سفر به وین
1396/10/26 - 10:00 جهانگردی

چگونه در ۲۴ ساعت، وین را ببینیم؟

شاید از خود بپرسید آیا امکان دیدن وین در ۲۴ ساعت وجود دارد؟ بسیاری از مردم ممکن است یکی دو روز بیشتر به پایتخت اتریش سفر نکنند و تنها همین قدر به این شهر اختصاص دهند. پس اگر برنامه دارید که در یک روز وین را بازدید کنید بهتر است به شیوه درست این کار را انجام دهید.

در فلایتیو ۷ پیشنهاد مختلف برای شما آماده کرده‌ایم که هر پیشنهاد حاوی برنامه‌ای برای ۲۴ ساعت گردش است. قبل از این که به برنامه‌ها برسیم به این نکته هم اشاره کنیم که برای گردش یک روزه حتما صبحانه هتل را کنسل کنید و به جای آن به یکی از کافه‌ها و رستوران‌های شهر سر بزنید تا در هنگام صرف صبحانه کمی با فضای شهر نیز آشنا شوید و بدین ترتیب یک ساعت اضافه به دست خواهید آورد.

اگر تصمیم گرفتید تا برای یک سفر خاطره انگیز به وین بروید، رزرو بلیط هواپیما و همچنین رزرو هتل خود را می‌توانید به فلایتیو بسپارید.

 

بهترین برنامه بازدیدی

۸:۳۰ تا ۹:۳۰ صبح: صبحانه خود را در یکی از کافه‌ها خیابان رینگ‌اشتراسه میل کنید. می‌توانید به عنوان مثال به کافه پروکل، کافه دیگلاس یا کافه میوزیم سر بزنید.

۹:۳۰ تا ۱۰:۱۵ صبح: سوار قطار گردشگری رینگ‌ترام شوید. این قطار یک تور نیم ساعته برای شما ترتیب داده و می‌توانید ساختمان‌های مهم رینگ‌اشتراسه و حوالی آن را مشاهده کنید. این ساختمان‌ها در تاریخ وین بسیار مهم هستند.

۱۰:۳۰ تا ۱ بعدازظهر: به یکی از تورهای پیاده‌روی شهر ملحق شوید. یک سری از تورهایی که اولدتاون را بازدید می‌کنند ساعت ۱۰:۳۰ صبح شروع به کار می‌کنند.

۱:۳۰ تا ۲:۳۰ بعدازظهر: در یکی از رستوران‌های مرکز شهر وین وعده ناهار را میل کنید.

۲:۳۰ تا ۶ عصر: به کاخ شون‌برون سر بزنید. اینجا با باغ‌ها و همچنین ساختمانی تاریخی مواجه خواهید شد و گشت و گذار در آن زمان زیادی می‌طلبد. اگر وقت داشتید سر هم به یکی از کافه‌های محلی حوالی بزنید.

۶ تا ۸:۳۰ شب: به مرکز شهر بازگردید و یک شام خوب میل کنید.

از ۸:۳۰ به بعد: کمی از شب شهر لذت ببرید. به کافه‌های پشت‌بامی شهر سر بزنید. به سمت متجمع هاز هاوس روبروی کلیسای جامع سنت استفان بروید. این ساختمان معماری پست‌مدرن و جالبی دارد. داخل مجتمع به کافه اونیکس سر بزنید. می‌توانید به کافه پشت‌بام مرکز خرید اشتفل در خیابان کارن‌تنر نیز سر بزنید. لوس بار هم کافه‌ای با معماری آرت نوو است. اگر به دنبال یک کافه با حس و حال مینیمال و آمریکایی هستید هم به آلبرتینا پسیج بروید.

برای اقامت هم هتلی در مرکز شهر انتخاب کنید. گرند فردیناند و موتل وان اشتات‌سوپر گزینه‌هایی خوبی خواهند بود.

 

بهترین برنامه رمانتیک

شاید دلتان بخواهد یک روز رمانتیک و خاطره‌انگیز برای خودتان درست کنید، برای این کار باید به جاهای کوچک و ارجینال وین سر بزنید.

۸:۳۰ تا ۹:۴۵ صبح: برای صرف صبحانه به کافه هاولکا، اشپرل و یا دیگلاس بروید. اگر حوالی اشتات‌پارک هم هستید به کافه میه‌ری سر بزنید.

۹:۴۵ تا ۱۲ ظهر: در محله اولد وین قدم بزنید. علاوه بر آن مناطق بین هیمل‌فورت‌گاسه و فلیش‌مارکت هم مکان خوبی برای گردش و قدم زدن در کوچه پس‌کوچه‌های رمانتیک است. تور سیکرت وین هم یک تور دو ساعته است که شما را به اماکن رمانتیک و عموما باغچه‌ها و باع‌ها می‌برد و اگر یک روز را در وین سر می‌کنید گذراندن این تور بسیار مناسب است.

۱۲ تا ۲ بعدازظهر: ناهار خود را در یک رستوران کوچک مانند زوم شوارزن کامل و یا گاست‌هاوس هانو پوشل میل کنید.

۲ تا ۶ عصر: به کاخ شون‌برون سر بزنید و از گردش در باغ‌هایش لذت ببرید. همچنین اگر به نقاشی کلاسیک علاقه دارید می‌توانید به موزه‌هایی همچون آلبرتینا یا بلودره سر بزنید.

از ۶ عصر به بعد: در یکی از رستوران‌های خصوصی شهر یک شام خصوصی جذاب میل کنید. می‌توانید به یکی از کافه‌ها و پاب‌های محلی هم سر بزنید و شام و نوشیدنی میل کنید. کافه زو دن هاکن و یا سیلبرویرت بسیار گزینه‌های خوبی هستند.

از ۷:۳۰ شب به بعد: اگر حس و حالش را داشتید سری به یک کنسرت کلاسیک یا اپرای وین بزنید. همیشه سال می‌توانید برنامه‌های جذاب نمایشی را در این شهر دنبال کنید.

برای اقامت هم می‌توانید سری به هتل آلت‌اشتات یا هتل سانس سوچی بزنید و آنجا مستقر شوید.

 

بهترین برنامه برای افراد مسن

نیازمند اشاره است که حتما لازم نیست با یک برنامه کاملا دقیق به گردش در شهر وین مشغول شوید و برنامه‌ریزی دقیق لزوما معنای موفقیت نخواهد داشت.

وین شهر آرامی است و برخلاف اینکه برخی فکر می‌کنند لحظه‌ای نمی‌توان از حرکت ایستاد، این شهر به شما این انتخاب را می‌دهد که کمی آرام باشید و از لحظه لذت ببرید.

۹ تا ۱۲ ظهر: برخی شرکت‌ها در وین فعالیت دارند که شما را به یک تور در سطح شهر می‌برند و بهترین دیدنی‌ها و همچنین نماهای جذاب شهر را به شما معرفی می‌کنند. وینا سایتز یکی از این شرکت‌هاست که به شما یک ماشین و یک راننده که انگلیسی بلد است می‌دهد و گردشتان آغاز خواهد شد.

۱۲ تا ۱:۳۰ بعدازظهر: از راننده درخواست کنید تا شما را به جایی ببرد که بتوانید یک ناهار خوب میل کنید. حتما اشاره کنید که مکان مورد نظرتان دسترسی راحتی به حمل و نقل عمومی داشته باشد. بدین ترتیب می‌توانید پس از صرف غذا به مسیر خود با کمک حمل و نقل عمومی ادامه دهید.

۱:۳۰ تا ۴:۳۰ بعدازظهر: یک موزه خوب که کافه مناسبی هم در نزدیکی‌اش است را انتخاب کنید و به آن سر بزنید. همچنین اکثر موزه‌ها فروشگاه‌هایی نیز برای خرید کادو و هدیه نیز دارند. می‌توانید به موزه فاین آرتز و یا موزه آلبرتینا سر بزنید.

۴:۳۰ تا ۵:۳۰ بعدازظهر: اگر حتی یک روز هم در وین هستید کمی به خود استراحت دهید و سعی کنید آرامش شهر را جذب کنید. برای اینکار به یکی از پارک‌های خوب وین سر بزنید. ولکس‌گارتن و اشتات‌پارک از بهترین گزینه‌های پیشنهادی است.

از ۷:۳۰ شب به بعد: یک شام خوب و سبک را در نزدیکی هتل خود میل کنید. می‌توانید یک اشنیتزل خوب در رستوران برج دانوب میل کنید. این رستوران ۱۷۰ متر از سطح زمین فاصله دارد و همچنین به آرامی می‌چرخد.

برای اقامت هم جایی نزدیک به مرکز شهر انتخاب کنید که بعد از شام بتوانید سریع به محل اقامت خود برسید و استراحت کنید. هتل‌هایی همچون بریستول و پنشن سوزان بسیار مناسب هستند.

 

بهترین برنامه برای گردش همانند افراد محلی

اگر قصد دارید برنامه توریستی اتخاذ نکنید و مانند یک محلی رفتار کنید این برنامه را پیش‌روی بگیرید.

۱۰ تا ۱۱ صبح: یک میان‌وعده در کافه هوئر یا کافه انصاری میل کنید.

۱۱ تا ۱۲ ظهر: بازار کارملیترمارکت را بازدید کنید و برای کمی استراحت و کسب آرامش به آوگارتن سر بزنید. آوگارتن قدیمی‌ترین باغ سبک باروک وین است و یک فضای جذاب مخصوص هنرهای معاصر دارد.

۱۲ تا ۱:۳۰ بعدازظهر: در بازار کارملیترمارکت به رستوران‌ زیمر ۳۷ یا کافه میما مراجعه کنید و ناهار میل کنید.

برای مشاهده کمی از آثار هنری شهر به موزه اگون شیله که با نام موزه لئوپولد هم شناخته می‌شود سر بزنید. اگر هم این کار به ذائقه‌تان سازگار نیست می‌توانید برای قایق‌سواری به سمت دانوب بروید.

۴:۳۰ تا ۵:۳۰ بعدازظهر: کیک و شیرینی از جذابیت‌های خاص وین است و برای خوردن یک کیک خوب به فروشگاه‌هایی همانند هاینر یا کورکندیتوره‌ی اوبرلا بروید.

۵:۳۰ تا ۷ شب: بین ماه‌های فروردین تا شهریور به مکان‌هایی همچون ولکسگارتن پاویلیون و همچنین فستیوال فیلم و غذای وین سر بزنید. در این اماکن امکان صرف غذای مناسب در فضای باز و هوای آزاد وجود دارد. همچنین می‌توانید سری به مغازه‌های شهر بزنید و کمی صنایع دستی خرید کنید.

از ۷:۳۰ شب به بعد: ممکن است پیشنهاد به نظرتان تکراری باشد اما از اپرای وین به هیچ‌وجه نمی‌توان گذشت. برای صرف یک روز خوب حتما به اپرای وین سر بزنید. به جای اپرا همچنین می‌توان کمی از زندگی شبانه شهر لذت برد و به کافه‌هایی همچون روت و پاف سر زد.

برای اقامت هم می‌توانید هتل‌هایی همچون شرینر و یا گراتزل را انتخاب کنید.

 

بهترین برنامه برای هیجان و سرگرمی

برای کسب کمی هیجان و سرگرمی در یک روز، می‌توانید همانند محلی‌ها عمل کنید یا در سرتاسر شهر چرخ بزنید و به دنبال یک تجربه تازه باشید.

۸:۳۰ تا ۹:۳۰ صبح: صبحانه خود را در کافه‌های پربازدیدی همچون ننی یا توا در ناشمارکت میل کنید. هر دوی این کافه‌ها از هشت صبح فعال هستند. یکشنبه‌‌ها کافه درشلر نیز یک میان وعده خوب سرو می‌کند. همچنین این کافه یکشنبه‌‌ها در نیمه‌های شب فعال است و به عنوان مثال می‌‌‌توانید ساعت ۳ صبح با مردم محلی روبرو شوید که از یک مهمانی برمی‌گردند.

۹:۴۵ تا ۱ بعدازظهر: اگر بین ماه‌های فروردین تا مهر به وین سر می‌زنید می‌توان در وینا پراتر به یک تور دوچرخه‌سواری ملحق شوید. در پارک پراتر همه‌جور دوچرخه‌ای در دسترس است و در صورتی که با خانواده هستید می‌توانید یک دوچرخه چهارنفره کرایه کنید. برای صرف ناهار نیز به شویزرهاوس بروید.

۴ تا ۶:۳۰ عصر: دوشنبه‌ها و جمعه‌ها می‌توانید با تور مرد سوم همراه شوید. مرد سوم فیلمی بود که بعد از جنگ جهانی دوم در اتریش ساخته شد و این تور شما را به بازدید از لوکیشن‌های این فیلم می‌برد و شما را با جزئیات مختلف این فیلم آشنا خواهد کرد. تورهای مختلفی در سطح شهر وجود دارد و می‌توانید در طی روز به آن‌ها ملحق شوید.

۶:۳۰ تا ۹ شب: در یک رستوران یا کافه محلی شام میل کنید.

از ۹ شب به بعد: با سر زدن به کلاب ولکسگارتن از زندگی شبانه وین آگاه شوید. کافه پاف و روت نیز گزینه‌های خوبی خواهند بود.

برای اقامت هتل‌های خوبی وجود دارد، مانند هتل اتریش وینا که به شما دوچرخه نیز کرایه می‌دهد. اتریش کلاسیک هتل نیز در کنار پارک پراتر قرار دارد و می‌‌توانید از آنجا دوچرخه کرایه کنید.

 

بهترین برنامه دخترانه برای گردش

اگر علاقه‌مند به خرید کردن هستید و دوست دارید که روزتان شامل خرید باشد سعی کنید یکشنبه‌ها در وین نباشید چون یکشنبه‌ها عموما بسیاری از فروشگاه‌ها بسته است.

۹ تا ۱۰ صبح: یک صبحانه خوب در شیرینی‌پزی سیمپلی راو که یک شیرینی‌پزی وگان است میل کنید. اگر به دنبال یک تجربه سنتی‌تر هستید به کافه اشپرل یا دیگلاس سر بزنید.

۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ ظهر: سری به موزه فاین آرتز یا آلربتینا بزنید و کمی از گنجینه‌های هنری کلاسیک را مشاهده کنید. موزه هنر معاصر شهر نیز آثار مدرن‌تری را به نمایش خواهد گذاشت.

۱۲:۳۰ تا ۲ بعدازظهر: ناهار خود را روبروی موزه هنر معاصر در سالون پلافوند یا کافه پروکل میل کنید.

۲ تا ۵ بعدازظهر: چند ساعت به خرید مشغول باشید. می‌توانید به فروشگاه‌های مستقل سر بزنید.

۵ تا ۶ عصر: به کافه پالمن‌هاوس در برگ‌گارتن که نزدیک اپرا است سر بزنید و یک قهوه و اسنک میل کنید. می‌توانید به جای اینکار سوار رینگ‌ترام وین شوید و یک تور ۳۰ دقیقه‌ای از مناظر دیدنی وین داشته باشید.

از ۶:۳۰ به بعد: برای صرف یک شام و نوشیدنی جذاب سوار اتوبوس ۵۹ای شوید که اپرا را به خیابان شون‌برونر وصل می‌کنید و به رستوران موتو بروید.

برای اقامت هم هتل آستوریا و شز کلیشه هتل‌های خوبی هستند. هر دو در مناطق تاریخی شهر قرار دارند و نزدیک فروشگاه‌های بسیاری هستند.

 

بهترین برنامه تجملاتی

۹ تا ۱۰ صبح: اگر در یک هتل تجملی اقامت دارید می‌توانید صبحانه را همانجا میل کنید یا به گرشتنر سالون نزدیک اپرا مراجعه کنید.

۱۰:۴۵ تا ۱۲:۴۵ ظهر: به مدرسه سوارکاری اسپانیایی‌ها بروید و یک اجرای اسب‌سواری ببینید. به موزه فاین‌آرتز سر بزنید و می‌توانید با پرداخت ۹۰ یورو از یک هفته قبل یک تور شخصی رزرو کنید و با راهنمای مخصوص خود درک بهتری نسبت به آثار داشته باشید.

۱:۱۵ تا ۳ بعدازظهر: برای صرف ناهار به رستوران استای‌ررک بروید، این رستوران دو ستاره از میشلین دریافت کرده است.

۳ تا ۵:۳۰ بعدازظهر: یک تور خصوصی رزرو کنید و چندی از دیدنی‌های شهر را مشاهده کنید، در کنار آن می‌توانید به خرید در بهترین فروشگاه‌های شهر مشغول شوید. سری هم به شیرینی‌پزی دمل وینا بزنید و یک کیک سلطنتی در کنار قهوه فوق‌العاده میل کنید.

۶ تا ۷ شب: هتل زاخر یک اسپا شکلات را فراهم کرده تا ۶۰ دقیقه یک برنامه درمانی با شکلات را تجربه کنید. این اسپا ۱۲۰ یورو هزینه دارد و باید از پیش با هتل هماهنگ کنید. می‌توانید در این هتل کیک زاخرتورت نیز میل کنید.

از ۷:۳۰ شب به بعد: به یکی از کنسرت‌ها یا اپراهای محلی شهر سر بزنید. شام را در رستوران سیلویو نیکول میل کنید، این رستوران نیز دو ستاره از میشلین دارد.  اگر بین دی ماه تا تیر ماه به وین سر می‌زنید حتما به مراسم وینیز بال هم بروید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط