۱۲ تصمیمی که باید برای سفر گرفت

اجازه ندهید تا زندگی شما به ‌سرعت برق و باد تمام شود. قبل از اینکه به خودتان بیایید و متوجه شوید که عمرتان هدر رفته، به ماجراجویی دست زده و به زندگی خود رنگ و بویی متفاوت دهید. فلایتیو قصد دارد تا به شما در این راه کمک کند. ما را دنبال کنید.

برای رزرو بلیط هواپیما و هتل خارجی به فلایتیو مراجعه کنید.

۱. چیزی جدید را امتحان کنید

دوچرخه‌سواری، پرواز با کایت، آشپزی، طراحی روی پارچه، تولید عطر و هر چیز دیگر را بیاموزید. سعی کنید در سال جدید به جایی متفاوت سفر کنید که تابه‌حال نرفته‌اید. این کار به شما کمک می‌کند تا با مقاصد جدید آشنا شده و فرهنگ‌های آن‌ها را درک کنید. ممکن است این کار کمی چالش‌برانگیز باشد و شما را از منطقه امن خودتان بیرون بیاورد، اما قطعا ارزشش را خواهد داشت.

۲. از وسایل الکترونیکی خود دور شده و به چشمانتان اعتماد کنید

ما همیشه با یک تلفن هوشمند و یک دوربین به سفر می‌رویم؛ اما بیایید این بار کمی از آن‌ها فاصله بگیریم. گاهی اوقات آن‌ها را در هتل گذاشته و بدون این وسایل به گشت‌وگذاری راحت بپردازید. شاید سفر در شهرها بدون نگاه کردن به نقشه گوگل از روی موبایل کمی هیجان‌انگیزتر باشد. بیایید دنیا را از دریچه چشمانتان تماشا کنید نه از دریچه لنز دوربین.

۳. از راهنماهای محلی استفاده کنید

می‌توان همه‌جا را به‌طور انفرادی گشت؛ اما نه همیشه. بیایید از راهنماهای محلی در سفرهای خود استفاده کرده و با کمک آن‌ها به مناطق ناشناخته هر شهر سر بزنیم. به‌علاوه هر وقت یک راهنمای خوب پیدا کردید، او را در شبکات اجتماعی به دوستانتان هم معرفی کنید.

۴. به آسمان نگاه کنید

خود را برای تماشای آسمان در شب آماده کنید. متاسفانه امروزه شهرهای بزرگ مانع از دید آسمان زیبا در شب‌ها می‌شوند. به مناطق کویری سفر کرده و از دیدن آسمان زیبا لذت ببرید. به‌علاوه شب را نیز در زیر آن آسمان به صبح برسانید.

۵. به یک ماجراجویی کوچک بروید

سفر خستگی و افسردگی را از انسان دور می‌کند. بااین‌حال همیشه نمی‌توان به سفرهای بزرگ رفت. در عوض می‌توان بین سفرهای بزرگ یک ماجراجویی کوچک داشت. فرقی نمی‌کند که این ماجراجویی کوچک اردو زدن در نزدیک خانه، شنا در رودخانه یا هر چیز دیگری باشد.

۶. از پلاستیک استفاده نکنید

پلاستیک در حال آلوده کردن هر نقطه‌ای از سیاره ماست و پیش از این نیز باعث مشکلات فراوانی برای موجودات در زیر دریا، محیط‌زیست و همچنین سلامت ما شده است. در سفرهای خود از یک بطری آب قابل ‌استفاده مجدد بهره ببرید. از پلاستیک‌های یک‌بارمصرف دوری کرده و از کوله‌های غیر پلاستیکی استفاده کنید.

۷. با مردم محلی ارتباط برقرار کنید

بسیاری از تورهای مسافرتی فرصت‌هایی را برای دیدار گردشگران با مردم محلی فراهم می‌آورند. با گسترش این تورها مردم می‌توانند با محلی‌ها در خانه‌های آن‌ها غذا بخورند و زندگی به سبک مردمان محلی را تجربه کنند. از این فرصت در هر سفر استفاده کنید.

۸. از حقوق خود مطلع باشید

اگر اوضاع به هم ریخت، بدانید که باید چه کار کنید. از حقوق خود در هنگام تاخیر یا لغو پروازها مطلع باشید. در صورت دزدیده شدن کارت اعتباری خود به‌سرعت به بانک صادرکننده کارت در هر شهری مراجعه کنید. در هنگام سفر از بیمه سفر استفاده کرده و در صورت لزوم بدانید که چطور از حق خود برای استفاده از آن دفاع کنید.

۹. سبک سفر کنید

تنها وسایلی را که به آن‌ها نیاز مبرم دارید با خود حمل کنید. با این کار دیگر لازم نیست تا نگران پرداخت هزینه‌های اضافی بار باشید. یک دست لباس بردارید و خیال خود را بابت داشتن سفری سبک‌بال راحت کنید.

۱۰. از روزهای خود نهایت بهره را ببرید

نگذارید تا یک روز شما در زندگی بیهوده از بین برود. برای سال جدید یک برنامه منظم تهیه کنید. با این کار شما دیگر حسرت کارهای نکرده را نخواهید خورد. بهانه نیاورد. امسال سال شماست.

۱۱. عبارات خارجی بیشتری یاد بگیرید

بدون آگاهی از ۵ عبارت به هیچ کشور خارجی سفر نکنید. این ۵ عبارت این‌ها هستند: سلام، لطفا، ممنونم، بله و رستوران کجاست؟

۱۲. به مسافرت انفرادی بروید

اگر نمی‌توانید فردی را برای همراهی با خود در مسافرت پیدا کنید، زیاد منتظر نمانید. شخصا و به‌طور انفرادی به سفر بروید. گاهی اوقات داشتن یک هم‌سفر می‌تواند لذت سفر را از ما بگیرد. انفرادی سفر کنید و دیگر نگران بحث‌وجدل بر سر رفتن به یک رستوران خاص نباشید.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*