4 قلعه اسرارآمیز که در سفر به پراگ باید دید
1396/04/01 - 10:18 جهانگردی

4 قلعه اسرارآمیز که در سفر به پراگ باید دید

از میان شهرهای تاریخی اروپا، شکوه پراگ مثال‌ زدنی است. این شهر خیره کننده با پل‌ها و قلعه‌های قدیمی و باشکوهش که روایتگر تاریخ غنی آن هستند، یکی از توریستی‌ترین شهرهای اروپا به حساب می‌آید. ما در این‌جا پنج قلعه مهم پراگ و اطراف آن را به شما معرفی خواهیم کرد تا در سفرتان به جمهوری چک از آن‌ها بازدید کنید.

(برای سفر به پراگ می‌توانید به سایت فلایتیو مراجعه و نسبت به خرید بلیط هواپیما یا رزرو پرواز خارجی اقدام نمایید).

قلعه پراگ

این قلعه معروفترین بنای پراگ و بزرگترین قلعه جهان به روایت گینس است که مجموعه‌ای از کلیساها، کاخ‌ها و باغ‌ها آن را تشکیل داده‌اند. این قلعه در قرن نهم میلادی ساخته شد و پس از آن‌ها بارها مورد بازسازی و گسترش قرار گرفت. این قلعه همیشه اقامتگاه حاکمان چک بوده است و امروز نیز رییس جمهور پک در آن زندگی می‌کند. قلعه پراگ از قصر سلطنتی، قصر تابستانی، کلیسای سنت ویتوس با معماری گوتیک باشکوهش، کلیسای سنت جورج، باغ سلطنتی و ساختمان‌های دیگر تشکیل شده است.  

قلعه کارلشتن

این قلعه که در جنوب پراگ و در فاصله 30 کیلومتر از این شهر قرار دارد، به سبک معماری گوتیگ در قرن چهاردهم ساخته شد و محل نگهداری جواهر و اسناد سلطنتی بود. این قلعه امروز هم موزه گنجینه‌های ملی است. قلعه کارلشتن که در دامنه یک تپه ساخته شده بسیار باشکوه و مرموز است و یکی از جاذبه‌های مهم توریستی پراگ به حساب می‌آید.

قلعه ووری

قلعه ووری یا قلعه سنجاب در شهر برنو و در جوار رودخانه سوارتکا قرار دارد. بنای این قلعه در قرن سیزدهم میلادی گذاشته شد و کاربرد اولیه آن زندان اشراف‌زاده‌ها بود اما در زمان‌های بعد به محل زندگی آن‌ها تبدیل شد. امروزه این مکان محل برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری است.

قلعه چِسکی

این قلعه که در کنار رودخانه ساوازا در 60 کیلومتری پراگ واقع شده است، در قرن سیزدهم میلادی توسط خانواده اشرافی اشترنبرگ ساخته شد. این خانواده هنوز هم مالک این قلعه هستند و یکی از اعضایشان همچنان در آن زندگی می‌کند. معروفترین جای این قلعه سالن شوالیه است که با گچ‌بری‌های زیبا طراحی شده است و نقاشی‌های باشکوهی به دیوارهای آن آویخته شده‌اند. معماری چسکی به سبک گوتیک است و اتاق‌های آن طراحی‌های باروک دارند. 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط