سفر به مسکو
1396/09/21 - 13:00 جهانگردی

فعالیت هایی که می‌توانید در مسکو با کودکانتان انجام دهید

آیا می‌دانستید که پایتخت روسیه یکی از شهرهای دوست داشتنی برای خانواده‌ها در اروپا است؟ ما در این مطلب پنج فعالیتی که می‌توانید با بچه‌هایتان در مسکو انجام دهید را برایتان گرد هم آورده ایم.

یادتان باشد که اگر تصمیم گرفتید به مسکو سفر کنید، بلیط پرواز به مسکو را با تضمین بهترین قیمت از فلایتیو بخواهید.

 

۱. از پارک‌های حیرت آور مسکو بازدید کنید

بچه ها عاشق پارک گورکی هستند، پارکی که دقیقا در وسط مسکو است. اگر در تابستان از این پارک بازدید کنید، در نقطه نقطه پارک ایستگاه‌های کوچک فروش بستنی را شاهد خواهید بود. می‌توانید برای دقایقی روی یکی از صندلی‌های پر شده از شن زیر سایه بنشینید و با دیگران مشغول معاشرت شوید. فواره‌های دیدنی، زمین‌های بازی باحال کودکانه، و تاسیسات متعدد رنگی و شاد چشم‌ها را به خود خیره و کودک درون شما را بیدار می‌کنند. استندهایی که لیموناد خانگی هم می‌فروشند را نباید از دست بدهید!

در پارک کولومنسکویه هم خیلی به بچه‌ها خوش می‌گذرد. این پارک در منطقه سلطنتی سابق قرار گرفته و بازدید از آن در هر زمانی از سال مناسب است. در این پارک، فستیوال‌های متعددی از جشن‌های سنتی روسیه برگزار می‌شود و فعالیت‌های مختلفی هم برای بچه‌ها وجود دارد.

از معبد ایپاتیفسکی که پایین‌تر بیایید، موزه ساختمان‌های چوبی را خواهید دید، که تعداد ۳۰ ساختمان چوبی از قرن نوزدهم در آن به نمایش گذاشته شده است. همچنین پارکی در آنجا قابل دسترسی است که بچه‌ها عاشقش هستند. در این مجموعه، یک سرگرمی ساخته شده از چوب نیز در دسترس است که نمایانگر یکی از بازی‌های سنتی روسیه می‌باشد، همچنین می‌توانید در آنجا اسب سواری کنید، یا با قایق بر روی رودخانه موسکوا حرکت کنید.  

 

۲. در میدان سرخ پیاده روی کرده و از روی شانه‌هایتان سکه پرتاب کنید

بچه‌ها عاشق میدان سرخ هستند. همه در میدان سرخ هیجان زده‌اند، کلی هم فضای ورجه وورجه برای بچه‌ها وجود دارد تا انرژی شان را خالی کنند. کلیسای سنت باسیل را هم نباید از دست بدهید. این کلیسا مانند جادوست! یا حداقل مانند همان چیزهاییست که بچه‌هایتان آنرا نقاشی می‌کنند. دقیقا بیرون میدان سرخ، منطقه‌ای را پیدا می‌کنید که نمایانگر مرکز مسکو است.

رسوم روسیه بر این است که اگر در اینجا از روی شانه‌هایتان سکه ای پرتاب کنید برایتان خوش شانسی می‌آورد. بچه‌ها عاشق این کارند، شاید بخاطر اینکه وقتی چنین می‌کنند، بومی‌ها می‌ایستند و برای آنها دست می‌زنند! اگر در اطراف میدان سرخ پرسه می‌زنید، این کار واقعا کار باحالی برای انجام دادن است.

 

۳. به رقابت فضایی بپیوندید

روسیه صاحب تاریخچه‌ای طولانی و پر افتخار از اکتشاف فضاست. پس جای تعجبی ندارد که دو موزه در شهر به این موضوع اختصاص داده شده باشد. موزه فضانوردی (Kosmo Museum)، جایی عالی برای بچه‌هایی است که عاشق نجوم هستند. در این موزه، یک ماکت کامل از ایستگاه فضایی روسی‌ها پیاده سازی شده است. همچنین اطلاعات کاملی در مورد اینکه فضانوردان چگونه در فضا زنده می‌مانند، فضا پیماها از چه متریال‌ّهایی ساخته می‌شوند، و کلی اطلاعات جالب هم توجه در مورد لایکا (اولین سگ فضانورد) وجود دارد.

آسمان‌نمای مسکو هم یک جای دیدنی دیگر است که بچه‌ها کلی از آن لذت می‌برند. البته اگرچه کلمات انگلیسی به کار رفته شده بر روی نمایشگرها محدود است، اما زمانی که بلیطتان را می‌خرید، یک برگه راهنما به شما خواهند داد، و البته هدفون‌هایی هم در دسترس است تا نمایش را برای شما ترجمه کند.

 

۴. به جشن گرجستانی‌ها بپیوندید

غذاهای گرجستانی مسکو برای بچه‌ها یک انتخاب عالی است. آنها ساده و خوشمزه اند. یک پیشنهاد خوب برای لذت بردن از غذاهای گرجستانی، رستوران‌های زنجیره‌ای Khachapuri است. این رستوران دارای شعبه‌های متعددی چه در مرکز و چه در حومه شهر است. رستوران‌هایی پر زرق و برق، و کاملا مناسب حال خانواده‌ها.

نام این رستوران، نمایانگر نان سنتی گرجستان است، نانی که مانند پیتزا است و داخلش پر از پنیر است. رستوران Khachapuri در بلوار Ukrainsky، حتی دارای یک محوطه بازی مخصوص کودکان است، بنابراین زمانی که منتظر آماده شدن غذایتان هستید، بچه‌هایتان می‌توانند سرگرم شوند.

 

۵. تئاتر ببینید

آیا می‌دانستید که تئاترهای روسیه، یکی از بهترین تئاترها در سراسر دنیا هستند؟ شما قطعا می‌توانید در هر زمانی و در هر موضوعی، انواع تئاتر را در مسکو پیدا کنید. تئاتر پری دریایی برای کودکان، با کلی اجراهای دلربا یکی از محبوب‌ترین نمایش‌ها در شهر است. چراغ جادو هم یکی دیگر از تئاترهای خانوادگی است که کلی سرگرم کننده خواهد بود. تئاترهای خیابانی را هم از دست ندهید. تقریبا همیشه در باغ ارمیتاژ مسکو خبرهایی هست.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط