آداب غذا خوردن در فرانسه
1396/03/31 - 16:01 جهانگردی

آداب غذا خوردن در فرانسه

فرانسه کشوری است که در آن به جزئیات توجه زیادی می شود. غذا خوردن در این کشور از آداب و رسوم خاصی برخوردار است، زمانی که افراد خانواده برای صرف نهار و یا شام دور یک میز جمع می شوند به رسم احترام همگی از قوانین خاصی پیروی می کنند. اگر قصد سفر به این کشور را دارید بهتر است از آداب و فرهنگ غذا خوردن در این کشور آگاهی کافی داشته باشید تا در رستوران و هنگام صرف غذا به آنها توجه کنید.

برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیما و یا رزرو بلیط هواپیما می توانید از طریق وب سایت اینترنتی فلایتیو اقدام نمایید.

مردم فرانسه از سن جوانی برای درک انواع غذاهای محلی و بین المللی آموزش داده می شوند و نسبت به فرهنگ خود تعصب فراوانی دارند. معمولا صبحانه سبک ترین وعده غذایی فرانسوی ها است که شامل نان و قهوه می باشد و سنگین ترین وعده آنها نهار است که در چهار قسمت برگزار می شود. این چهار قسمت شامل موارد زیر می باشد.

وعده اصلی (شامل گوشت)

این وعده از یک غذای گوشتی شامل انواع گوشت (گاو، خوک، مرغ و یا ماهی) تشکیل شده است. در برخی از استان های فرانسه، اجزای داخلی بدن حیوانات مانند جگر، دل، قلوه و یا سیرابی را به عننوان بخشی از غذای اصلی خود سرو می کنند.

بشقاب سبزیجات

خوردن سبزیجات در کنار غذای اصلی یکی از ملزومان سفره فرانسوی ها است. آنها معمولا در یک طرف ظرف و یا به طور مجزا سبزیجات مصرف می کنند. این سبزیجات شامل، قارچ، گوجه فرنگی، پیاز، سبزیجات برگ‌دار و یا مشهورترین وعده سبزیجات فرانسوی‌ها یعنی راتاتویی است که شامل بادمجان، کدو سبز، پیاز و طیف وسیعی از گیاهان می باشد.

بشقاب پنیر

پنیر جز جدا نشدنی سفره های فرانسوی ها است. آن‌ها همیشه بعد از خوردن غذای اصلی و وعده سبزیجات پنیر می خورند. پنیرهای فرانسوی شهرت جهانی دارند. این بشقاب شامل پنیرهای محبوب مانند بری، بیوفورت، شانتال، مانستر و رقفرت می شود.

نان

خوردن نان در فرانسه نشانه احترام است. مشهورترین نان فرانسوی باگت می باشد که حتی اگر به هنگام غذا خورده نشود، حضور آن بر سفره های فرانسوی الزامی است.

دسر

شیرینی های فرانسوی از شهرت بالایی برخوردار است، اهمیت خوردن شیرینی و دسر به قدری بالا است که در هر خیابان چندین قنادی می بینید که دسرها را مانند یک جواهر در پشت ویترین‌هایشان به نمایش می گذارند. این دسرها شامل موس شکلات، کیک گیلاس و انواع کیک بستنی می باشد.

 

اگر قصد سفر به فرانسه را دارید، فلایتیو امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما را برای شما فراهم آورده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط