فوتبالی ترین شهرهای دنیا را بشناسید
1396/06/08 - 11:00 جهانگردی

فوتبالی ترین شهرهای دنیا را بشناسید

فوتبال ورزشی است که به عنوان اصلی‌ترین ورزش جهان شناخته می‌شود و طرفداران پر و پا قرصی در سراسر جهان دارد. این ورزش تنها یک ورزش ساده نیست و به عنوان یک اتفاق فرهنگی و اجتماعی نیز شناخته می‌شود. اما بعضی از کشورها و شهرهای جهان در زمینه طرفداری زبانزد هستند و فوتبال نقشی اساسی در زندگی مردم آن مناطق ایفا می‌کند. فلایتیو شما را با این شهرها آشنا خواهد کرد.

(flightio امکان خرید بلیط اینترنتی هواپیما را برای شما فراهم کرده است.)

ریو دو ژانیرو

در حالت کلی نام برزیل با فوتبال گره خورده است و در این میان ریو دو ژانیرو به عنوان پایتخت فوتبال برزیل شناخته می‌شود. فوتبال در این شهر ریشه‌ای تاریخی دارد و ستاره‌هایی همچون روبرتو کارلوس و رونالدو از ریو دو ژانیرو برخاسته‌اند.

لندن

شور و هیجان مردم لندن در مواجهه با فوتبال در دنیا زبانزد است. تیم‌های چلسی و آرسنال و 12 باشگاه فوتبالی دیگر در این شهر موجب شده‌اند که فوتبال به عنوان یک فرهنگ و یک سبک زندگی در روح مردم لندن نفوذ کند. مسابقه بین آرسنال و چلسی یکی از مهم‌ترین مسابقات فوتبال جهان است.

مادرید

تیم رئال مادرید نه تنها در اسپانیا که در کل دنیا به عنوان یک تیم بسیار پر طرفدار شناخته می‌شود. به همین سبب مادرید به یکی از بزرگترین مراکز فوتبالی جهان بدل شده است. این شهر تیم اتلتیکو مادرید را نیز حمایت می‌کند و یک سوی یکی از هیجانی‌ترین مسابقات فوتبال جهان یعنی ال کلاسیو است. زندگی مردم مادرید با فوتبال گره خورده و به عنوان یک شهر فوتبالیست‌پرور شناخته می‌شود.

استانبول

یکی از داربی‌های پر سر و صدای دنیا در این شهر برگزار می‌شود. طرفداران دو تیم اصلی یعنی فنرباهچه و گالاتاسارای آن‌چنان دوآتشه‌اند که در زمان بازی این دو تیم مقابل هم باقی مسائل ترکیه به حاشیه رانده می‌شود. در خیابان‌ها نیز نیروهای ضد شورش برای جلوگیری از دعوای بین این طرفداران پس از بازی در حالت آماده‌باش قرار می‌گیرند.  

گلاسگو

این شهر در اسکاتلند با وجود آن‌که لیگ خانگی چندان اصیلی ندارد اما تب فوتبال در بین مردم آن بسیار شدید است.

برای خرید بلیط چارتر به فلایتیو مراجعه کنید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط