سفر به وین
1396/09/22 - 13:00 جهانگردی

با ۹ تفریح رایگان در وین اتریش آشنا شوید

وین را به‌ هیچ‌ وجه نمی‌توان شهری ارزان‌قیمت نامید، اما افرادی که به ‌خوبی با این شهر آشنایی دارند می‌توانند بدون هزینه کردن حتی یک یورو، از زیبایی و تاریخ وین لذت ببرند. اما چگونه؟ با ما همراه باشید تا ۹ تفریح رایگان در وین را به شما معرفی کنیم.

۱. در خیابان حلقه وین قدم بزنید

پیاده‌روی در امتداد خیابان حلقه، شما را با چشم ‌اندازها، بناهای یادبود و ساختمان‌های شگفت ‌انگیز آشنا می‌کند. قدم زدن خود را از جایی که رود دانوب آغاز می‌شود شروع کنید و از آن مسیر به ‌طرف منطقه ساکت و پارک بزرگ استاتپارک در خیابان حلقه بروید.

یک چشم تیز متوجه شماری دیگر از ساختمان‌های تاریخی می‌شود. درست در پشت نماد جنگ شوروی یک آکادمی قرار دارد که افرادی چون شرودینگر و لیز میتنر، کاشفان گداخت هسته‌ای، در آن درس خوانده‌اند.

به سمت جنوب رفته و به میدان کارلزپلاتز برسید. در این میدان یکی از زیباترین کلیساهای شهر و مجسمه هنری مور و بازار ناشمارکت قرار گرفته است. می‌توان از اینجا مجددا راه خود در مسیر خیابان حلقه را برای کاوش بیشتر در شهر ادامه داد یا اینکه به‌ طرف شمال و میدان مرکزی شهر بازگشت.

۲. بوی رزها را استشمام کنید

پایتخت اتریش دارای چندین پارک زیبا برای تفریح است. باغ وُلکسگاردن در منطقه هافبورگ قرار داشته و یک محوطه سبز کوچک است. اینجا یک بهشت آرام در میان یکی از شلوغ‌ترین مناطق شهر است. این باغ محلی دوست‌ داشتنی برای تفریح و لذت بردن از گل‌های زیبا، آب‌نماها، بناهای یادبود مخفی و موزه‌های هنر معاصر است. بسیاری از درختان این پارک به احترام درگذشتگان کاشته شده‌اند و می‌توان با کمی دقت نام شخصیت‌های مشهور را در زیر آن‌ها مشاهده کرد.

بورگارتن نیز یک باغ بزرگ و ایده آل برای تفریح در یک روز آفتابی است. با بودن در این باغ می‌توان به ‌راحتی فراموش کرد که در مرکز چنین شهری حضور دارید. در طرف شرق نیز استاتپارک واقع شده که به دو طرف وینفلوس منتهی می‌شود. جایگاه‌های ساخته‌ شده برای نشستن در این پارک فراوان هستند،‌ اما بهتر است تا در این پارک به گشت ‌و گذار پرداخت. می‌توان در این پارک مجسمه یوهان اشتراوس و بناهای مخفی بسیاری را مشاهده کرد.

۳. از هافبورگ لذت ببرید

هافبورگ یک اقامتگاه پادشاهی در وین است که به طرز عجیبی سالم باقی مانده است؛ این بنا شهرت بالای خود را به سبب میزبانی از سلسله هابسبورگ و خدمات ‌رسانی به خانواده سلطنتی اتریش در طول قرن‌ها به دست آورده است. می‌توان مجموعه‌ای از معماری با شکوه را در این بنا مشاهده کرد. ورود به بسیاری از ساختمان‌ها پولی است، اما می‌توان به ‌طور رایگان از برخی از بخش‌های آن دیدن کرد.

مسیرهای پیچ‌ در پیچ منتهی به راه‌ها و میدان‌ها شما را از شلوغی شهر دور می‌کند. بازدید از کلیسای سنت مایکل و کلیسای آگاستین مقدس نیز رایگان است. اگرچه ورود به کتابخانه ملی به پرداخت پول نیاز دارد، اما هرکسی می‌تواند به طبقه اول این کتابخانه رفته و فضای مجلل داخلی آن را مشاهده کند.

۴. به سراغ تاریخ سیاسی این شهر بروید

شهرداری وین در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه توری برای بازدید از اتاق‌های کارکنان دولت برگزار می‌کند. این تورها به زبان آلمانی هستند، اما یک راهنمای صوتی به زبان انگلیسی نیز شما را در مسیر پیشرفت تاریخ سیاسی این شهر همراهی می‌کند.

به سراغ شوالیه کوچک و البته زیبای سنگی در بالای ساختمان شهرداری بروید، از اتاق‌های شورای شهر و نقاشی‌های دیواری ساختمان دیدن کنید و متوجه شوید که چرا تصویر هلموت زیلک، شهردار سابق شهر، با دیگر شهرداران وین متفاوت است.

۵. از بازار شهر دیدن کنید

بازار بین‌المللی شهر وین (ناشمارکت) با قدمتی ۵۰۰ ساله، دیگر از اصل خود و فروش بطری‌های شیر فاصله گرفته است. این بازار هم ‌اکنون پذیرای تقریبا ۱۲۰ فروشگاه میوه، سبزیجات، خوراکی‌ها و غذاهای محبوب وینی از سراسر جهان است.

ناشمارکت با داشتن محصولات مختلف، بازاری پر زرق‌ و برق است. این مکان برای تجربه و گذران یک آخر هفته خوب و فرصتی برای بودن با مردمان محلی ایده آل است.

۶. برای یک روز زندگی اشرافی را تجربه کنید

ورود به ساختمان کاخ‌های مشهور وین نیازمند پرداخت پول است، اما دیدار از باغ‌ها رایگان است. باغ‌های کاخ شونبرون باید در صدر فهرست گردشگران به هنگام بازدید از وین قرار بگیرند.

این کاخ و مناظر مشرف به شهر شما را به حیرت وا می‌دارند. آب‌نمای بزرگ نپتون نیز همین ویژگی را دارد. با این‌ حال، آب‌نماها، بناها و باغ‌های گیاه‌شناسی دیگر نیز امکان بودن در یک فضای اشرافی را برای شما فراهم می‌کنند. کاخ بِلوِدِر به بزرگی کاخ شونبرون نیست، اما همچنان ارزش بازدید به خاطر آثار هنری و زیبایی عجیب باغ‌های خود را دارد.

۷. به دیدن کلیساهای عظیم شهر بروید

اگر به کلیساهای باشکوه و معماری تاریخی شبیه به یک رویا علاقه‌مند هستید، وین شهری ایده آل برای شماست. دیدار از هفت کلیسای وین رایگان بوده و هیچ‌کدام از آن‌ها شبیه به یکدیگر نیستند.

در منطقه هافبورگ یک کلیسای کوچک اما زیبا به نام کلیسای آگاستین مقدس با تندیسی از ماری کریستین،‌ یکی از دختران ماریا ترزا و خواهران ماری آنتوانت وجود دارد. کلیسای سنت مایکل نیز دارای معماری خارق‌العاده همراه با جزئیات شگفت‌انگیز است.

کلیسای شوتنکِرچه در قرن دوازدهم توسط راهبان دوران فرمانروایی سنت بندیکت بنا شد و کلیسای ماریا آم گشتاد نیز به‌ عنوان یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای شهر در کرانه رود دانوب قرار دارد. خانواده هاپسبورگ بر روی پله‌های کلیسای کرچه آم هوف از ادعای خود مبنی بر تسلط بر امپراتوری مقدس روم دست کشیدند. کلیسای سنت پیتر نیز از دیگر بناهای زیبای وین محسوب می‌شود.

کلیسای جامع سنت استفان قطعا یکی از بناهای باشکوه و بلند وین است. ورود به بخش‌های پایینی کلیسا به ‌طرف محراب، سرداب زیرین و مناره بالایی پولی بوده، اما ورود به خود کلیسا و ساختمان اصلی آن رایگان است و بخش اعظم کلیسا از این مکان بدون هیچ مانعی قابل‌ مشاهده است.

۸. از بازدیدهای رایگان لذت ببرید

بسیاری از موزه‌های وین در تاریخ ۲۶ اکتبر و روز ملی وین رایگان هستند. با این ‌حال، اگر نمی‌توانید در این روز در وین حاضر باشید، موزه‌های شهر درهای خود را در هر یکشنبه اول ماه به‌ طور رایگان به روی گردشگران باز می‌کنند. به‌ علاوه بازدید از موزه هنرهای معاصر نیز هر سه‌شنبه از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب رایگان است.

موزه‌های شهر وین شامل موزه اصلی تاریخ شهر، موزه کارلزپلاتز و موزه عجیب ساعت شده و خانه نوازندگان مشهوری چون موتزارت، بتهوون و اشتراوس و دیگر یافته‌های باستانی این شهر هستند. موزه شهر مکانی عالی برای شروع بازدیدهای رایگان است. این موزه تمامی جنبه‌های تاریخی وین، از خانه‌های اولیه گرفته تا صنعت فشن، بازی و هنر را در بر می‌گیرد.

۹. گورستان مرکزی وین

گورستان مرکزی وین نه‌ تنها یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین گورستان‌های دنیا، بلکه آرامگاه شماری از نوابغ وینی است. در اینجا می‌توان به تحسین سازه‌ها و بناهای یادبود پرداخت؛ رفتن به مزار بزرگانی چون یوهانس برامز، شوبرت، بتهوون و اشتراوس خالی از لطف نبوده و می‌تواند فضایی برای تامل بیشتر باشد.

این قبرستان به خاطر سیاست آن در جداسازی ادیان خارق‌العاده است. می‌توان در اینجا شاهد بخش‌هایی بود که به هر مذهب اجازه می‌دهد تا طبق رسوم خود، مردگان را به خاک بسپارد. مشاهده اینکه هر مذهب چگونه با مقوله مرگ برخورد می‌کند بسیار جالب است.

آیا شما هم تفریحات رایگانی در سطح شهر وین می‌شناسید؟ آنها را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید برای سفرتان به وین، همین حالا بلیط هواپیما به اتریش و هتل خودتان را توسط فلایتیو رزرو نمایید!

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط