سفر به استانبول
1396/09/25 - 9:00 جهانگردی

با صبحانه‌های استانبول آشنا شوید

خوراکی‌های ترک، ترکیبی از مزه‌های معطر هستند. اگر به ترکیه سفر می‌کنید، روز خود را با این صبحانه‌های ساده در خیابان‌های استانبول آغاز کنید و حس ماجراجویی خودتان را زنده نگاه دارید.

(با فلایتیو، بلیط پرواز و هتل‌های استانبول را به طور رایگان رزرو کنید!)

۱. مِنِمِن (تخم‌مرغ زده‌شده تند)

می‌توان صبحانه خود را با چند تکه سوسیس ترک با نام سوجوک شروع کرد، اما بهتر است تا این خوراکی با دیگر سوسیس‌های تند مصرف شود. پیشنهاد ما رفتن به سراغ یک صبحانه سبک به نام منمن همراه با چند تکه نان گرم یا تست است.

۲. کارپوز سالاتسی (سالاد هندوانه، نعناع، زیتون و پنیر)

این یک خوراکی لذیذ برای شروع روز شماست. می‌توان به‌جای پنیر فتا از پنیرهای نرم یا سفت تهیه‌ شده از شیر بز استفاده کرد. یا اینکه به سراغ دیگر میوه‌ها از خانواده ملون‌ها رفت. برای اینکه سالاد شما کمی اشرافی‌تر شود، کافی است تا مقداری روغن ‌زیتون با کیفیت بر روی آن بریزید.

۳. چیلبیر (تخم‌مرغ آب پز همراه با ماست سیر)

چیلبیر یک خوراکی محبوب برای صبحانه است. این خوراکی شبیه به ترکیبی عجیب است، اما تاثیری عالی دارد. افزایش مواد آن به منظور سیر کردن تعداد نفرات بیشتر، آسان است.

۴. گوزلمن (پنیر سرخ شده)

اگر متوجه شدید که یک زن در کنار پنجره کافه‌ای در استانبول نشسته و لباسی سفید به تن کرده و در حال پهن کردن دایره‌های بسیار نازکی از خمیر و پر کردن، تا کردن و طبخ آن‌ها بر روی یک ظرف ماهیتابه‌ای شکل برعکس است، به احتمال زیاد در حال تهیه گوزلمن است. اغلب این خمیرها به شکل یک هلال بزرگ پیچیده شده و با مواد مختلف ازجمله پنیر پر می‌شوند. امکان تا کردن گوزلمن به شکل مربعی قبل از طبخ نیز وجود داشته و می‌توان تکه‌های آن را برای صبحانه استفاده کرد.

۵. مربای انجیر

این مربا همراه با کایماک، خامه ترک تهیه‌شده با شیر بوفالو، طعمی عالی دارد. از آنجایی‌که تهیه کایماک در خارج از ترکیه بسیار سخت است، می‌توان این مربا را با نان تست داغ و کره میل کرد.

به نظر شما چه خوراکی‌هایی را باید در استانبول تست کنیم؟ نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط