سفر به کاستاریکا
1396/10/06 - 14:00 جهانگردی

۵ دلیل قابل توجه برای رفتن به کاستاریکا

بعضی از سایت‌ها هستند که شما را از سفر کردن به کاستاریکا بین ماه‌های آگوست و اکتبر منع می‌‌کنند. اما در سراسر کاستاریکا آب و هوای مرطوب حاکم نیست. در حقیقت فصلی خشک در ساحل کارائیب وجود دارد. حتی زمانی که هوا بارانی است ممکن است تنها یک یا دو ساعت، آن هم در زمان عصر باران ببارد.

به علاوه در این موقع از سال، می‌‌توانید شاهد حیوانات شگفت انگیزی باشید. اوه! آیا به این موضوع اشاره کردیم که ممکن است در این فصل قیمت‌ها پایین و جمعیت کم باشد؟ پس با کمی‌ برنامه ریزی این موقع بهترین زمان برای بازدید از فصل سبز این کشور خواهد بود. ما در این مقاله به معرفی کمی‌از تجربه‌هایی که می‌‌توانید در این کشور داشته باشید، می‌پردازیم.

برای سفر به کاستاریکا، می‌‌توانید همی‌ن حالا بلیط هواپیما خود به این کشور را توسط فلایتیو به رایگان رزرو نمایید.

 

۱- دیدن لاک پشت‌ها

لاکپشت‌های سبز در "ترتوگور" در ساحل کارائیب کاستاریکا بین ماه‌های جولای تا اوایل اکتبر (تیر تا آبان) لانه سازی می‌کنند. حدود ۶۵ روز بعد از تخم گذاری لاکپشت‌ها، لاکپشت‌های نوزاد سر از تخم بیرون می‌آورند. شما باید همراه با یک راهنما در هنگام شب به ساحل بروید و لاکپشت‌ها که بر روی تخم‌های خود خوابیده اند را تماشا کنید. در واقع این وقت از سال، خشکترین زمان سال در این ساحل است. پس زمان مناسبی برای جستجو در کانال‌ها و راه‌های پر پیچ و خم آبی و آب راه‌های داخلی از اقیانوس است. حیات وحش فوق العاده ای که شامل تنبل‌ها، میمون‌ها، کیمن‌ها، مکائوها (طوطی‌های دم بلند) و لیزاردها و مارمولک‌های شگفت انگیز است.

چندین ساحل دیگر در خط ساحلی کاستاریکا نیز خانه لاکپشت‌ها هستند. این موجودات دیدنی و جذاب به صورت گروهی که به "آریبادا" نیز معروف است ظاهر می‌شوند. این گروه شامل هزاران لاکپشت زیتونی می‌باشد. آن‌ها همچنین در ماه‌های (ژوئن تا فوریه) خرداد تا دی در "اسشنال" و "پلایا نانسیت" نیز دیده می‌شوند اما روز آن غیر قابل پیش بینی است.

 

۲- دیدن نهنگ‌ها

نهنگ‌های قورباغه ای بین ماه‌های جولای تا اکتبر (تبر تا آبان) از سرزمین جنوبی بعد از هشت هزار کیلومتر شنا کردن به کاستاریکا می‌رسند. کارشناسان معتقدند که آب‌های گرم و  کم عمق نهنگ‌ها را به این سمت از دنیا برای زاد و ولد و بزرگ کردن بچه وال‌ها می‌کشاند.

ماه سپتامبر اوج مهاجرت نهنگ‌هاست و انجمن "بهیا بالنا" در مرکز "یوویتا" همه ساله میزبان فستیوال نهنگ‌ها و دلفین‌ها در این موقع از سال هستند. فرصت‌های فراوانی برای دیدن این نهنگ‌ها، دلفین‌ها و زندگی دریاییشان در قایق از نزدیک وجود دارد (البته اگر وضعیت دریا مناسب باشد). در بین نهنگ‌ها، نهنگ‌های غورباقه ای سرگرم کننده و آکروباتیک هستند و تماشای آن‌ها همیشه لذت بخش است.

 

۳- دیدن پرندگان

در کاستاریکا شما می‌توانید در هر زمان از سال شاهد پرندگان باشید. ۸۳۰ گونه مختلف ار پرندگان در این کشور کشف شده است. کاستاریکا سرزمین مناسبی برای مهاجرت پرنده‌ها می‌باشد و در ماه سپتامبر پرندگان نیم کره شمالی به این سرزمین مهاجرت می‌کنند، و زمستان را در کاستاریکا می‌گذرانند، سپس به کشورهای جنوبی می‌روند.

اگر در خط ساحلی کارائیب و درنزدیکی "کاکودی" باشید، شاهد پرندگانی شکاری چون شاهین، عقاب ماهیگیر و بسیاری از گونه‌های مهاجر پرندگان شکاری خواهید بود. بیش از ۳ میلیون پرنده در این وقت سال در آسمان این منطقه هستند.

اگر موفق به دیدن این مناظر و پرندگان نشدید، باز هم می‌توانید پرندگان زیادی را در سراسر این کشور ببینید. سری به وب‌سایت پرندگان کاستاریکا بزنید. در آنجا برخی از برنامه‌های تماشای پرندگان را در طبیعت می‌توانید رزرو کنید یا به شمال شرق کاستاریکا جایی که پرندگان زیادی وجود دارد بروید. به عنوان مثال "سلوا ورده لدج" در ساراپیکو دارای چشم انداز زیبایی از پردنگان می‌باشد. و شما می‌توانید همانطور که صبحانه میل می‌کنید از دیدن ده‌ها پرنده نیز لذت ببرید.

 

۴- قایقرانی

آیا می‌خواهید که در میان رودها قایق‌سواری کنید؟ افزایش باران در این وقت سال باعث بالا آمدن سطح رودخانه "پاکور" و دیگر رودخانه‌ها می‌شود. بله امنیت قایق‌سواری رمانی که آب رودخانه زیاد است، بالاست اما در بیشتر وقت‌ها و در این وقت از سال جریان آب با سرعت است پس در زمان قایق‌سواری با یک فرد با تجربه همراه باشید تا بتوانید با تنداب‌ها مقابله کنید.

شما می‌توانید یک سفر یک روزه داشته باشید اما حتی می‌توانید تا هتل جنگلی (لژ جنگلی) قایق‌سواری کنید. هتل‌های جنگلی را می‌توانید در جنگل‌های زیبای کنار رودخانه "پاکور" پیدا کنید. مانند لژ پاکور که برنده جایزه نیز شده است (منسب برای ماه عسل یا هر کسی که یک مکان خاص برای ماندن می‌خواهد) یا لژ گرمسیری ریو که این محل اقامت دارای تخت‌های ۲ طبقه می‌باشد.

 

۵- موج سواری

در این وقت از سال که دریا دارای موج‌های فراوان و بلند است، بهترین زمان برای موج سواری در کاستاریکا می‌باشد. از این رو در همین موقع است که موج سواران حرفه ای به کاستاریکا سفر می‌کنند. حتی اگر در حین موج سواری، خودتان نتوانید با این موج‌های بلند مقابله کنید، موج‌سواران حرفه‌ای در ساحل و مراقب شما هستند. ساحل‌های موج‌سواری عبارتند از: پلایا تماریندو، پلایا هرموزا، و پرتو ویجو.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط