جزایر قناری در کدام کشور است؟ راهنمای سفر به قناری

جزایر قناری از آن دسته مقاصدی است که به ما اجازه می‌دهد تا رویاپردازی کنیم. گرمای سواحل قناری را تصور کنیم و به اینکه زیر آب غواصی می‌کنیم فکر کنیم. این جزایر متشکل از هفت جزیره کوچک‌تر است. تاریخ پرتلاطمی در مورد این جزایر وجود دارد اما امروزه تبدیل به مقصدی مناسب برای لذت بردن از گرمای ماه تیر شده. سری به بخش پرواز خارجی ما بزنید و ببینید که چه پروازی برای شما مناسب‌تر است.

سفر به جزایر قناری

هفت جزیره واقع شده در قناری تنریف، ال هیرو، لاپالما، لانزاروته، گرند کاناریا، لا گومرا و فوئرته ونتارا نام دارند. جزایر قناری در نزدیکی ساحل مراکش قرار گرفته‌اند. پایتخت این منطقه لاسپالماس نام دارد که به منطقه آزاد خرید و ساحل‌های شنی‌اش معروف است.

جاذبه های دیدنی

جزایر قناری

سانتا کروز لا پالما

این دهکده که در لا پالما قرار دارد به نخل‌ها ساختمان‌های رنگی‌اش مشهور است. معماری زیبای این منطقه با گل‌های رنگارنگ در آب و هوای قناری حس آرامشی خارق‌العاده را به انسان منتقل می‌کند. سانتا کروز شهری غنی از فرهنگ و هنر است.

ساحل لاس کانتراس

بسیاری برای آسودن در سواحل قناری است که به سوی این منطقه روانه می‌شوند. آب‌های آبی اقیانوس اطلس با سواحل ماسه‌ای طلایی رنگ منظره‌ای بی‌بدیل به وجود آورده‌اند. ساحل لاس کانتراس معروفترین ساحل قناری است که شنا، حمام آفتاب و ورزش‌های آبی در آن جریان دارد.

پارک ملی تیده

این پارک که به سبب سنگ‌های آتشفشانی و طبیعت خارق‌العاده  شهرت جهانی دارد پرطرفدارترین بخش قناری است. کوه آتشفشانی تیده در این منطقه که ثبت میراث جهانی یونسکو نیز است، جلوه بی‌بدیلی را به چشم‌انداز آن‌جا داده است. این پارک در جزیره تنریف واقع شده است.

کلیسای ایگلسیا دو نوئسترا سینیورا

این کلیسا نیز در تنریف واقع شده است و ساخت آن به قرون وسطا بازمی‌گردد. در این کلیسا یک صلیب مقدس وجود دارد که به آن سانتاکروز می‌گویند.

پارک لورو

این منطقه یک منطقه غنی از حیات‌وحش است و به طوطی‌هایش شهره است. بزرگترین خانواده طوطیان جهان با بیش از 300 گونه طوطی در پارک لورو زندگی می‌کنند که بازدید از این طوطی‌های رنگارنگ بسیاری را به سوی پارک لورو می‌کشاند. البته جز طوطی حیوانات دیگری نیز در لورو نگهداری می‌شوند.

جزایر قناری در کدام قاره است؟

جزایر قناوری در کدام قاره است؟

تعریف اینکه جزایر قناری در کدام کشور و قاره است کمی مشکل خواهد بود. اما سعی می‌کنیم به ساده‌ترین شکل ممکن آن را توضیح دهیم. این مجمع‌الجزایر، هفت جزیره در اقیانوس اطلس هستند که از مناطق خودمختار اسپانیا به شمار می‌روند. از نظر فنی، این جزایر تحت حمایت اسپانیا است و بخشی از اروپا محسوب می‌شود. از نظر فیزیکی اما این جزیره در کنار ساحل مراکش قرار گرفته و شاید بخشی از اروپا محسوب شود. این مسئله البته در مورد بسیاری از کشورهای اروپایی وجود دارد. به عنوان مثال فرانسه چندین محدوده زمانی مختلف در سرتاسر دنیا دارد.

طبعا با این جایگاه قرارگیری، کشور مراکش هم تلاش می‌کند تا جزایر قناری را تبدیل به بخشی از محدوده خود کند. اما در حال حاضر باید به عنوان محدوده اسپانیا در نظر بگیریم. پس در جواب سوال کشور جزایر قناری باید گفت: اسپانیا! پس اگر قصد سفر به قناری را دارید باید به فکر خرید بلیط هواپیما اسپانیا هم باشید. البته که قناری فرودگاه اختصاصی دارد.

نام جزایر قناری از کجا آمده؟

شاید تعجب کنید، اما حقیقتا اسم جزایر قناری هیچ ربطی به پرنده قناری زرد ندارد. در حقیقت اسم این جزیره ریشه در زبان لاتین داره و از کلمه لاتین ( Insula Canaria ) آمده. به ترجمه فارسی، کلمه Insula Canaria به معنی «جزیره سگ‌ها» است چون کلمه Canaria در حقیقت به معنی «سگ» یا «سگ بزرگ» است.

رومی‌های باستان این جزیره را کشف کردند و آن را نام‌گذاری کردند. برخی مورخین بر این باور هستند که ساکنین این جزیره تعلق خاطر فراوانی به سگ‌ها داشتند و سگ را پرستش می‌کردند. برخی هم باور دارند که در حقیقت سگ به شیرهای دریایی اشاره دارد. چون شیر دریایی در زبان لاتین با عنوان «سگ دریایی» هم شناخته می‌شود.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*