5 پل شیشه ای هیجان انگیز در جهان
1396/06/25 - 10:00 جهانگردی

5 پل شیشه ای هیجان انگیز در جهان

یکی از هیجان‌انگیزترین کارهایی که می‌توان در زندگی تجربه کرد، عبور از روی پل‌های شیشه‌ای است. پل‌هایی که از روی دره‌های مخوف می‌گذرند و آن‌چه در زیر پا می‌گذرد را پیش چشم می‌آورند. با فلایتیو همراه باشید تا با چند نمونه از این پل‌ها در جهان آشنا شوید.

(برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به flightio مراجعه کنید.)

پل ژانگ جیاجی در چین

این پل که یکی از معروف‌ترین پل‌ها در نوع خود محسوب می‌شود در هونان چین واقع شده است. ارتفاع پل حدود 300 متر است و عظیم‌ترین و بلندترین پل شیشه‌ای جهان به شمار می‌آید. پل ژانگ جیاجی از روی دره‌ای با همین نام می‌گذرد. رنگ این پل سفید است بنابراین در مه گم می‌شود و این ویژگی بر ترسناک بودن آن می‌افزاید.

پل شیشه‌ای یخچالی در کانادا

این پل یو شکل در پارک ملی جاسپر در ایالت آلبرتای کانادا واقع شده است. دو طرف این پل به یک صخره متصل‌اند و مسیر پل در هوا معلق است و از کف شیشه‌ای آن می‌توان یک ارتفاع هزار پایی را مشاهده کرد.

پل شیشه‌ای کوه تیانمن در چین

این پل نیز در ژانگ جیاجی و در چین واقع شده و تفاوتش با پل ژانگ جیاجی در این است تمام مسیر آن به یک کوه متصل است. البته کف این پل در همه جا شیشه‌ای نیست و تنها سه بخش شیشه‌ای دارد. اما به هرحال عبور آن از میان درختان کوه و صخره‌ها با منظره‌ای که در برخی نقاط در زیر پا نمایان می‌کند، یکی از هیجان‌انگیزترین پل‌های جهان را ساخته‌اند.

پل داخشتاین در اتریش

این پل که در سال 2013 ساخته شده در ارتفاع 2700 متری رشته کوه آلپ در زالتسبورگ اتریش واقع شده است. این پل البته یک پل معمولی گذرگاهی نیست بلکه یک سکوی 14 پله‌ای است که از کوه داخشتین منشعب شده و با ایستادن روی آن می‌توان منظره شگفت‌انگیزی از یخچال‌های طبیعی داخشتاین را مشاهده کرد.

پل هائوهان کیائو در چین

اما از علاقه چینی‌ها به پل‌های شیشه‌ای همین بس که یکی دیگر از پل‌های شیشه‌ای بزرگ دنیا نیز در چین واقع شده است. این پل که در سال 2015 افتتاح شده در ژئوپارک شینیوژای و در استان پینگ ژیانگ قرار گرفته، ارتفاع آن 180 متر و طول آن 300 متر است.

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط