راهنمای ضروری برای خرید و تخفیف گرفتن در کشور نیجریه
1397/02/31 - 15:00 جهانگردی

راهنمای ضروری برای خرید و تخفیف گرفتن در کشور نیجریه

چانه زدن بر سر قیمت در اکثر نقاط دنیا مرسوم است و نوعی چالش لذت‌بخش نیز محسوب می‌شود. شهر «لاگوس» (Lagos) مرکز تجاری کشور نیجریه جمعیتی بالغ بر 21 میلیون نفر دارد و مهاجرینی از سراسر نیجریه و کشورهای مجاور در آن زندگی می‌کنند و به همین دلیل فرهنگ‌های مختلف و متنوع در این شهر با هم آمیخته شده است.

یکی از مواردی که باید درباره‌ی نیجریه بدانیم این است که داد و ستد در این کشور همراه با سنت قدیمی چانه زدن همراه است. برای افرادی که نسبت به فرهنگ شهر «لاگوس» اطلاع خاصی ندارند این مطلب راهنمایی برای چانه‌زنی خوش‌آیند و موفق با فروشندگان نیجریه‌ای محسوب می‌شود. آماده باشید تا بر سر قیمت هر چیزی در هر جایی چانه بزنید. تنها استثنایی که وجود دارد در مورد فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اجناس بسته‌بندی شده با برچسب قیمت می‌باشد. در زیر آفتاب شهر لاگوس می‌توان اجناس بسیار خوبی را با قیمتی اندک از فروشندگان محلی خریداری کرد. برای شروع یک تاکسی یا «ریکشا» (rickshaw) بگیرید و به یکی از بازارهای مرکزی شهر بروید.

 

لهجه محلی را یاد بگیرید

یکی از بزرگترین اشتباهات گردشگران در هنگام خرید تاثیر لهجه‌ی آنهاست. نحوه‌ی گفتگو و لهجه‌ای که به عنوان یک فرد خارجی قابل تشخیص باشد باعث افزایش چند برابری قیمت‌ می‌شود. اما نگران نباشید، با این وجود هم می‌توان از فروشنده‌ها تخفیف گرفت. اگرچه قیمتی که به شما گفته می‌شود از مبلغی که مردم محلی می‌پردازند بیشتر خواهد بود، اما در نهایت نسبت به قیمتی که به افراد خارجی فروخته می‌شود کمتر است. شما می‌توانید با کمی یادگیری لهجه‌ی انگلیسی محلی و زبان آمیخته‌ (Pidgin) با هزینه‌ی کمتری خرید کنید.

 

ظاهری معمولی داشته باشید

همانطور که لهجه‌ی شما در مبلغی که برای خرید می‌پردازید اثر دارد، ظاهر شما نیز موثر است. بسیاری اوقات راننده‌های تاکسی و یا مغازه‌دارها به تناسب تیپ و ظاهر مشتری قیمت را افزایش یا کاهش می‌دهند. بهتر است با ظاهری که عجیب به نظر نرسد به بازار بروید و تا می‌توانید معمولی و عادی به نظر برسید تا بدون اینکه توجه خاصی را به خود جلب کنید با پیشنهاد قیمت‌های نامعقول نیز مواجه نشوید.

 

در مواجهه با اولین فروشنده تصمیم به خرید نگیرید

مغازه‌هایی که در حومه‌ی شهر واقع شده‌اند قیمت‌‌های گران‌تری دارند. بهترین اجناس با قیمت‌های مناسب را می‌توان در بازارهای شلوغ و مرکزی یافت، بازارهایی که بیشتر مردم محلی در آن‌ها رفت و آمد دارند و فروشندگان تلاش کمتری می‌کنند تا اجناس‌شان را در معرض نمایش بگذارند. فروشندگانی که از درهای ورودی بازار و راهروهای اصلی دورتر هستند گزینه‌ی مناسب‌تری برای خرید با قیمت ایده‌آل محسوب می‌شوند. صندل‌هایی که در ابتدای بازار پسندیده‌اید را بعد از کمی پیاده‌روی و جستجو با نصف قیمت خواهید یافت.

برای خرید بلیط هواپیما خارجی و رزرو هتل از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط