iftar-meals
1396/03/20 - 14:29 جهانگردی

سفره افطاری در کشورهای مسلمان

یکی از جذابیت های ماه مبارک رمضان، تنوع خوراک های مخصوص این ماه بر روی سفره های افطار مسلمانان است. بر اساس سنت، مسلمانان سراسر جهان با خوردن خرما افطار می کنند چرا که پیامبر (ص) روزه خود را با خرما افطار می کرد. ولی در گذر زمان، در کنار خرما و نوشیدنی های مقوی، وعده های غذایی مختلفی بر سر سفره های مسلمانان قرار گفته شده است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با سفره های رنگین کشور های مسلمان جهان آشنا کنیم.

(برای خرید بلیط پرواز و یا رزرو بلیط هواپیما به سایت فلایتیو مراجعه نمایید.)

افطاری های کشورهای مسلمان

دبی:

دوبی، یکی نقاط بزرگ گردشگری جهان است است که سالانه توریست های زیادی به این شهر زیبا سفر می کنند. در ماه مبارک رمضان، گردشگران می توانند در رستوران ها علاوه بر غذاهای بین المللی، خوراک مخصوص رمضان مانند الهریس را که از گوشت گندم تهیه شده است، امتحان کنند.

ترکیه:

این کشور توریستی در منطقه به کافه ها و رستوران هایش معروف است. گرچه بهتر است در طول ماه رمضان از خوردن و آشامیدن در ملاء عام بپرهیزید ولی می توانید در زمان افطار، خوراک های مخصوص این ماه، شامل: قاورمه (Kavurmaکونفه (Künefe) را امتحان نمایید.

مالزی:

این کشور به غذاهای متنوع و پر ادویه معروف است. علاوه بر میان وعده ها و نوشیدنی های متنوع، گردشگران می توانند از غذاهای مختلف و لذیذ ماه رمضان شامل، بابر لمبوک (Bubur Lambuk)، ناسی کندر (Nasi Kandar)، روتی کانای (Roti canai) در رستوران ها و یا سفره های گستره افطاری امتحان کنند.

المغرب، فز:

این کشور که در جهان بیشتر به نام مراکش (یکی از بزرگترین شهرهای المغرب) مشهور است، با داشتن تنوع فرهنگ های مختلف مانند اسپانیایی و فرانسوی، غذاهای رنگارنگ و متنوعی دارند. خوراک های لذیذی که مردم در ماه مبارک رمضان بر سر سفره های افطار خود قرار می دهند، شامل چباکیا (Chebakia)، سوپ حریرا (Harrira)، پاستیلا (Pastilla) می باشند.

مصر:

ماه مبارک رمضان در این کشور باستانی بسیار با شکوه برگزار می گردد. مردم خانه های خود را با فانوس، ریسه های رنگی و قرآن تزئین می کنند. علاوه بر این، خوراک های متنوعی برای افطار دارند که شامل، محشی (Mahshi)، اطایف (Atayef)، کانفا (Konafa) می باشد.

لبنان:

این کشور به غذاهای رنگین و خوش طعم معروف است و مردم روزه خود را با خوراک هایی چون سوپ حریره (Harira)، ملفوف (Malfoof)، ماهی صیادیه (sayadia fish) افطار می کنند.

اگر قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید فلایتیو امکانخرید اینترنتی بلیط هواپیما را برای شما فراهم آورده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط