فرهنگ و آداب و رسوم مردم جمهوری چک
1396/05/23 - 13:48 جهانگردی

فرهنگ و آداب و رسوم مردم جمهوری چک

جمهوری چک یکی از کشورهای واقع شده در اروپای مرکزی است که در سال 1993 از تقسیم کشور چکسلواکی سابق پدید آمد.

این کشور که پایتخت آن شهر تاریخی-توریستی پراگ است، با کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی همسایه است و تا سال 1918 بخشی از امپراتوری اتریش بوده.

چک یکی از کشورهای متفاوت قاره اروپا است که آداب و رسوم و فرهنگ خاص خود را دارد.

با فرهنگ و آداب و رسوم این شهر بیشتر آشنا شوید.

(فلایتیو امکان خرید بلیط هواپیما، بلیط چارتر و رزرو هتل خارجی را برای شما فراهم کرده است.)

  • به صورت کلی مردم چک مردمی خشک و سرد در ارتباط با غریبه‌ها هستند. به همین خاطر نباید در دیدارهای اول با آنها بیش از اندازه گرم و صمیمی باشید.
  • مردم چک مردم سنتی‌ای هستند و باید به سنت‌های آنان احترام بگذارید.
  • یکی از جشن‌های زیبا و مهم مردم چک جشن عید پاک است. این جشن که از جمعه تا یکشنبه ادامه دارد، آداب و رسوم جالبی چون خالی کردن سطل آب بر سر مردان و دادن تخم مرغ به آنها دارد.
  • در حوالی کریسمس، در هر گوشه از شهر آکواریوم و تشت‌هایی می‌بینید که مردم مشغول به زنده‌گرفتن ماهی کپور هستند. غذای اصلی چک در کریسمس، ماهی کپور تازه است که معمولا به‌صورت سرخ‌شده و به‌همراه سالاد سیب‌زمینی سرو می‌شود.
  • فرهنگ کشور چک بر محوریت خانواده است و اهمیت این موضوع بر زندگی اجتماعی ارجحیت دارد. دانشگاه‌ها و کالج‌ها نیز در آخر هفته خوابگاه‌ها را می‌بندند تا دانشجویان وقت‌شان را با خانواده خود بگذرانند.
  • اسلاونیک زبان اصلی جمهوری چک است. پیش از انقلاب مخملی سال 1989، زبان روسی در مدارس اجباری بود و هنوز هم نسل قدیم از آن استفاده می‌کنند، هرچند با توجه به ارتباطش با تهاجم شوروی در سال 1968، بسیاری ترجیح می‌دهند به این زبان صحبت نکنند.
  • مردم چک به خصوص شهرهای کوچک و روستاها برای مهارت‌های فنی و تجارت‌هایی که نسل به نسل منتقل شده، ارزش زیادی قائل هستند. بسیاری از خانه‌ها به «خانه‌های خانوادگی» معروفند چراکه دو یا چند نسل از یک خانواده در آن زندگی کرده‌اند.

 

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط