rio-olympic

فلایتیو کسب مدال های طلا، نقره و برنز و دیگر افتخارات ایران، در المپیک را تبریک می گوید

امروز، آخرین روز از رقابت های المپیک ریو 2016 است، ایران تاکنون در رده بیست و سوم مدال آوران قرار گرفته است، کمیل قاسمی در فینال رقابت‌های وزن 125 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد بازی‌های المپیک 2016 ریو به مدال نقره دست یافته است.

حسن رحیمی آزادکار وزن ۵۷کیلوگرم از این رقابت ها مدال برنز به دست آورده است. کیمیا علیزاده نیز، تکواندوکاری ۱۸ساله ایرانی در ۵۷- تکواندو مدال برنز به دست آورد.

حسن یزدانی در کشتی آزاد وزن ۷۴کیلوگرم با پیروزی مقابل حریف روس، به مدال طلا رسیده است. قاسم رضایی با شکست حریف سوئدی مدال برنز وزن 98 کیلوگرم مدال برنز رقابت های المپیک 2016 ریو را به دست آورد.

کیانوش رستمی هم در مسابقات المپیک توانست در مسابقات وزنه‌برداری وزن ۸۵کیلوگرم المپیک ریو، ضمن کسب مدال طلا، هم رکورد مجموع المپیک را بشکند و هم برای دومین بار رکورد مجموع جهانی را از آن خود کند. وی در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶در دستهٔ ۸۵کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا و جابجایی رکورد به میزان ۳۹۶کیلوگرم مجموع المپیک شد.

سعید عبدولی کشتی‌گیر وزن۷۵کیلوگرم فرنگی‌کار ایرانی است که مدال برنز المپیک ریو ۲۰۱۶را به دست آورده است.

سهراب مرادی نیز توانست در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ریو دو ژانیرو در وزن ۹۴کیلوگرم در مجموع با بالابردن وزنه ۴۰۳ کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شود.

اما ایران علاوه بر این افتخارات، یک افتخار دیگر نیز در المپیک ریو به دست آورده است که تا کنون در تاریخ ورزشی ایران سابقه نداشته است. فینال رقابت‌های فوتبال مردان المپیک ریو از ساعتی قبل در ورزشگاه ماراکانا آغاز شده و برزیل میزبان به مصاف آلمان رفته است. این دیدار به قضاوت یک تیم داوری از ایران برگزار می‌شود. علیرضا فغانی به‌ عنوان داور اصلی، رضا سخندان به‌عنوان کمک داور اول و محمدرضا منصوری به ‌عنوان کمک داور دوم، قضاوت این بازی حساس را برعهده دارند.

با آرزوی موفقیت برای تمام ورزشکاران ایرانی، فلایتیو، پیروزی ها و افتخارات کاروان ورزشکاران اعزامی به المپیک ریو 2016 را تبریک می گوید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط