10 موزه‌ی برتر شهر کِیپ‌ تاون آفریقای جنوبی
1396/12/17 - 11:00 جهانگردی

10 موزه‌ی برتر شهر کِیپ‌ تاون آفریقای جنوبی

در "کِیپ‌تاون" (Cape Town) با بیش از 300 سال تاریخ ثبت شده، داستان‌های جالب بسیاری از مردم بومی خویسان (Khoi-San) تا معماری‌ استعماری وجود دارد. در ادامه با ده موزه از گنجینه‌های پنهان این شهر را آشنا خواهید شد. با فلایتیو همراه باشید.

 برای خرید بلیط هواپیما خارجی و رزرو هتل به فلایتیو مراجعه کنید. 

موزه و افلاک‌نمای ایزیکو | Iziko South African Museum and Planetarium

موزه‌ی آفریقای جنوبی که در سال 1825 افتتاح شده است، قدیمی‌ترین موزه‌ی این کشور محسوب می‌شود که در باغ تاریخی کمپانی واقع در خیابان تجاری و مرکزی شهر قرار دارد. در این موزه مجموعه‌های تاریخ طبیعی و اجتماعی، از جمله فسیل‌های مبهوت کننده‌ی دایناسورهای آفریقایی، موجودات دریایی، فسیل انسان‌های باستانی و سنگ نگاره‌های تاریخی به نمایش درآمده‌اند. در افلاک‌نمای این مجموعه نیز تماشای سه بعدی فضا و جذابیت‌های آن را می‌توان تجربه کرد.

 

موزه‌ی یهودیت آفریقای جنوبی | South African Jewish Museum

این موزه در محل قدیمی‌ترین کنیسه‌ی آفریقای جنوبی، در باغ کمپانی واقع شده است. در این محل تاریخچه‌ی یهودیت در آفریقای جنوبی با نگاهی به تاریخ فرهنگی آن از طریق نمایشگرهای اینتراکتیو و مصنوعات دیگر به نمایش درآمده است. همچنین در این مکان مجموعه‌ای بی نظیر از نقاشی‌های مینیاتوری ژاپنی در معرض دید عموم قرار دارد.

برای بازدید از این موزه ارائه‌ی کارت شناسایی یا پاسپورت الزامی است.

 

خانه‌ی بردگان ایزیکو | Iziko Slave Lodge

این مکان یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های شهر است که بین سال‌های 1679 تا 1811 میلادی به عنوان مکان زندگی برده‌ها بوده است. بعد از آن، ساختمان تغییر کاربری پیدا کرد و تا سال 1960 به عنوان دفاتر دولتی مورد استفاده قرار گرفت و سپس به عنوان موزه بازگشایی شد. امروزه در این موزه نمایشگاه‌های دائمی و موقتی درباره‌ی تاریخ برده‌داری در آفریقای جنوبی و مسائل حقوق بشر برپاست.

 

خانه‌ی اشرافی کُنستانتیا، ایزیکو | Iziko Groot Constantia Manor House

این خانه در منطقه‌ی تاریخی کُنستانتیا و در قدیمی‌ترین تاکستان‌های آفریقای جنوبی واقع شده است. این مکان که متعلق به صاحب مزرعه و از دوران استعمار است، به زیبایی تمام دکوراسیون شده است و مجموعه‌ای از مبلمان عتیقه، تابلوی نقاشی، و اشیای مسی و سرامیکی در آن وجود دارد. همچنین نمایشگاهی از آثار باستانی و عکس‌های قدیمی از این مزرعه‌ی زیبا در این موزه وجود دارد.

 

هِت پوستیوس | Het Posthuys

این بنا به عنوان دومین ساختمان قدیمی شهر کیپ تاون بعد از قلعه‌ی شهر شناخته می‌شود و در امتداد ساحل "فالس بِی" (False Bay coast) و در حومه‌ی "مویزِنبِرگ" (Muizenberg) واقع شده است. در ابتدا این ساختمان به عنوان مقر دیده‌بانی نظامی و برای رصد کشتی‌های دشمن و همچنین ساختمان پرداخت عوارض برای جمع‌آوری مالیات از کشاورزان منطقه محسوب می‌شده است. امروزه این محل به موزه‌ای برای نمایش یک ماکت بزرگ، عکس‌های قدیمی منطقه و ابزارآلات جنگی تبدیل شده است.

بازدید از این موزه به صورت دوره‌ای امکان‌پذیر است، بنابراین قبل از مراجعه تماس بگیرید.

موزه‌ی آسیاب جوزِفین | Josephine Mill Museum

این موزه در ساحل رودخانه‌ی "لایزبیک" (Liesbeek) و با فاصله‌ی اندکی از "استادیوم راگبی نیولَندز" (Newlands Rugby Stadium) قرار دارد. این آسیاب که تاریخ احداث‌اش به سال 1819 میلادی باز می‌گردد، ابزار تولید آرد ساکنین منطقه بوده است. در سال 1980 این آسیاب با تعمیر اساسی به روزهای اوج خود بازگشت و هم اکنون تنها گاهی به منظور تهیه‌ی آرد و پخت نان تازه برای بازدیدکنندگان به کار می‌افتد. در این موزه مجموعه‌ای از ابزارآلات مرتبط با آسیاب وجود دارد و همچنین می‌توان ساز و کار آسیاب سنگی را از نزدیک مشاهده کرد. بعد از اتمام بازدید نیز می‌توان از یک وعده غذا در رستوران "غوک و جوزفین" (Toad & Josephine) در محوطه‌ی موزه لذت برد.

 

موزه‌ی قلب کیپ تاون | The Heart of Cape Town Museum

این موزه یادبودی است برای اولین عمل پیوند قلب انسان که توسط دکتر کریستیان بارنارد (Christiaan Barnard) در سال 1967 میلادی و در بیمارستان گروت شور (Groote Schuur) کیپ تاون انجام شد. در این مکان اتفاقاتی که در جریان پیوند یک قلب رخ می‌دهد و همچنین شبیه‌سازی آن جراهی معروف در اتاق‌هایی به صورت تئاتر از نزدیک قابل مشاهده است.

 

قلعه‌ی امید | Castle of Good Hope

این قلعه‌ی نظامی قدیمی‌ترین بنای به جامانده در آفریقای جنوبی است که در سال 1679 میلادی بنا شده است. امروزه این قلعه موزه‌ای برای نمایش ابزارهای جنگی، مبلمان استعماری، هنر و نمایشگاهی خاص در مورد شهر قدیمی کیپ تاون است. بازدیدکنندگان همه روزه ساعت 12 ظهر در محوطه‌ی قلعه می‌توانند شاهد تعویض نگهبانان باشند.

 

موزه‌ی راگبی اسپرینگ باک | Springbok Rugby Experience Museum

این موزه در مرکز خرید "ویکتوریا و آلفرد" (V&A Waterfront) واقع شده است و در آن اطلاعات جالبی درباره‌ی تاریخ ورزش محبوب راگبی در آفریقای جنوبی و تیم ملی این کشور وجود دارد. در این مکان نمایشگرهای صوتی و تصویری و خاطرات مسابقات راگبی از جمله لباس‌ها و جام‌های معروف در معرض دید عموم قرار دارند. همچنین در این موزه یک زمین بازی تعبیه شده تا بازدیدکنندگان مشتاق، مهارت‌های خود را در زمینه‌ی راگبی محک بزنند.

 

موزه باطری ‌چاوونِز | Chavonnes Battery Museum

این موزه در گذشته یک بنای نظامی و ساحلی بوده و در اوایل قرن 18 میلادی توسط کمپانی هند شرقی هلند برای محافظت از خلیج ساخته شده است. در سال 1861 میلادی بعد از شروع ساخت و ساز در بندرگاه، این بنا نیز متعاقبا بازسازی شد. در دهه‌ی 90 میلادی در محل این بنا حفاری‌هایی صورت گرفت و بعدها موزه‌ای افتتاح شد که بخش‌هایی از این بنا در آن قابل مشاهده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط