سفر به مسکو
1396/10/16 - 10:00 جهانگردی

چطوردر یک روز مسکو را بگردیم؟

با قدم زدن در میان جاذبه‌های تاریخی و دیدنی شهر مسکو، روزی عالی را در پایتخت روسیه بگذرانید. به کشف بناهای متعلق به قرون‌وسطی و معماری‌های جدید این شهر بروید. میدان تاریخی سرخ و کاخ کرملین از جاذبه‌های مهم این شهر محسوب شده و همچنان موردتوجه گردشگران بسیاری قرار دارند.

کلیسای مسیح منجی و بقایایی از اتحاد جماهیر شوروی در باغ پیکره‌های سنگی Art Muzeon بخشی دیگر از زیبایی‌های این شهر هستند. می‌توان در این شهر دوچرخه اجاره کرد و به دوچرخه‌سواری در امتداد رود مسکو رفت و به تماشای رقص تانگو در پارک گورکی نشست. بسیاری از هنرمندان و طراحان آثار هنری خود را در محل سابق کارخانه شکلات‌سازی این شهر به نمایش می‌گذارند. این کارخانه با دیوارهای آجری قرمزرنگ خود «اکتبر قرمز» نام دارد. فلایتیو شما را به سفری یک‌روزه در شهر مسکو می‌برد. با ما همراه باشید.

اگر تصمیم دارید تا به مسکو سفر کنید، یادتان باشد که می‌توانید رزرو بلیط هواپیما مسکو خود را به فلایتیو بسپارید.

برنامه صبح

صبح خیلی زود به میدان سرخ مسکو بیایید تا از شلوغی زیاد در امان مانده و از زیبایی این منطقه لذت ببرید. میدانی بزرگ و سنگ‌فرش که اطراف آن با بناهای تاریخی و آثار معماری خارق‌العاده احاطه شده است. در اطراف میدان گشت‌وگذار کرده و به دیدن مقبره لنین و کلیسای تاریخی سنت باسیل بروید. گردش در میان شکوفه‌های باغ الکساندر را از دست ندهید و به تماشای مراسم تعویض گارد اطراف مقبره سربازان گمنام بایستید.

باقی وقت خود در هنگام صبح را به جست‌وجو در کاخ کرملین پرداخته و از نماد کشور روسیه دیدن کنید. موضوع شگفت‌انگیز این است که بناهای موردتوجه ساخته‌شده در این مجموعه‌ی محصور از نوع کلیسا بوده و اکثر آن‌ها در قرن پانزدهم توسط ایوان مخوف ساخته ‌شده‌اند. در کلیسای جامع Assumption  به بررسی نقاشی‌های دیواری رنگارنگ مشغول شوید؛ قبر ایوان مخوف در کلیسای فرشته مقرب را بررسی کنید و در کلیسای بشارت منجی (Annunciation Cathedral) به تحسین معماری زیبای آن بپردازید.

 

برنامه بعدازظهر

به سراغ کلیسای عظیم مسیح منجی )‌ (Cathedral of Christ the Saviourبروید که جنوب غرب کرملین را به تصرف خود درآورده است. استالین در قرن نوزدهم دست به تخریب کلیسای اصلی زد؛ این کلیسا به مناسبت پیروزی روسیه بر ناپلئون ساخته‌شده بود. بااین‌حال بنای جایگزین و عظیم در سال ۱۹۹۷ به مناسب هشت‌صد و پنجاهمین سالگرد تولد شهر مسکو ساخته شد. در داخل این کلیسا یک پل عابر پیاده بر روی رودخانه مسکو وجود دارد، می‌توان ویوویی عالی از برج‌های کرملین داشت و همچنین کلیسا داشت.

مسیر خود به‌طرف جنوب و منطقه کریماسکایا نابرژنایا را ادامه داده و به یکی از جذاب‌ترین بخش‌های مخصوص عابران پیاده در این شهر برسید. مجسمه بزرگ پتر کبیر در میان گل‌ها، آب‌نماها و آثار هنری خیابانی اطراف رودخانه کمی عجیب و نامتجانس به نظر می‌رسد. برای اینکه غرق در گذشته شوید به پارک Art Muzeon سر بزنید. در این پارک مجسمه‌های فراوانی از دوران اتحاد جماهیر شوروی به چشم می‌خورد که پس از فراگیر شدن موجی از احساسات ضد شوروی پس از سال ۱۹۹۱ بعضی از آنها برداشته شدند. اکنون آن مجسمه‌های منحصربه‌فرد در کنار آثار هنر معاصر قرار گرفته‌اند.

در امتداد این خیابان پارک گورکی واقع شده که منطقه‌ای به‌روز و مدرن است و افراد می‌توانند باقی روز خود را در آنجا سپری کنند؛ چالش اصلی شما این خواهد بود که کدام‌یک از گزینه‌های فرهنگی و تفریحی را در این منطقه دنبال کنید. مسیر کنار گذر رودخانه ۱۶ کیلومتر طول دارد و مناسب دوچرخه و اسکیت سواری است. در منطقه ساحل زیتون (Olive Beach) می‌توان در مسابقات تنیس روی میز و کلاس‌های رقص شرکت کرد و از حمام آفتاب لذت برد. موزه هنرهای معاصر گاراژ (the Garage Museum of Contemporary Art) نیز یکی دیگر از جاذبه‌های مهم مسکو برای یک بعدازظهر دلپذیر است.

 

برنامه شب

می‌توان اندکی از زمان ماندن در پارک گورکی را کاهش دهید و به تفریح و شادی در زیر آسمان پرستاره شهر بپردازید؛ اما برای تماشای زیباترین نقطه از شهر پس از غروب آفتاب بهتر است تا دوباره به‌طرف کارخانه شکلات‌سازی اکتبر سرخ (Red October) بازگردید. این منطقه حالا یک قطب پساصنعتی برای به نمایش گذاشتن هنر و سبک زندگی مردم شهر است. در وسط این مجتمع عظیم سازمان استرلکا قرار دارد که به امور  هنری مانند معماری، رسانه و طراحی می‌پردازد و اغلب میزبان نمایشگاه‌ها، فیلم‌ها و کنسرت‌ها است. بخشی از زمان خود را صرف گشت‌وگذار در بوتیک‌ها و گالری‌ها کنید و سپس عازم نمایشگاه محلی پرودوکتی برای بازدید از محصولات جدید ایتالیایی شوید.

حالا که آفتاب کاملا غروب کرده است، می‌توانید به کافه‌ای در پشت‌بام یک ساختمان بروید و از آنجا به تماشای شهر زیبای مسکو از بالا همراه با نورپردازی‌های شبانه بنشینید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط