برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

جزیره گوا کجاست؟ آشنایی با سواحل گوا

جزیره گوا یکی از شهرهای ایالتی و بندری هندوستان است که به خاطر داشتن بزرگترین سواحل و مراکز تفریحی ساحلی در هند معروف شده.

این شهر با داشتن طبیعتی زیبا و سرسبز در کنار رودهای فراخ و کشتزارهای برنج، سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیاست.

این شهر که 451 سال تحت استعمار و حکومت پرتغال بوده، فرهنگی بسیار خاص و منحصر به فرد دارد.

جزیره گوا کجاست؟

گوا علاوه بر زیبایی و سرسبزی ویژگی مهم دیگری نیز دارد. این شهر از پاکیزه ترین شهرهای هندوستان است و ویترین گردشگری این کشور محسوب می شود.

این شهر بافتی قدیمی هم دارد که به نام گوای قدیم مشهور است. منطقه ای که یکی از جاذبه های ثبت جهانی هندوستان را هم در خود جای داده است، یکی از 9 میراثی که یونسکو آن را ثبت جهانی کرده است.

از لحظه قدم گذاشتن در این شهر می توان تشخیص داد که گوا با دیگر مناطق هند متفاوت است و بیش از دیگر مناطق رنگ و بوی اروپایی دارد. نفوذ فرهنگ اروپایی در شبه قاره از این منطقه شروع شد و ساختمان ها و لباس مردم تشابه زیادی با شهر و روستاهای پرتغال دارد.

غذاهای گوا بسیار معروف است و مخلوطی است از غذاهای پرتغالی، جنوب هند و عربی اما به سبب حضور همیشگی گردشگران، غذاهای متنوعی در همه جای شهر در دسترس است. گوا یکی از معدود مکان های هند است که اغلب رستوران های آن گوشت گاو هم سرو می کنند.

یادتان باشد که برای بازدید از تمام کلیساها، موزه ها و صومعه های گوای قدیمی به یک روز کامل وقت لازم دارید.

برای دیدن گوای قدیمی باید در ایستگاه اتوبوس پانجیم سوار اتوبوس هایی شوید که به سمت گوای قدیمی حرکت می کنند.

مسیر جاده از پانجیم به گوای قدیمی صاف است و می تواند مسیر بسیار راحتی برای دوچرخه سواری به حساب آید. همچنین می توانید در گوای قدیمی سوار قایق بشوید و به جزیره دیوا بروید. در واگاتور که در بلندی های سنگی ای که واگاتور را از چاپورا جدا می کند، بقایای یک قلعه پرتغالی از قرن هفدهم میلادی قرار دارد که گرچه شاید دیدن خودش به بالا رفتن نیرزد ولی منظره بسیار خوبی از ساحل و دریا را پیش چشمانتان قرار می دهد.

اگر قصد سفر به گوا و دیدن جاذبه های زیبای آن را دارید می توانید برای خرید بلیط هواپیما و یا رزرو بلیط هواپیما خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.