جزایر قناری کجاست؟
1396/06/14 - 17:00 جهانگردی

جزایر قناری کجاست؟

یکی از خوش آب و هواترین نقاط جهان که بسیاری آرزوی سفر به آن را در سر می‌پرورانند جزایر قناری یا کاناری است. این مجمع‌الجزایر، هفت جزیره در اقیانوس اطلس هستند که از مناطق خودمختار اسپانیا به شمار می‌روند. ما در فلایتیو برای شما از این جزایر خواهیم گفت.

(برای خرید بلیط اینترنتی هواپیما و رزرو هتل خارجی با کارت شتاب به flightio مراجعه کنید.)

جزایر

هفت جزیره واقع شده در قناری تنریف، ال هیرو، لاپالما، لانزاروته، گرند کاناریا، لا گومرا و فوئرته ونتارا نام دارند. جزایر قناری در نزدیکی ساحل مراکش قرار گرفته‌اند. پایتخت این منطقه لاسپالماس نام دارد که به منطقه آزاد خرید و ساحل‌های شنی‌اش معروف است.

جاذبه های دیدنی

سانتا کروز لا پالما

این دهکده که در لا پالما قرار دارد به نخل‌ها ساختمان‌های رنگی‌اش مشهور است. معماری زیبای این منطقه با گل‌های رنگارنگ در آب و هوای قناری حس آرامشی خارق‌العاده را به انسان منتقل می‌کند. سانتا کروز شهری غنی از فرهنگ و هنر است.

ساحل لاس کانتراس

بسیاری برای آسودن در سواحل قناری است که به سوی این منطقه روانه می‌شوند. آب‌های آبی اقیانوس اطلس با سواحل ماسه‌ای طلایی رنگ منظره‌ای بی‌بدیل به وجود آورده‌اند. ساحل لاس کانتراس معروفترین ساحل قناری است که شنا، حمام آفتاب و ورزش‌های آبی در آن جریان دارد.

پارک ملی تیده

این پارک که به سبب سنگ‌های آتشفشانی و طبیعت خارق‌العاده  شهرت جهانی دارد پرطرفدارترین بخش قناری است. کوه آتشفشانی تیده در این منطقه که ثبت میراث جهانی یونسکو نیز است، جلوه بی‌بدیلی را به چشم‌انداز آن‌جا داده است. این پارک در جزیره تنریف واقع شده است.

کلیسای ایگلسیا دو نوئسترا سینیورا

این کلیسا نیز در تنریف واقع شده است و ساخت آن به قرون وسطا بازمی‌گردد. در این کلیسا یک صلیب مقدس وجود دارد که به آن سانتاکروز می‌گویند.

پارک لورو

این منطقه یک منطقه غنی از حیات‌وحش است و به طوطی‌هایش شهره است. بزرگترین خانواده طوطیان جهان با بیش از 300 گونه طوطی در پارک لورو زندگی می‌کنند که بازدید از این طوطی‌های رنگارنگ بسیاری را به سوی پارک لورو می‌کشاند. البته جز طوطی حیوانات دیگری نیز در لورو نگهداری می‌شوند.

 

 

 

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط