سفر به رم
1396/10/16 - 16:00 جهانگردی

چطور رم را در ۲۴ ساعت بگردیم؟

با داشتن تنها ۲۴ ساعت زمان در شهر رم، نمی‌توان حتی نگاهی گذرا به آن انداخت، چه برسد به اینکه آن را کندوکاو کرد.

هزاران سال از تاریخ رم می‌گذرد و میلیون‌ها نفر برای تبدیل آن به شهری مدرن در قلب یک امپراتوری باستانی تلاش کرده‌اند. اینجا به‌راستی شهری حیرت‌انگیز است.

با داشتن تنها ۲۴ ساعت زمان در شهر رم، نمی‌توان حتی نگاهی گذرا به آن انداخت، چه برسد به اینکه آن را کندوکاو کرد.

توصیه مهم: شما در این یک روز باید پیاده‌روی زیادی انجام دهید. پس بهتر است تا کفشی مناسب به پا کنید.

۱۰ صبح: وقتی‌که قطار شما به ایستگاه ترمینی می‌رسد، از آن پیاده شوید. به‌طرف بازار جدید مرکزی رم (مرکاتو سنترال) بروید. در رستوران بونچی توقف کرده و قبل از شروع سفر یک شیرینی سفارش دهید.

۱۰:۳۰ صبح: ایستگاه راه‌آهن را ترک کرده و در سانتا ماریا مگوری، یکی از کلیساهای اصلی شهر، توقف کنید. سقف بلند این کلیسا چشمان شما را خیره می‌کند.

۱۱ صبح: در کافه‌ای برای نوشیدن یک کاپوچینو توقف کنید. اگر تصور می‌کنید که همچنان جا برای نهار دارید، یک شیرینی کلاسیک رمی با نام ماریتوزو همراه با خامه بر روی آن سفارش دهید.

۱۱:۱۵ صبح: به‌طرف تپه‌های مونتی حرکت کرده و به سراغ گالری‌های هنری و بوتیک‌های فراوانش بروید. منطقه کوارتیر یکی از کلاسیک‌ترین محله‌ها در رم محسوب می‌شود. غرق در زیبایی مسیرهای سنگ‌فرش شده و کمی هم به خرید بپردازید. در میدان کلاسیک این منطقه استراحت کرده و در کنار فواره آن بنشینید.

۱۲:۱۵ بعدازظهر: پس از گشت‌وگذار در این محله رمی، زمانی را به دیدار از مشهورترین بنای شهر اختصاص دهید. پس از پایان مراحل بازسازی، حالا کلوسئوم شکوه و عظمت گذشته خود را باز یافته است. حالا که تنها یک روز میهمان این شهر هستید، قبل از اینکه راه خود به‌طرف خیابان دی فیوری ایمپرالی را در پیش بگیرید از داخل کلوسئوم هم دیدار کنید.

۱ بعدازظهر: به بالای ایوان ساختمان باشکوه ویتوریانو رفته و در حین نوشیدن یک قهوه، به تماشای شهر زیبای رم بنشینید. این بنای زیبای سفیدرنگ که به یاد اولین پادشاه ایتالیا ساخته شده بهترین مکان برای تماشای شهر رم از بالا محسوب می‌شود. به‌علاوه می‌توان بنای کلوسئوم را نیز از اینجا مشاهده کرد.

۱:۳۰ بعدازظهر: به‌طرف میدان کمپو د فیوری حرکت کرده و برای صرف یک نهار رمی لذیذ در رستوران پیانوسترادا توقف کنید. ساختمان جدید این رستوران دارای باغی زیبا بوده و فضای بیشتری نسبت به ساختمان پیشین دارد.

۲:۴۵ بعدازظهر: پس از یک نهار دل‌چسب، یک تاکسی گرفته یا پیاده به‌طرف فواره ترِوی بروید. این آب‌نمای بازسازی‌شده در سال ۲۰۱۵، قبل از اینکه خود را به شما نشان دهد با صدایش خودنمایی می‌کند. منظره این فواره با معماری سبک باروک در زیر نور شبانگاهی فوق‌العاده است.

۳:۳۰ بعدازظهر: حالا که یک سکه درون حوض آب‌نمای تروی انداختید به‌طرف پله‌های اسپانیایی بروید. این پله‌های آهکی سفیدرنگ نیز به‌تازگی بازسازی‌شده و در قلب شهر قرار دارد. می‌توان برای چند لحظه بر روی این پله‌ها نشست و خستگی به در کرد.

۴ بعدازظهر: وقتی‌که پله‌های اسپانیایی را ترک کردید به میدان دل پوپولو می‌رسید. به سراغ تماشای نقاشی‌های سبک باروک میکل آنجو کاراواجو در کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو رفته و برای لحظه‌ای در هنر ناب این شهر غرق شوید. این هنرمند ایتالیایی به خاطر استفاده از نور شهرت دارد. این موضوع زمانی مشخص می‌شود که شما در مقابل نقاشی‌های مذهبی او بایستید.

۴:۳۰ بعدازظهر: از پله‌های ایوان پینچو برای تماشای شهر رم بالا بروید. به تحسین گنبدهای کلیساها و ساختمان‌های آجری واقع شده در یکی از ورودی‌های پارک ویلا بورگز بپردازید. اگر به هنر علاقه دارید باید بدانید که این پارک بزرگ خانه گالری بورگز است. می‌توان در این پارک دوچرخه یا قایق اجاره کرد و گشتی کوتاه در این فضای سرسبز آرام زد.

۶ بعدازظهر: پس از تماشای غروب آفتاب از ایوان پینچو، با یک تاکسی به میدان کمپو د فیوری بازگردید. پس از جمع شدن بازار روزانه، در این میدان پایه‌هایی از گل قرار داده شده و اینجا به محلی برای تجمع دوستان و خانواده به‌منظور دیدار با یکدیگر در شبانگاه رم تبدیل می‌شود.

۸ شب: حالا وقت آن رسیده تا کم‌کم از میدان خارج شده و با چند دقیقه پیاده‌روی به محله یهودی‌های رم بروید. برخی از خوراکی‌های کلاسیک رمی یهودی نظیر کنگر فرنگی سرخ‌شده را امتحان کنید.

۱۰ شب: در مسیر خود به‌طرف هتل، لحظه‌ای در کنار آب‌نمای لاک‌پشت ایستاده و به تحسین این اثر هنری زیبا در میدانی ساکت در شهر بپردازید.

۸ صبح: صبح زود از خواب بیدار شده و به اولین فردی تبدیل شوید که از معبد خدایان در رم دیدار می‌کند. پس از آن برای چشیدن طعم آخرین قهوه رمی، عازم یک کافه شوید.

۹ صبح: در میدان ناونا گشتی زده و از آب‌نمای «چهار رودخانه» به‌عنوان آخرین جاذبه دیدنی شهر رم بازدید کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط