ماجراجویی در شرق کانادا
1396/05/28 - 10:04 جهانگردی

ماجراجویی در شرق کانادا

کانادا کشوری پهناور و زیباست که  امکان ماجراجویی و گشت و گذار بسیاری در طبیعت را به شما می‌دهد. جای تعجب نیست که روزنامه‌های نیویورک تایمز و لُنلی پلنت (سیاره‌ی تنها) این کشور را تنها مقصد برای گردشگری در سال 2017 معرفی کرده‌اند.

با ما در این ماجراجویی همراه شوید تا مناطق شرقی کانادا را کشف کنیم.

(اگر قصد سفر به کانادا را دارید برای خرید بلیط پرواز خارجی، رزرو آنلاین بلیط هواپیما خارجی و رزرو پرواز به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

به نُوا اِسکوشیا بروید و سوار بر امواج قایقرانی کنید

خلیج فاندی در استان نُوا اِسکوشیا، یکی از ایالات شرقی کانادا قرار دارد. در میان آب‌های جهان این خلیج بالاترین میزان جزر و مد را داراست. یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان به کمک آن قدرت و بزرگی خیزش جزر و مد این خلیج را درک کرد، سوار شدن بر امواجی است که با خشونت تمام در رفت و آمدند. چگونه؟ با قایقرانی در آن. اگر در خلیج فاندی به سمت شرق قایقرانی کنید سوار بر جزر و مدی می‌شوید که شما را به سمت رودخانه‌ شوبنا کادی هدایت می‌کند.

در نُوا اِسکوشیا دوری در جاده‌ی کابوت بزنید

جاده‌ کابوت یکی از بزرگراه‌های خوش منظره در دورترین مناطق کانادا است.  این جاده در یکی از جزایر نُوا اِسکوشیا به نام جزیره‌ کیپ برتون قرار دارد. بسیاری از کانادایی‌ها برای کشف و دیدن زیباترین نقاط کشورشان، رویای دیدن جاده‌ کابوت را دارند. پیاده‌روی، قایقرانی، دیدن مناظر بکر و حیات وحش از جمله تفریحات جذاب در جاده‌ کابوت هستند.

برای لذت بردن و دیدن همه‌ مناظر طبیعی در جاده‌ کابوت باید یک هفته‌ تمام وقت صرف کنید.

در استان نیوفاندلند پافین‌ها را ببینید

در استان نیوفاندلند شما علاوه بر اینکه می‌توانید روی کوه‌های یخی به شکار بپردازید، می‌توانید زیبایی پافین‌ها را ستایش کنید. پافین یا ماکارو از پرندگان دریایی مناطق شمالی هستند که در این استان یافت می‌شوند.

بهترین مکان برای دیدن این پرندگان دریایی منحصر به فرد، شهر کوچک الیستون است. جمعیت این شهر 337 نفر است و فعالیت مردم آن ماهی‌گیری و پذیرایی از گردشگرانی است که برای دیدن پافین‌ها به آنجا می‌روند. بهترین زمان برای دیدن پرندگان از اردیبهشت ماه تا شهریور است. پافین‌ها را می‌توان در قرارگاه‌شان زیر باران و آفتاب مشاهده کرد. برای دیدن این پرندگان وحشی نیازی به پرداخت ورودی نیست اما می‌توان برای نگهداری از این پرندگان مبالغی را اهدا کرد.

در استان لابرادور از پارک ملی کوهستانی تورنت دیدن کنید

در لابرادور شما می‌توانید از پارک ملی کوهستانی تورنت دیدن کنید. در طول ساحل چشم‌نواز و زیبا اما ناهموار لابرادور ماجراجویی کنید. هم چنین سنگ‌های باستانی و ناشناخته‌ای با عمر بیش از سه میلیارد و هشت سال را مشاهده کنید.

از زمانی که پارک دوره افتاده‌ تورنت به عنوان یکی از 42 پارک ملی کشور ثبت شده است، میزان بازدید از آن بالا رفته است. از دیگر دلایل بالا رفتن بازدید از این پارک این است که اسکیموهای قدیمی آن را خانه‌ خود نامیده‌اند.

به همین خاطر کسی از دیدن مناظر بسیار زیبای این منطقه‌ وسیع که در عین حال با وجود خرس‌های قطبی ترسناک و هراس انگیز است، چشم نمی‌پوشد.

همچنین در اطراف صخره‌های بی نظیر با ارتفاع نهصد متر، می‌توان آب‌دره‌های باشکوه را دید. آب‌دره‌ها شاخه‌ی کوچکی از دریا هستند که وارد خشکی شده‌اند. علاوه بر آن دامنه‌های سبز رنگ تپه‌ها و دریاهای متلاطم پر از صخره‌های یخی عظیم، چشم اندازی باور نکردنی را ساخته‌اند که نمی‌توان از آن گذشت.

ماجراجویان جسور در مکانی کوهستانی که به «جایگاه ارواح» نزدیک است، اقامت می‌کنند. «جایگاه ارواح» بخشی زیبا از پارک کوهستانی تورنت است. از وسوسه‌ای که تورنت به جانتان می‌اندازد در امان نمانید: یک عمر سفر دریایی!

شما می‌توانید زیبایی بی نظیر درختان کهنسال را بستایید، به جزایر نزدیک بروید، با دست خودتان ماهی‌گیری کرده و حاصل کار خود را روی زغال کباب کنید، به منظور دیدن مناظر زیبا پیاده‌روی کنید و شاید در آن فضای بکر هوس آواز خواندن کنید.

در استان‌های نیوفاندلند و لابرادور پیاده‌روی روی ساحل شرقی را از دست ندهید

نیوفاندلند پر از جاده‌های ناهموار و زیبا است؛ جاده‌هایی که در جوار اقیانوس اطلس هستند. مناظری که از این جاده‌ها می‌توان مشاهده کرد، پشته‌های دریایی، آب‌دره‌ها، فانوس‌های دریایی، صخره‌های عجیب و غریب و طبیعت بکر است.

در پارک ملی گراس مورن نیوفاندلند قدم بزنید

این میراث جهانی با ارزش که توسط یونسکو ثبت جهانی شده است بیش از 1.2 میلیارد سال پیش تشکیل شده و نشان دهنده‌ یک نمونه‌ی نادر از رانش زمین و شکل‌گیری قاره‌ها است. فرایندی که در آن پوسته‌های عمیق اقیانوس و صخره‌ها در معرض تولید لایه‌ی جدیدی از زمین قرار گرفتند. این پدیده‌ی طبیعی یکی از باور نکردنی‌ترین مناظری است که می‌توان در کانادا مشاهده کنید.

با رفتن به این پارک ملی می‌توانید روی این بخش استثنائی از زمین پیاده‌روی کنید.

در نیوبرانزویک به پارک ملی کوشی بوگاس بروید

معنای کوشی بوگاس که در استان نیوبرانزویک واقع است، به زبان محلی «رودخانه‌ی جزر و مدهای بلند» است. در این پارک تنوع گیاهی و جانوری زیادی وجود دارد.

این بخش دارای گرم‌ترین آب شور منطقه است و امکان انجام ورزش‌های آبی برای گردشگران را دارد.

نیوبرانزویک: در دماغه‌ی هوپ وِل روی کف اقیانوس راه بروید

دماغه‌ی هوپ وِل در نیوبرانزویک بهترین مکان برای کشف و درک شگفتی‌های طبیعی خلیج فاندی و جزر و مدهای آن است. در این منطقه، آب روزی دو بار به ارتفاع باور نکردنی 12 متر یا بیشتر بالا می‌آید. پس از فروکش کردن آب شما می‌توانید کف اقیانوس را مشاهده کنید و روی آن راه بروید.

به جزیره‌ی پرنس ادوارد بروید و در یک فانوس دریایی اقامت کنید

چه چیزی می‌تواند بیشتر از اقامت در یک فانوس دریایی از تجربیات منحصر به فرد سفر کانادا باشد؟ شما می‌توانید با اقامت در هتل موزه‌ فانوس وسترن واقع در جزیره‌ پرنس ادوارد این تجربه را به دست بیاورید.

تپه‌های شنی پارک ملی جزیره‌ی پرنس ادوارد، به شکل نیم کاسه‌ هستند و در انتهای مسیر صخره‌های گرینویچ واقع شده‌اند. این تپه‌ها از گردشگران با مناظر زیبایی که ساحل شن و ماسه‌ای سفید می‌سازد، پذیرایی می‌کنند. در این قسمت از اقیانوس امکان شنا و آفتاب گرفتن وجود دارد. 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط