چطور در یک روز دبی را ببینیم؟
1397/02/24 - 13:00 جهانگردی

چطور در یک روز دبی را ببینیم؟

دبی امروزه به یکی از مراکز اصلی پرواز در دنیا تبدیل شده است و اگر شما هم زیاد به مسافرت می‌روید، احتمالا برای یک پرواز مستقیم به دبی رفته باشید. اما اگر پرواز شما با یک تاخیر غیرمنتظره و یک‌روزه روبرو شد یا اینکه فاصله بین دو پرواز شما در فرودگاه به بیش از یک روز رسید، چه کار می‌کنید؟ آیا حاضر هستید که کل روز را در فرودگاه بمانید؟ قطعا خیر. فلایتیو به شما کمک می‌کند تا در صورت ورود ناگهانی به دبی بتوانید خیلی سریع از جاذبه‌های این شهر دیدن کنید. با ما همراه باشید.

در ابتدا مطمئن شوید که این فاصله میان دو پرواز به‌اندازه کافی زیاد است و ارزش این را دارد که شما برای بازدید از شهر از فرودگاه خارج شوید. برای مثال اگر فاصله بین دو پرواز در حدود ۴ ساعت است، بهتر است در فرودگاه بمانید. اما اگر پرواز شما قرار است در ۲۴ ساعت آینده انجام شود، سریعا آماده گشت‌وگذاری یک‌روزه شوید. ویزای ترانزیت خود را از پیش تهیه کنید!

از فرودگاه به مرکز دبی بروید

پس از اینکه از فرودگاه شهر خارج شدید، می‌توانید با وسیله‌ای ارزان‌قیمت به مرکز شهر بروید. درست است با مترو. فرودگاه دبی دارای خط مترو، درست در بیرون از سالن، است.

جالب است که بدانید متروی دبی دارای دو نوع بلیت است: بلیت معمولی و بلیت VIP. بله اگر حاضر شوید که پول اضافی پرداخت کنید، می‌توانید سوار بر واگن‌های درجه‌یک با سقف‌های شیشه‌ای شوید و آسمان‌خراش‌های شهر را بهتر تماشا کنید. اگر بودجه‌ای محدود برای سفر دارید، همان بلیت‌های معمولی را تهیه کنید.

متروی دبی هم به‌مانند متروی تهران دارای واگن‌های اختصاصی برای بانوان است.

به آسمان نگاه کنید؛ منظورمان این است که خیلی زیاد سرتان را بالا بیاورید!

شاید بتوان گفت که برج خلیفه جذاب‌ترین ساختمانی باشد که شما باید در این شهر به دنبال آن بگردید. برج خلیفه در حال حاضر بلندترین ساختمان دنیا است و به‌راستی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اما این عنوان تا آینده‌ای نه‌چندان دور در اختیار این برج قرار دارد. برج پادشاه در جده همچنان در دست ساخت است و به ‌زودی جای برج خلیفه را می‌گیرد. می‌توان شکوه و عظمت طراحی و مهندسی را در این آسمان‌خراش مشاهده کرد.

واقعا نمی‌توان به‌خوبی حس تماشای این برج از پایین به بالا را توصیف کرد. این برج واقعا بلند است.

به‌علاوه وقتی‌که شما در شهر هستید، حتی اگر در حین عکاسی خم شوید به ‌سختی می‌توانید این برج بلند را در عکس‌های خود بگنجانید. مگر اینکه شما یک دوربین با زاویه دید خیلی وسیع (اصطلاحا واید) داشته باشید.

به خرید بروید؛ یا حداقل تظاهر کنید!

دبی به خاطر داشتن مال‌های بزرگ شهرت فراوانی دارد و سفر شما بدون دیدار از یکی از این مال‌ها کامل نمی‌شود. تهران هم مال‌های بزرگی دارد، اما واقعا در مقایسه با دبی کوچک هستند.

یک آکواریوم بسیار بزرگ در دبی مال قرار دارد که می‌توان در زیر تونل آن راه رفت و کوسه‌ها و سفره‌ماهی‌ها را تماشا کرد.

همه چیز به آکواریوم خلاصه نمی‌شود. مال امارات دارای پیست‌های اسکی مصنوعی است و وقتی وارد آن می‌شوید می‌بینید در آنجا برف وجود دارد!

جدا از مسئله خرید، باید گفت که قیمت‌ها در این فروشگاه‌ها به‌مانند سایر نقاط دنیا است. به همین خاطر تجربه خرید در دبی بسیار وسوسه‌برانگیز است. مال‌ها در دبی بیشتر شبیه به زمین بازی بزرگ‌سالان هستند!

ما در سفر خود موفق شدیم که به دبی مال و مال امارات برویم و به هنگام بودن در دبی مال بسیار لذت بردیم. در این مال فروشگاه‌هایی از جدیدترین لوازم موجود در بازار وجود دارد. لوازمی از قبیل لباس، جواهرات، کفش و هر چیز دیگر. شما به‌راحتی می‌توانید در این فروشگاه بزرگ گم شوید. حس بودن در این مال به‌مانند حضور در نسخه مدرن بازار بزرگ استانبول است.

به‌علاوه یک اسکلت واقعی از دایناسور هم در ورودی این مال به چشم می‌خورد. همین اسکلت می‌تواند موجب شگفتی شما شود. برای خرید بلیط هواپیما دبی از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

جایی برای تماشای غروب آفتاب پیدا کنید

در شهری که با صحرا احاطه شده و شبیه به جنگلی از آسمان‌خراش‌ها است، تماشای غروب آفتاب به‌ هیچ‌وجه دشوار نخواهد بود. مطمئن شوید که جایی مناسب برای تماشای این ساعت طلایی پیدا کرده‌اید.

ما پس از ترک مال امارات سوار بر یک اتوبوس شدیم و مستقیم به ساحل «غروب آفتاب» رفتیم. ما همه کارها را با عجله انجام دادیم و به‌سرعت خود را به ساحل رساندیم تا غروب آفتاب را از دست ندهیم. این‌همه تلاش ارزش تماشای این منظره زیبا را داشت.

به‌علاوه ساحل غروب آفتاب بهترین مکان برای تماشای برج العرب است. این هتل هفت ستاره که شبیه به یک بادبان است، در این ساحل خودنمایی می‌کند.

حسن ختامی عالی در شهر دبی بیابید

پس از گذراندن روزی طولانی و البته خوابی کوتاه در هواپیما، حس خستگی به سراغ شما می‌آید. اما حالا که زمان اندکی تا پرواز بعدی باقی مانده است، باید خود را آماده رفتن به یکی از نمایش‌های شبانه به نام «فواره‌های دبی» کرد.

فواره‌های دبی بزرگ‌ترین سیستم آب‌نمای موزیکال دنیا هستند و افراد می‌توانند به هنگام پخش آهنگ‌های عربی و بین‌المللی شاهد رقص همزمان آب نیز باشند. هر غروب، جمیعت کثیری در اطراف درب ورودی دبی مال یا رستوران‌های برج العرب که به فواره مشرف هستند، برای تماشا حاضر می‌شوند.

در این لحظه می‌توان شاهد تغییر رنگ نمای برج العرب بود و به تماشای فواره‌های آبی نشست که ارتفاع آن‌ها به‌اندازه یک ساختمان ۴۵ طبقه می‌رسد!

البته باید بگوییم که ما انتظار نمایشی طولانی‌تر را داشتیم. هر نمایش تنها ۴ دقیقه طول می‌کشید. بااین‌وجود، تصور می‌کنیم که جای دادن این تفریح در برنامه شلوغ و یک‌روزه سفر ما به دبی ارزشمند بود.

دبی در یک روز: جمع‌بندی

دبی یک بهشت واقعی برای توقف‌های بین پروازی محسوب می‌شود. امارات در حال جذب قدرتمندانه گردشگران بیشتر به شهرهای خود است.

دبی دقیقا نقطه مقابل مقاصد دیگر گردشگری دنیا است که جاذبه‌هایی نظیر سادگی، احساس محلی بودن و یکپارچگی با طبیعت دارند. بااین‌حال این شهر شما را وسوسه می‌کند.

مقامات امارات به دنبال تبدیل این شهر به یک پایتخت مدرن بشری هستند. به همین خاطر است که تمامی این تجملات و ساختمان‌های بلندمرتبه در حال ساخت هستند. البته به نظر می‌رسد که آن‌ها معتاد به این کار شده‌اند!

به‌علاوه می‌توان تمامی این تجملات را کنار گذاشت و یک‌راست از فرودگاه عازم صحراهای اطراف دبی شد. می‌توان اول صبح به صحرا رفت و در هنگام عصر به فرودگاه بازگشت؛ البته اگر تماشای برج خلیفه شما را وسوسه نکند.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط