سفر به برلین
1396/10/21 - 10:00 جهانگردی

۱۰ فعالیت کاملا رایگان در شهر برلین آلمان

اگر با بودجه کمی سفر کنید ممکن است گاهی اوقات انتخاب‌های شما محدود شوند و نتوانید تجربه خوبی از سفر داشته باشید، اما هر مسئله یک راه‌حل دارد. در فلایتیو تلاش کردیم تا ۱۰ فعالیت کاملا رایگان و جذاب را برای سفر به برلین به شما معرفی کنیم.

هر زمانی که برای سفر به شهر برلین برنامه ریزی کردید، یادتان باشد که می‌توانید بلیط هواپیما خود را با ضمانت بهترین قیمت از فلایتیو خریداری نمایید.

 

یک نمای مناسب پیدا کنید

ساختمان رایشس‌تاگ یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین جاذبه‌های شهر برلین است. این ساختمان با معماری نئوکلاسیک خود نیم نگاهی جذاب به گذشته آلمان دارد. در کنار معماری قدیمی این ساختمان، ملحقات جدید به این ساختمان مانند تراس و گنبد شیشه‌ای اضافه شده است. می‌توانید بدون پرداخت هزینه به این ساختمان سر بزنید و همچنین از گنبد این ساختمان نمای زیبایی از شهر را ببینید. گنبد رایشس‌تاگ یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های شهر است و ممکن است شلوغ شود، پس حتما قبل از بازدید ثبت‌نام کنید و اکیدا هم صبح به این ساختمان بروید تا در شلوغی گیر نکنید.

 

به ایست ساید گالری سر بزنید

قسمتی از دیوار برلین به طول ۱.۳ کیلومتر همچنان به جای مانده و به ایست ساید گالری معروف است. این دیوار پر از گرافیتی و نقاشی طراحان مطرح بین‌المللی و محلی است. این دیوار بزرگ‌ترین گالری روباز جهان نام گرفته و در سال ۱۹۸۹ بعد ازینکه دیوار فرو ریخت تبدیل به یک گالری شد. آن زمان مقدار زیادی نقاشی و گرافیتی با محتوای طعنه‌آمیز و سیاسی روی این دیوار نقش بسته بود و دولت پس از آن تصمیم گرفت تا این تکه از دیوار را نگه دارد و آن را در اختیار هنرمندان قرار دهد.

تلاش‌های زیادی در این چند سال گذشته از پایان جنگ سرد شده که آثار هنری همچنان بر روی دیوار باقی بماند اما آب و هوا، آلودگی، خرابکاری و گذر زمان دشمن این دیوار بوده و طی مرور زمان نقاشی‌ها کم کم روی به نابودی است. از یک سمت دیوار شروع کنید و این گالری زیبا را حتما ببینید.

 

فضاهای سبز را بازدید کنید

به مرکز شهر بروید و از بزرگ‌ترین پارک برلین یعنی تیرگارتن بازدید کنید. این پارک ۲۳ کیلومتر است و در آن فضاهای سبز فراوانی به همراه چندین یادبود جنگی وجود دارد. برای دور شدن از فضای شلوغ شهر تیرگارتن پیشنهاد می‌شود. در طول جنگ جهانی دوم اکثر قسمت‌های پارک نابود شد و برلینی‌هایی که در سرما بودند بسیاری از درخت‌ها را قطع کردند و با آن آتش می‌ساختند. اما در طی سال‌های اخیر این پارک دوباره بازسازی شده و مکان محبوب بسیاری از مردم شهر است. وسایل خود را جمع کنید و یک پیک‌نیک آرام و جذاب در زیر نور خورشید داشته باشید، از فضای سبز لذت ببرید و سری به یادبودها، ستون‌ها و آب‌راهه‌های کوچک بزنید.

 

در جزیره موزه‌ها چرخ بزنید

قسمتی از شمال برلین به جزیره موزه معروف است و موزه‌ها این جزیره در لیست یونسکو ثبت شده‌اند. پنج موزه مهم وجود دارد و یکی از آن‌ها گالری ملی اولد است که آنتیک‌ها کلاسیک در آن قرار گرفته و دیگری موزه بوده که بهترین کلکسیون از مجسمه‌های اروپا را میزبانی می‌کند. این موزه‌ها که متعلق به دولت است در ۴ ساعت آخر روزهای پنج‌شنبه از ساعت ۶ تا ۱۰ شب رایگان است و سر زدن به آن‌ها هزینه‌‌ای نخواهد داشت. ساعت‌ها البته در فصول مختلف با کم و زیاد شدن توریست‌ها تغییر خواهد کرد و برای اطلاع دقیق حتما به سایت www.smb.spk-berlin.de سر بزنید.

 

خاطرات را مشاهده کنید

یک سایت ۵ هکتاری نزدیک به رایشس‌تاگ قرار دارد که یادمان قربانیان هلوکاست است و یکی از بزرگ‌ترین یادمان‌های جهان است و حتما باید آن را بازدید کنید. این سایت توسط پیتر آیزنمن طراحی شده و شامل ۲۷۰۰ تخته سنگ با طول متفاوت است که همگی از بتن سنگین ساخته شده‌اند. این یادمان مکانی سرد و غریب است و سعی در نشان دادن کمی از حس هلوکاست دارد.

در زیرزمین این سایت نیز یک مرکز اطلاعات قرار دارد و در این مرکز بسیاری دانستنی‌ها در مورد ۶ میلیون یهودی کشته شده در طول هلوکاست برای بازدیدکنندگان بازگو خواهد شد.

 

قدردان هنر باشید

مروری بر گالری‌های منطقه میت که اکثرشان رایگان هستند داشته باشید. همه‌جور گالری از بالاترین رده و گالری‌ها شیک تا پایین‌ترین رده و گالری‌های ساده‌تر وجود دارد. از قسمت شرقی خیابان آگوستراسه گردش خود را شروع کنید و گالری‌ها را بازدید کنید. در بین راه به گالری‌های فراوانی برخواهید خورد و هرکدام به نظرتان جالب بود سری به آن بزنید. به همین سادگی قادر خواهید بود تعداد زیادی گالری را ببینید. در اوایل ساعات شروع عصر به گردش خود بپردازید و این امکان وجود دارد که تا آخر شب به یک افتتاحیه نیز برخورد کنید و اسنک و نوشیدنی رایگان نیز میل کنید!

 

یک تور متفاوت را تجربه کنید

در بازدید یک شهر لزوما نیاز نیست یک تور تایید شده گران‌قیمت رزرو کنید و با یک سری راهنمای مشخص سفر کنید. می‌توانید با آلترناتیو تور مرکز شهر را بچرخید و از دیوارهای گرافیتی دیدن کنید، دست‌فروش‌ها را ببینید، مغازه‌های عجیب و مزارع محلی را تماشا کنید. این تور کاملا پیاده‌روی است و لیدرها کاملا افراد محلی هستند که دور و بر را خوب می‌شناسند و اطلاعات کوچه بازاری دارند.

تورها رایگان است و هر روز از ۱۱ صبح تا ۱ ظهر حرکت می‌کند. در این تورها به گروه‌های کوچک تقسیم می‌شوید که فضایی گرم و صمیمی بین شما ایجاد شود. برای پیدا کردن مکان ملاقات و برنامه‌ها به سایت www.alternativeberlin.com سر بزنید.

 

از شهر خارج شوید

البته در این مورد باید کمی هزینه کنید. گرون‌والد یک منطقه جنگلی خارج از شهر است و برای رسیدن به آن باید هزینه پرداخت کنید، اما زمانی که به آن‌جا برسید تمامی فعالیت‌ها اعم از قدم‌زدن، شنا در دریاچه و استراحت و راه‌انداختن یک پیک‌نیک آرامش بخش کاملا رایگان است.

این منطقه ۳۲ کیلومتر مربع جنگل است و بهترین موقعیت را برای دور شدن از صدای شهر و بودن در دل طبیعت فراهم خواهد کرد. برای کسانی که به دنبال آفتاب گرفتن هستند نیز در قسمت جنوبی جنگل کنار دریاچه وانزی، یک ساحل شنی کوچک ساخته شده است.

 

برگی از تاریخ را ورق بزنید

دروازه برندنبرگ یکی از سمبل‌های اتحاد جرمن‌هاست. این دروازه صحنه بسیاری اتفاقات بزرگ در ۲۰۰ سال اخیر کشور آلمان بوده و حیف است که به آن سر نزنید.

دروازه برندنبرگ با الهام از آکروپولیس در آتن ساخته شده و این سازه سنگی در بالاترین قسمت خود یک مجسمه کوادریگا را دارد. کوادریگا یک ارابه چهار اسبه است که توسط الهه پیروزی رانده می‌شود. ناپلئون هنگامی که این دروازه را دید آنقدر از آن لذت برد که در سال ۱۸۰۶ یک نسخه از آن را به فرانسه برد.

در دوره جنگ این دروازه محل مارش و رژه نازی‌ها بود و در دوران جنگ سرد نیز طلاقی بین شرق و غرب بود. پس از فروریختن دیوار برلین این دروازه به نماد اتحاد و یک‌پارچه‌گی برلین و آلمان تبدیل شد.

 

مشغول یافتن جواهرات مخفی باشید

البته واقعا جواهر مخفی در آلمان وجود ندارد بیشتر منظور خرده چیزهایی است که در بازار هالن‌تردل‌مارکت فروخته می‌شود. این بازار یک بازار دست‌فروش‌های سرپوشیده است و محصولات فراوانی برای فروش دارد. همه چیز درهم و به هم ریخته است و غرفه‌ها همیشه چیزی برای فروش دارند. اگر حس می‌کنید جمعه بازار پارکینگ پروانه پر از خرت و پرت قدیمی است باید سری به این بازار هم بزنید!

این بازار شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ عصر به روی خریداران باز است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط