایران ایرتور

بلیط رفت‌وبرگشت مسیرهای خارجی بدون جریمه قابل استرداد هستند.

در مورد مسیرهای داخلی، تنها بلیط‌هایی که قبل از تاریخ ۶ اسفند ماه صادر شده باشد بدون هیچ‌گونه جریمه کنسل می‌شود. خرید بلیط پس از این تاریخ، به صورت معمولی مسترد خواهد شد و جریمه از شما کسر می‌شود.

توجه: مسافرینی که قبل از صدور بخشنامه هواپیمایی ایران ایرتور اقدام به ابطال بلیط‌های خود نموده و مشمول جریمه استرداد شده باشند، وجه مازادی از طرف شرکت ایران ایرتور به آنها پرداخت نخواهد شد. همچنین مطابق بخشنامه این شرکت، مسافرینی که بدون ابطال بلیط خود، صرفا از مراجعه به فرودگان خودداری کرده‌اند نیز مشمول استرداد بدون جریمه نمی‌باشند.


هواپیمایی آتا

تنها بلیط‌هایی با تاریخ صدور ۶ اسفند ماه باشد و تاریخ پرواز آنها بین ۶ اسفند تا ۱۵ فروردین است، بدون جریمه کنسل می‌شود. اگر بلیط شما شرایط ذکر شده را ندارد، همانند شرایط عادی، مبلغ بلیط پس از استرداد با کسر جریمه واریز خواهد شد. برای مطلع شدن از میزان جریمه، به جدول روی بلیط خود مراجعه کنید.

پرواز فوق‌العاده هواپیمایی آتا از مبدا استانبول به مقصد تبریز در یکشنبه ۱۸ اسفند ماه ساعت ۱۶:۵۵ دقیقه انجام خواهد شد. می‌توانید برای خرید بلیط از وبسایت فلایتیو اقدام کنید. 


هواپیمایی وارش

تنها بلیط‌هایی با تاریخ صدور قبل از ۶ اسفند ماه و تاریخ پرواز بین ۶ تا ۲۶ اسفند ماه بدون جریمه امکان استرداد دارند. باید حداقل ۸ ساعت قبل از پرواز استرداد در سایت ثبت شده باشد تا مبلغی از شما کسر نشود.


هواپیمایی معراج

تنها بلیط‌هایی با تاریخ پرواز  بین ۷ تا ۲۰ اسفند، امکان استرداد دارند. تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز استرداد آنها باید ثبت شود، در این صورت بدون جریمه کنسل می‌شوند. معراج به تاریخ صدور اهمیتی نمی‌دهد. اگر بلیط شما شرایط ذکر شده را ندارد، همانند شرایط عادی، مبلغ بلیط پس از استرداد با کسر جریمه واریز خواهد شد. برای مطلع شدن از میزان جریمه، به جدول روی بلیط خود مراجعه کنید.


هواپیمایی ایران ایر

تنها بلیط‌هایی که تا ۵ اسفند ماه صادر شده و تاریخ پرواز آنها بین ۶ اسفند تا ۱۲ فروردین ماه است، بدون جریمه کنسل می‌شود. طبق بخشنامه ایرلاین درخواست کنسلی بدون جریمه بلیط حتما باید پیش از ۱۲ ظهر یک روز مانده به پرواز، ثبت شود در غیر این صورت شامل جریمه خواهد بود. برای بلیط خارجی باید ۲۴ ساعت پیش از پرواز درخواست استرداد خود را ثبت کنید. اگر بلیط شما شرایط ذکر شده را ندارد، همانند شرایط عادی، مبلغ بلیط پس از استرداد با کسر جریمه واریز خواهد شد. برای مطلع شدن از میزان جریمه، به جدول روی بلیط خود مراجعه کنید. 


هواپیمایی زاگرس

تنها بلیط‌هایی با تاریخ صدور قبل از ۶ اسفند ماه و تاریخ پرواز بین ۵ اسفند تا ۱۵ فروردین امکان استرداد بدون جریمه دارند. باید تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز این بلیط‌ها مسترد شود. حداکثر فرصت موجود برای ابطال بلیط،‌ تا ۱۳ اسفند است.


هواپیمایی کاسپین

تمام بلیط‌هایی که پیش از تاریخ ۵ اسفند ماه خریداری شده‌اند بدون محدودیت بازه زمانی قابل استرداد هستند. لازم است که حداکثر ۱۲ ساعت پیش از پرواز بلیط خود را مسترد کنید. 


هواپیمایی قشم

تنها بلیط‌هایی با تاریخ صدور قبل از ۶ اسفند ماه امکان استرداد بدون جریمه دارند. اگر مسافر قبل از ساعت پرواز استرداد خود را در سایت ثبت کرده باشد، بدون جریمه کنسل می‌شود.

این هواپیمایی در تاریخ چهارشنبه ۱۴ اسفند ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه پروازی در مسیر استانبول-تهران خواهد شد. امکان اخذ بلیط وجود دارد. 


ماهان

بلیط‌هایی که پیش از ۵ اسفند ماه رزرو شده باشند و منتهی به تاریخ ۱۵ فروردین باشند، امکان استرداد بدون کسر جریمه را دارند. این بلیط‌ها اگر بعد از تاریخ ۵ اسفند درخواست ابطال‌شان صادر شود، بدون جریمه مسترد خواهند شد. اگر بلیط شما شرایط ذکر شده را ندارد، همانند شرایط عادی، مبلغ بلیط پس از استرداد با کسر جریمه واریز خواهد شد. برای مطلع شدن از میزان جریمه، به جدول روی بلیط خود مراجعه کنید.

همچنین هواپیمایی ماهان اعلام کرده که تنها مسافرینی که پاسپورت، کارت اقامت و ویزای Multiple یک ساله و بالاتر حوزه شنگن را داشته باشند امکان ورود به خاک اسپانیا را دارند. 

از تاریخ ۱ آپریل ۲۰۲۰ پیرو مقررات کشور تایلند، پذیرش مسافر در فرودگاه‌های این کشور به قصد ترانزیت به دیگر کشورها امکان‌پذیر نخواهد بود


سپهران

بلیط‌هایی که پیش از تاریخ ۶ اسفند رزرو شده باشند و تاریخ آن‌ها بعد از ۷ اسفند است بدون کسر جریمه مسترد خواهند شد. لازم است که پیش از ۱۰ اسفند حتما این بلیط‌ها را مسترد کنید.


کیش ایر

بلیط‌هایی که پیش از تاریخ ۵ اسفند رزرو شده باشند و بازه زمانی آن‌ها بین ۵ تا ۱۷ اسفند است امکان استرداد بدون کسر جریمه را دارند. بلیط‌های خارج از این بازه و شرایط به شکل عادی استرداد خواهند شد.

تمامی پروازهای کیش ایر از صبح روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ از طریق ترمینال ۲ فرودگاه مهرآباد صورت خواهد گرفت. پروازهای تهران-کیش که مخصوص کیشوندان است هم از همین ترمینال صورت می‌گیرد. 


هواپیمایی کارون

تمامی بلیط‌هایی که تا تاریخ ۶ اسفند ماه صادر شده‌اند بدون کسر جریمه مسترد خواهند شد. بلیط‌های NOSHOW چنین شرایطی را ندارند


قطارهای مسافربری رجا

بلیط‌هایی که پیش از تاریخ ۳ اسفند ماه خریداری شده را می‌توانید از تاریخ ۷ اسفند تا ۲۹ اسفند با مراجعه به مراکز فروش کنسل کنید و عملیات استرداد را انجام دهید. توجه کنید که حتما باید تا ساعت ۱۲ ظهر یک روز قبل از حرکت این کار را انجام دهید. در این بازه زمانی جریمه‌ای از شما کسر نخواهد شد. مسافرینی که در بین ۳ تا ۶ اسفند ماه بلیط خود را کنسل کرده‌اند و مبلغ جریمه از آن‌ها کسر شده، لازم است که از تاریخ ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ به مدت یک ماه به مراکز فروش مراجعه کنند و هزینه کسر شده را دریافت کنند.آیا پروازهای خارجی را می‌توان بدون جریمه کنسل کرد؟

برخی از ایرلاین‌های خارجی امکان استرداد بدون کسر جریمه را فراهم کرده‌اند. البته این مسئله در مورد تمامی آن‌ها صادق نیست.


فلای دبی

تمامی پروازهای به مقصد امارات تا اطلاع ثانوی لغو شده. می‌توانید بلیط خود را بدون کسر جریمه استرداد کنید.


ایرعربیا

تمامی پروازهای ایرعربیا در مسیر تهران، مشهد، شیراز و لار از تاریخ ۶ اسفند تا اصلاع ثانویه لغو شده. در صورت استرداد، تمامی مبلغ بدون کسر جریمه بازگردانده خواهد شد.


عمان ایر

تمامی پروازهای عمان ایر در مسیر مسقط-تهران-مسقط از تاریخ ۶ اسفند تا اطلاع ثانویه لغو شده. در صورت استرداد تمامی مبلغ بدون کسر جریمه بازگردانده خواهد شد.


لوفت‌هانزا

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا تمامی پروازهای خود به ایران را تا تاریخ ۳۰ آپریل لغو کرده و پروازی از سوی این شرکت صورت نمی‌گیرد.


آئروفلوت

پرواز بین تهران و مسکو از تاریخ ۳۱ مارچ تا ۳۰ آپریل تنها روزهای یکشنبه برقرار خواهد بود. هیچ مسافری از ایران امکان سفر به مقاصد ترانزیت شرکت را ندارد. تنها مسافرینی با گذرنامه اوراسیا (روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان) امکان خرید بلیط از مبدا ایران را دارند. همچنین افرادی که ویزای تجاری روسیه را در اختیار دارند، پیش از خرید بلیط تصویر ویزای خود را جهت تایید به دفتر مرکزی ارسال نمایند. 


قطر ایرویز

قطر ایرویز به جز خط هوایی فرودگاه امام خمینی-دوحه-مونتریال هیچ مسافری را با مبدا فرودگاه امام خمینی نمی‌پذیرد. 


کویت ایرویز

تمامی پروازهای کویت ایرویز از مبدا تهران و مشهد تا تاریخ ۱۲ فروردین مصادف با ۳۱ مارچ لغو شده و استرداد بلیط صورت می‌گیرد.


هواپیمایی کشوری تایلند

تمامی ویزاهای تایلند برای تاریخ ۱ فوریه ۲۰۲۰ تا تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۲۰ باطل شده و دیگر اعتباری برای ورود به تایلند ندارند. مسافرینی که ویزای آن‌ها باطل شده،‌ پس از بازگشت به شرایط عادی امکان درخواست ویزای Courtesy را دارند.


چگونه بلیط خود را استرداد کنم؟

با ورود به پنل کاربری خود و مراجعه به پشتیبانی رزرو مربوطه، همکاران ما را در جریان استرداد قرار دهید. همچنین می‌توانید آموزش کامل روند استرداد را در این لینک مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید با پشتیبانی تلفنی ما به شماره :۴۱۵۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط