پانزده جاذبه‌ توریستی کلمبیا
1396/06/04 - 15:31 جهانگردی

پانزده جاذبه‌ توریستی کلمبیا

کلمبیا به واسطه‌ی خرید و فروش مواد مخدر و بخصوص کوکائین در دنیا شناخته شده است و نام پابلو اسکوبار به عنوان یک قاچاقچی بین‌المللی در سراسر جهان نامی شناخته شده و آشناست. اما کلمبیا تنها در این خلاصه نمی‌شود. کلمبیا کشوری غنی از جاذبه‌های توریستی متنوع و سرشار از زیبایی‌های آمریکای لاتین و کشوری جذاب برای طرفداران محیط زیست است.  در واقع کلمبیا پس از برزیل دومین کشور جهان به لحاظ تنوع زیست محیطی است. در این مقاله پانزده نقطه‌ی دیدنی کلمبیا که سفر به آن را جذاب می‌کند، معرفی می‌شوند.

(برای سفر به کلمبیا و دیدن جاذبه های آن می توانید به خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما بپردازید.)

 1. زیباترین منظره‌ی جهان

شما می‌توانید زیباترین منظره‌ی جهان را از بالای کوه سنگی لاپیدرا در شهر گواتاپه مشاهده کنید. با صعود از 649 پله شما به قله‌ی این کوه می‌رسید و دریاچه‌ای طبیعی که هفتاد میلیون سال پیش شکل گرفته است را آن بالا مشاهده می‌کنید. بر روی این دریاچه در دهه‌ی 1960 یک سد هیدروالکتریکی ساخته شده است که در حال حاضر این دریاچه 13% از الکتریسیته‌ی کلمبیا را تأمین می‌کند.

 1. بیابانی که بیابان نیست

  کویر تاتاکوا در کلمبیا یک جنگل خشک گرمسیری با زمینی غنی و رنگارنگ است که می‌توان زندگی گذشته و حال را در آن مشاهده کرد. این کویر یکی از بزرگ‌ترین مکان‌های قاره‌ی آمریکا است که در آن فسیل جانوران مهره‌دار یافت می‌شود و به همین دلیل نیز توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده است.
 2. طوفان خدایان

شهر مدلین در فصل باران شاهد رعد و برق‌هایی بسیار قدرتمند است به گونه‌ای که گویی خدایان  شهر به حمله کرده‌اند. طبیعت گرم و کوهستانی کلمبیا، سبب بروز طوفان‌هایی حماسه‌آفرین می‌شود. شاید به نظر ترسناک بیاید اما این طوفان‌ها منظره‌ای چشمگیر و نمایشی دارند و فضایی وهم‌آلود و اسطوره‌ای برای شهر ایجاد می‌کنند. گویی شما نظاره‌گر نبرد میان خدایان هستید.

 1. جهان‌های اسرارآمیز در آسمان

دریاچه‌ی کوچکی در پارک ملی لوس نوادوس وجود دارد که دارای منظره‌ای بی‌نظیر است. ارتفاعات در پارک به بیش از 5000 متر می‌رسد. این بدان معنی است که بازدیدکنندگان اغلب خود را بالای ابرها می‌بینند و از آن بالا تخته‌ سنگ‌های بزرگ، آبشارها و قله‌های آتشفشان پوشیده از برف را مشاهده می‌کنند.

 1. رانندگی در جاده‌های مرگ

رانندگی در دره‌ی شیکاموکا یک تجربه‌ی عالی در کلمبیا است. شما نه تنها مناظر زیبا و جذابی در سبک کلمبیایی را مشاهده می‌کنید، بلکه در جاده‌ای می‌رانید که کوه‌های بلند به ارتفاع دو کیلومتر بر فراز آن افراشته شده‌اند. دره‌ی شیکاموکا بزرگ‌ترین جاده‌ی دره‌ای کلمبیا است و یک پارک کوچک در قله‌ی آن وجود دارد.

 1. تماشای آسمان در حال ‌سوختن

دوست دارید آتش گرفتن آسمان را ببینید؟ به کلمبیا بروید. به دلیل آفتاب شدید و ابرهای متغیر غروب آفتاب شبیه به آتش گرفتن در آسمان است.  این منظره خصوصاً در شهر چاچاگویی به خوبی مشاهده می‌شود و شما به تماشای آسمانی در حال سوختن می‌نشینید.

 1. چشیدن میوه‌های بی‌نظیر و کمیاب

تنوع زیستی در کلمبیا فقط به معنای تنوع گیاهان و حیوانات نیست، بلکه این کشور دارای تنوع غذایی نیز هست.  میوه‌ی کاستارد اپل که نام محلی‌اش چریمویا است، از جمله‌ی خوراکی‌هایی است که تنها در کشور کلمبیا یافت می‌شود. این میوه که شبیه به یک توت فرنگی بزرگ و سبز است، پوستی درشت، خاردار و سفت دارد و درونش با دانه‌های سیاه و گوشتی سفید پر شده است. این میوه‌ی شیرین مختص کشور کلمبیاست.

 1. بلندترین درختان نخل جهان

شاید در بادی امر این ادعا که بلندترین درختان نخل جهان در کلمبیا هستند، عجیب به نظر برسد. اما این موضوع واقعیت دارد. در دره‌ی کوکورا درختان نخلی یافت می‌شوند که ارتفاع آنها به 60 متر می‌رسد. تپه‌های نیلوفر سبز اطراف این درخت‌ها شبیه موهای بلندی است که تا زانو را پوشانده باشند.

 1. رانندگی در جاده‌ای که برای دیدنش جان می‌دهند

ترامپولین یک بازی‌ است که در آن با پرش روی تشک پلاستیکی مخصوصی حالت فنری پیدا می‌کنید و به بالا و پایین می‌پرید. جاده‌ای در کلمبیا وجود دارد که ترامپولین مرگ نامیده می‌شود و شهر موکاوا را به شهر پاستو متصل می کند. این جاده خطرناک‌ترین مسیر در کلمبیاست که به دلیل رانش زمین بخش‌هایی از آن خاکی است. آمار مرگ و میر در این جاده زیاد است به عنوان مثال در سال 2011، بیش از 500 نفر در طول مسیر این جاده، جان خود را از دست داد‌ه‌اند. البته این موضوع از زیبایی جاده کم نمی‌کند. شما احساس می‌کنید که با اتومبیل خود روی یک ترامپولین در حال پرش هستید.

 1. جنگل‌های آمازون

در پرواز هوایی دو ساعته از شهر بوگوتا به لتیسیا شما از بالا شاهد جنگل‌های استوایی آمازون هستید. چیزی که شما از پنجر‌ه‌ی هواپیما مشاهده می‌کنید، سبزی مطلق است. هنگامی که شما وارد جنگل‌ شوید، آمازون شگفتی بی‌پایانی را به شما ارائه می‌دهد.

 1. بیابانی در مجاورت اقیانوس

لاگوجیرا یک بیابان وسیع است که درست در بالای کلمبیا قرار دارد. این بیابان که عمدتاً از دسترسی دنیای مدرن به دور مانده است، در شمالی‌ترین بخش آمریکای جنوبی قرار دارد و به آبی فیروزه‌ای عمیقی منتهی می‌شود که همان اقیانوس اطلس است. در این بیابان که در منتهی‌الیه خود ساحل اقیانوس است، پلیکان‌ها و خرچنگ‌ها روی شن‌های طلایی بازی و خودنمایی می‌کنند.

 1. ملاقات اقیانوس و جنگل

در سوی دیگر کشور می‌توان اقیانوس آرام را یافت که ساحل شنی سفید آن مستقیم به جنگل‌های استوایی منتهی می‌شود. شما با کمی خوش شانسی می‌توانید نظاره‌گر نهنگ‌هایی که در آب‌های عمیق شنا می‌کنند، باشید.

 1. یک کلیسای گوتیک در مکانی نامعلوم و غیرمنتظره

کلمبیا کشوری است که مردمان آن کاتولیک‌های معتقدی هستند. بنابراین دیدن کلیسای لاس لاهاس در دره‌ی آن چیزی عجیبی به نظر نمی‌رسد. کلیسا بین سال‌های 1916 تا 1949 با الهام از مشاهدات معجزه‌آسای مریم مقدس به سبک معماری گوتیک ساخته شده است.

 1. مناظر حماسی دره‌ی هوانامبی

دره‌‌ی هوانامبی در کلمبیا دارای مناظر بدیعی است که حماسه‌های زیادی در دل خود دارد. دره‌‌ی هوانامبی در 50 کیلومتری شمال شهر پاستو قرار دارد که در طول هزاران سال از طریق جریان رودخانه‌ی توربیو تبدیل به دره شده است.

 1. کلمبیایی‌های عزیز و دوست داشتنی

کلمبیا دارای تنوع قومی و نژادی است. اما سفر به کلمبیا یک سوغات ارزشمند به شما می‌دهد و آن چیزی است که در همه‌ی کلمبیا مشترک است: لبخند واقعی مردمان این کشور.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط