مالت، پایتخت ماجراجویی اروپا
1396/06/12 - 11:19 جهانگردی

مالت، پایتخت ماجراجویی اروپا

اقامت در مالت در فصل زمستان به دلیل سرمای آن بسیار سخت است. اما از آنجا که ساحل این کشور در مجاورت دریای مدیترانه‌ قرار دارد، اقامت تابستانه در جزایر آن، رنگ و بویی از ماجراجویی برای شما به ارمغان می‌آورد. بوسه‌های خورشید بر صخره‌های سنگی، پیاده‌روی در سواحل دنج و امکان بهترین غواصی در اروپا، این جزیره‌ی کوچک را تبدیل به یک مقصد عالی برای گردشگری اروپایی کرده است.

(هنگام سفر به مالت می‌توانید بلیت هواپیما خود را از flightio  بخرید و به رزرو آنلاین هتل بپردازید.)

قایقرانی و ماجراجویی‌های آن

شما می‌توانید یک قایق موتوری اجاره کنید و خودتان به عنوان کاپیتان قایق آن را هدایت کنید. علاوه بر این شما می‌توانید با کرایه کردن یک قایق بادبانی قایقرانی در دریای اطراف جزیره به گذشت و گذار بپردازید. بهترین زمان برای اینکه بتوانید کاپیتان قایق‌های بادی باشید، اردیبهشت ماه است. در این زمانی دریای مدیترانه در اطراف مالت پر از قایق‌های بادی می‌شود که با شکل و اندازه‌های مختلف دریا را رنگارنگ می‌کنند و جلوه‌ای ویژه به آن می‌بخشند.

قایقرانی در اطراف جزایر مالت تفریحی است که شما واقعاً از آن لذت خواهید برد. با قایقرانی در تمام طول روز می‌توانید زیباترین مناطق و مناظر مالت را مشاهده کنید و در آب زلال و شفاف که همانند دانه‌های کریستال می‌درخشد، شنا و غواصی کنید. حتی شما ممکن است شانس غواصی در غار اشباح را داشته باشید. یکی از کارهای جذاب در مالتا، دیدن غار غواصی بی‌نظیری است که دارای ساحل نیز هست. این غار در سال 2002 یکی از لوکیشن‌های فیلم بازسازی شده‌ی کنت منت کریستو بود که به راه خروج برای فرار از زندان به حساب می‌آمد.

زیپ لاین در مالت

آیا درباره‌ی زیپ لاین از این ساحل به آن ساحل چیزی شنیده‌اید؟ برای ورزش هیجان‌انگیز زیپ لاین دسته‌های یک قرقره که به یک سیم بُکسُل وصل شده است را می‌گیرید و مسافتی را طی می‌کنید. مسیرهای زیادی برای زیپ لاین در مالت وجود دارد که هر کدام کاربرد مخصوص خود را دارد. به عنوان مثال برای تجربه‌ی بالاترین حد سرعت زیپ لاین مسیر مایگرا به ربات را تجربه کنید. اما برای یک ماجراجویی مرسوم تاریخی، در ولاتا، پایتخت مالت، زیپ لاین کنید. در آنجا شما روی یک بندر بزرگ آویزان شده و از آن بالا استحکامات قلعه و دیوارهای قدرتمند را می‌بینید.

پیاده‌روی در مالت

پیاده‌روی اولین تفریحی نیست که شما در مالت به آن فکر کنید اما هنگامی که تصمیم به سفر به مالت گرفتید، پیاده‌روی در بخشی از مسیرهای جذاب جزیره را در برنامه‌ی سفر‌تان داشته باشید. شما می‌توانید با قدم زدن در پیاده‌رو‌های ساحلی، تمدن دو هزار ساله‌ی رومیان را مشاهده کنید. مناظر پانورامای خیره‌کننده‌ی جزیره‌ی گُزو، خواهر جزیره‌ی مالت، جاده‌ی ویکتوریا یک پیاده‌روی بی‌نظیر را به شما هدیه می‌دهد.

شما می‌توانید یک روز تمام مشغول صخره‌نوردی روی مرتفع‌ترین سنگ‌ها و صخره‌های جزیره باشید، جایی که محلیان به آن «دیوار بزرگ مالت» می‌گویند. شما دیوار دفاعی‌ای را می‌بینید که در زمان جنگ جهانی دوم توسط متفقین بریتانیایی در امتداد خط گریت فالت ساخته شده و جزیره را به دو قسمت تقسیم کرده است. بنابراین از بالای این جایگاه ویژه هر دو قسمت شمالی و جنوبی جزیره را می‌بینید و بر آن مسلط می‌شوید. این مسیر در عین اینکه بسیار صخره‌ای و سنگی است، اما راه رفتن روی آن آسان است و شما با هر توانایی جسمانی‌ای قادر به طی کردن آن هستید. البته برای رسیدن به آن زمان نسبتاً زیادی و به همراه توقف‌هایی که در میانه‌ی راه خواهید داشت، حدود هشت ساعت طول می‌کشد. 

علاوه بر این مسیرهای جذاب دیگری برای پیاده‌روی در این جزیره و جزیره‌ی خواهر مالت، یعنی گُزو وجود دارد که شما می‌توانید آنها را به راحتی پیدا کنید و در آنها به پیاده‌روی بپردازید.

به یاد داشته باشید بهترین زمان برای پیاده‌روی وقتی است که هنوز خورشید مدیترانه به بالای آسمان نرسیده باشد. هم‌چنین بهار زمانی است که مالت لباس تازه‌ و زیبای طبیعی خود را بر تن کرده است؛ لباسی که باران زمستانی آن را دوخته است و با گل‌های وحشی و علف‌های براق سبز زرق و برق داده و تزئین کرده است. بنابراین پیاده‌روی در آن بسیار مسرت ‌بخش و جذاب است. 

ماجراجویی از طریق ورزش‌های آبی

وقتی شما به جزیره‌ای پا گذاشتید که توسط شفاف‌ترین و روشن‌ترین آب اروپا احاطه شده است، بی‌تردید بهترین تفریح شما رفتن به دریا و لذت بردن از این آب بی‌نظیر است. از کایت سواری روی دریا گرفته تا جت اسکی، تمامی ابزار تفریحات دریایی در این جزیره برای شما فراهم است. شرکت‌های قایقرانی به شما بر اساس درخواستتان مبنی بر این که می‌خواهید سرنشین یک قایق یا کاپیتان آن باشید و اینکه تا چه اندازه در قایقرانی مسلط هستید، پیشنهادات متفاوت و ویژه‌ای می‌دهند. بعضی از آنها حتی قایق‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهند که روی آن بتوانید کباب درست کنید و نوشیدنی‌های گران‌قیمت بنوشید.

برای کسانی که ورزش‌های مهیج آبی را دوست دارند، تجربه‌ی اسکی روی آب بی‌نظیری در این بخش از دریای مدیترانه روی خواهد داد. زمان انتخاب و اجاره‌ی جت اسکی مطمئن باشید که همه‌ی نکات ایمنی‌ آن توسط شرکت اجاره دهنده رعایت شده باشد. شما می‌توانید برای یک تفریح هیجان‌انگیزتر قایق‌سواری کایاک و یا پایی را نیز انتخاب کنید. بسیاری از بخش‌های ساحلی مالت قایق‌‌های کایاک را به قیمت بسیار ناچیزی اجاره می‌دهند. حتی اگر تاکنون کایاک‌سواری نکرده‌ باشید مطمئن باشید سواحل سنگی مالت با زیباترین مناظری که در پشت سر شما ایجاد می‌کنند، بهترین مکان برای انجام این تجربه‌ی فراموش نشدنی خواهد بود.   

پریدن از روی صخره‌ها به درون دریا

اگر به دنبال افزایش آدرنالین در خونتان هستید باید به سمت استخر سنت پیتر در جنوب جزیره بروید. در اینجا با پریدن از روی صخره‌‌ها به درون دریای شور آبی، تفریحی هیجان‌انگیز و البته ایمن خواهید داشت. سنت پیتر یک استخر طبیعی است که توسط صخره‌های قهوه‌ای و سفید خیره کننده‌ای محصور شده است و مکانی است که مردم محلی برای شنا و ماهی‌گیری و کباب کردن آن ماهی‌ها به آنجا می‌روند. اگر دهان هیچ ماهی‌ای قلاب شما را لمس نکرد، نگران نباشید. شما می‌توانید از بازار ماهی مارزاسلوک ماهی خریداری کنید و در این ساحل زیبا کباب کنید.

غواصی در مالت

غواصان زیادی از سراسر جهان برای  تجربه‌ی غواصی در آب‌های آبی و کریستالی مالت و جزیره‌ی خواهرش به این منطقه‌ی زیبای اروپایی می‌آیند. مالت یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افراد تازه‌کار است. علاوه بر این شما در جزیره‌ی مالت قادر خواهید بود دوره‌هایی برای غواصی ببینید و گواهینامه‌های معتبر نیز دریافت کنید. غواصان مجرب‌تر از غواصی در یک تونل چهل متری به سمت فانوس دریایی که در جنوب شرقی کامینو واقع است، لذت می‌برند.

غواصی سبُک یا اسنورکلینگ

 اگر شما برای انجام غواصی دچار محدودیت‌های جسمانی هستید، می‌توانید از جایگزین آن بهره بگیرید. در این ورزش شما با یک لوله‌ی آب و عینک بزرگ وارد آب می‌شوید ولی فاصله‌تان را با سطح آب تا اندازه‌ای نگاه می‌دارید که بتوانید از طریق لوله‌ی هوایی تنفس کنید. بعضی از نقاط مناسب برای اسنورکلینگ، دارای آب‌های کم عمقی هستند که برای تازه‌کارها و آماتورها مناسبند. کریستال لاگون در بخش کی‌یروا مکانی است که به دلیل داشتن صخره‌هایی که در لابلای آنها می‌توان شاهد زندگی جانوران دریایی زیاد بود، برای این ورزش مناسب شناخته شده است. هم‌چنین اگر تمایل به دیدن ماهی‌های قزل‌آلای شناور در دریا هستید، غارهای سانتا ماریا انتخاب بسیار خوبی برای اسنورکلینگ شماست.

دوچرخه‌سواری هیجان‌انگیز در مالت

زمین و منظره‌ی منحصر به فرد جزیره‌ی مالت می‌تواند بسیاری از مسافران و گردشگران را به یک تجربه‌ی کامل و جذاب جاده‌ای دعوت کند. در فصل بهار، پیش از اینکه زیر آفتاب سوزان تابستان برشته شوید، تفریحات جاده‌ای و روی زمین مانند دوچرخه سواری می‌تواند برای شما بسیار جذاب و هیجان‌انگیز باشد. این که آیا شما یک دوچرخه سوار حرفه‌ای باشید یا فقط به دوچرخه سواری علاقه داشته باشید، می‌تواند با توجه به فیزیک و بدن شما، انتخاب‌های متفاوتی را برای تورهای مختلف دوچرخه سواری مالت در اختیارتان قرار دهد. دوچرخه سواران مستقل از راه افتادن بیش از 1000 کیلومتر مسیر جدید دوچرخه سواری در مالت و گُزو (و هم‌چنین سیسیل) به لطف پروژه‌ای که حامی مالی آن اتحادیه‌ی اروپا بوده است، بسیار خرسند و راضی‌اند.

جیپ سواری در مالت و گُزو

جیپ سواری در مالت و بخصوص جزیره‌ی محبوب گُزو می‌تواند برای هر کسی یک ماجراجویی عالی باشد. شما می‌توانید یک جیپ کوچک اجاره کنید و منظره‌ی سنگی جزیره را به تنهایی مشاهده کنید و یا با یک گروه جیپ سوار سفر کنید. شرکت‌های زیادی در هر دو جزیره برای اجاره کردن جیپ وجود دارند. معمولاً تور جیپ‌سواری شامل یک روز کامل بازدید از محبوب‌ترین مناظر از کشور با برنامه‌ی توقف منظم است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط