گشت و گذار در کانادای شمالی
1396/05/29 - 8:31 جهانگردی

گشت و گذار در کانادای شمالی

برای گشت و گذار در کانادا می‌توانید سفر خود را از شرق آن آغاز کنید و با حرکت به سمت شمال کانادا آن را ادامه دهید.
شمال کانادا سرزمینی نزدیک به قطب شمال است که آلاسکا و گرینلند را در خود جای داده است. بزرگ‌ترین بخش قطب شمال که از یخ و تواندراهای دائمی پوشیده است، در کانادا واقع است. در شمال کانادا ناحیه‌ی خلیج هادسون بخش مهمی را تشکیل می‌دهد.
در این مقاله مناظر زیبای شمال و شمال شرق کانادا را به شما معرفی می‌کنیم.
(فلایتیو امکان خرید بلیط خارجی، پرواز خارجی و رزرو هتل خارجی را برای شما فراهم کرده است.)

سفر به منطقه‌ شمال شرقی و دلتای مکنزی

شما در شمال کانادا به شهر کوچک، ناهموار و دورافتاده‌ی اینوویک سفر می‌کنید. شهری که در آن مردمان مهربان و دوست داشتنی از شما با آغوش باز استقبال می‌کنند. بهترین راه برای سفر به این سرزمین این است که با هواپیما به دلتای مکنزی پرواز کنید. در این صورت شما شاهد بزرگترین دلتای آب شیرین کانادا خواهید بود که در کنار کوه‌های ریچاردسون به اقیانوس اطلس می‌ریزد. با کمی خوش‌شانسی در طول پرواز، ممکن است شما صدها نهنگ سفید بلوگا را که در امتداد ساحل مهاجرت می‌کنند را نیز مشاهده کنید.
رانندگی در بزرگراه دمپستر در یوکان و منطقه شمال شرقی کانادا
رانندگی در بزرگراه دمپستر یکی از کارهای هیجان انگیز و ماجراجویانه در شمال شرقی کانادا است. این مسیر از فاصله 736 کیلومتری قطب شمال و سرزمین‌های شمال غربی آغاز شده به شهر داوسون در ایالت یوکان می‌رسد.
این رانندگی نهایت ماجراجویی در سفرهای جاده‌ای را برای شما به ارمغان می‌آورد. هم‌چنین از آنجا می‌توانید به اینوویک که فقط 100 کیلومتر با اقیانوس اطلس فاصله دارد پرواز کنید.
در این منطقه شما شاهد تابستان قطبی خواهید بود. یعنی به طور متوسط 56 روز از سال را بدون وقفه از نور خورشید بهره می‌برید و تاریکی ندارید. به همین خاطر ممکن است در میانه‌ی شب رانندگی کنید و به عینک آفتابی نیاز داشته باشید!
البته باید در نظر داشت که این بزرگراه در زمستان نیز زیبایی‌های خاص خود دارد.

تماشای خرس‌های گریزلی در پارک ملی ایواویک

ایوویک از شمالی‌ترین نقاط کاناداست که دیدن آن تجربه‌ بی‌نظیر و منحصر به فردی است. یکی از چیزهایی باعث می‌شود که این پارک خاص و ویژه باشد وجود خرس‌های گریزلی است. شما می‌توانید با پیاده‌روی در منطقه حفاظت شده و مطمئن، در حالی که توسط پارکبانان هدایت می‌شوید، این موجودات زیبا و بامزه را ببینید.

نهنگ‌ها در جزیره‌ هرشل

جزیره‌ی هرشل در قسمت شمالی یوکان، در دریای بیوفورت که بخشی از اقیانوس قطب شمال است، واقع شده است. این جزیره زمانی ایستگاهی مهم برای نهنگ‌ها و محل استقرار و استراحت آنها بوده است.هنوز هم نشانه‌هایی از حضور این موجودات زیبا در جزیره دیده می‌شود. مردم محلی از استخوان‌های نهنگ‌ها استفاده کرده‌اند و از آنها وسایلی مانند ظرف‌های پخت غذا، خانه و سایر ملزومات زندگی ساخته شده‌اند. می‌توانید با اردو زدن در جزیره‌ی هرشل یا با سفری روزانه به دیدن مناظر بروید. راهنماهای محلی نیز به شما در یافتن آنها کمک می‌کنند.

سنت عجیب و غریب در شهر داوسون

شهر داوسون در یوکان یک سنت عجیب و غریب دارد؛ زمانی که مشتریان هتل داون تاون با کاپیتان نشسته و یک نوشیدنی قوی می‌نوشند، احساس می‌کنند که پاهای یک فرد مرده را لمس می‌کنند! در حقیقت اگر شما یک نوشیدنی 5 دلاری از هر چه دوست دارید، سفارش بدهید، کاپیتان با شما صحبت می‌کند و ضمن گفتن جمله‌ی سریع «بنوش!» برایتان از گذشته‌ شهر می‌گوید. شما در زمان هم‌نشینی با کاپیتان احساس می‌کنید که بر تاریخ منطقه مسلط شده‌اید و گویی با مردگان آن ناحیه ارتباط برقرار کرده‌اید!

تماشای پارک ملی آیویتوک در نوناود

پارک ملی آیویتوک یکی از چهار پارک ملی نوناود است که امکان سفری پرماجرا و فرصتی برای تجربه‌ی زندگی روی یخ و برف را برای شما فراهم می‌کند. شما با سفر به این پارک، دایره‌ قطب شمال را در مسیر جاده‌ها و رودخانه‌ها دور می‌زنید، مناظر طبیعی بی‌نظیر قطبی را مشاهده می‌کنید و روی سنگ‌ها و صخره‌هایی که به تدریج مرتفع می‌شوند تا به ارتفاع 1،675 متر برسند، راه می‌روید.
علاوه بر این با یک پیاده‌روی طولانی به کوه اسگرد می‌رسید؛ یک کوه استوانه‌ای صاف که لوکیشن‌ یکی از فیلم‌های جیمز معروف باند یعنی «جاسوسی که مرا دوست داشت» بوده است.

قدم زدن با خرس‌های قطبی در مانتیو

شما می‌توانید با سفر به مانتوبا و رفتن به خلیج هادسون یکی از زیباترین مخلوقات روی زمین را از نزدیک مشاهده کنید. در منطقه‌ی حیات وحش چرچیل، برای شما امکان پیاده شدن از خودرویتان و پیاده‌روی وجود دارد. در این مسیر شما به جای اینکه از پشت شیشه‌ اتومبیلتان خرس‌های قطبی را تماشا کنید، می‌توانید در مسیری که آنها راه می‌روند، قدم بزنید و ساعت‌های متمادی را صرف تماشای شنای خرس‌های قطبی در خلیج هادسون کنید.

شنا با نهنگ‌های بلوگا در مانتیوبا

در تابستان، هزاران نهنگ بلوگا از طریق خلیج هادسون مهاجرت کرده و در کانال چرچیل واقع در منطقه‌ی مانیتوبا مستقر می‌شوند. شما می‌توانید با اندکی شنا در کانال پیشروی کنید و به محوطه‌ای که صدها نهنگ سفید بلوگا در حال بازی هستند، برسید.
هم‌چنین می‌توانید با سوار شدن بر کایاک، به این موجودات بی‌نظیر و مهربان نزدیک شوید. در این‌صورت نهنگ‌های کنجکاو و زیبا، خود را به قایق شما نزدیک می‌کنند و بینی خود را بر روی آن می‌کشند. اگر بخواهید می‌توانید با آنها دوست شوید و برایشان آواز بخوانید.
در مجموع سفر به شمال و شمال شرقی کانادا شما را وارد دنیایی متفاوت می‌کند که تنها در فیلم‌ها دیده بودید. بی‌تردید تجربه‌ی حضور در قطب شمال و ارتباط با طبیعت و حیات وحش در این منطقه، بی‌نظیر و تکرارنشدنی خواهد بود.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط