5 پارک ملی معروف در ماداگاسکار را بشناسید
1396/04/11 - 10:37 جهانگردی

5 پارک ملی معروف در ماداگاسکار را بشناسید

ماداگاسکار کشوری جزیره ای است که در اقیانوس هند و در کنار سواحل جنوب شرقی آفریقا واقع شده است. این جزیره، چهارمین جزیره بزرگ جهان می باشد.

این جزیره شگفت انگیز به واسطه‌ی جدایی آن از هند و عدم اتصال به سایر خشکی‌های دیگر در کره‌ی زمین، دارای پوشش گیاهی و جانوری بسیار خاص و بی همتا می باشد. بنابراین در این منطقه شاهد گیاهان و جانورانی هستیم که در هیچ نقطه‌ای از کره خاکی قادر به دیدن آنها نخواهیم بود.

از جاذبه های دیدنی ماداگاسکار وجود جنگل های متنوع و فراوان آن است ، این جزیره زیبا بیش از 40  پارک و ذخایر ملی دارد که تحت نظر سازمان آب و جنگل ماداگاسکار مدیریت می شوند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی 5 پارک ملی ماداگاسکار بپردازیم.

(برای خرید بلیط پرواز و یا رزرو بلیط هواپیما می توانید به سایت فلایتیو مراجعه نمایید.)

پارک‌های ملی ماداگاسکار

Marojejy

پارک ملی Marojejy یکی از بزرگترین پارک های ملی ماداگاسکار در منطقه ساوا واقع در شمال شرقی این جزیره می باشد که مساحت آن بیش از 55 هزار هکتار است. این منطقه تا قبل از سال 1952 ناشناخته بوده و پس از سال‌ها تحقیق در سال 1998 به عنوان پارک ملی شناخته و به روی عموم مردم بازگشایی شد. به دلیل وجود معادن و ذخایر بسیار ارزشمند در این منطقه و استخراج بیش از اندازه و همچنین جمع آوری چوب و قطع درختان، این پارک ملی در معرض نابودی است. وجود جنگل های ابری و مناظر طبیعی بسیار زیبا، این پارک را به یکی از زیباترین مناطق ماداگاسکار تبدیل کرده است.

Tsingy

پارک ملی Tsing  یک منطقه حفاظت شده در منطقه ملاکی واقع در شمال غربی ماداگاسکار است. این پارک به دلیل وجود صخره‌های نوک تیز، پرندگان وحشی و جمعیت قابل توجعی از میمون‌های لمور  یکی از میراث‌های جهانی یونسکو به شمار می رود.

Masoala

پارک ملی ماسوله بزرگترین منطقه حفاظت شده در جزیره ماداگاسکار است که در ناحیه شمال شرقی واقع شده و دارای 2300 کیلومتر مربع جنگل‌های بارانی و 100 کیلومتر مربع پارک‌های دریایی می باشد. پوشش گیاهی و جانوری متنوع در جنگل و مجموعه ای خیره کننده از تنوع زندگی دریایی این منطقه را به یکی از پر طرفدارترین ممناطق گردشگری در ماداگاسکار تبدیل کرده است. ماسوله دارای ده گونه لمور است. همچنین سایر گونه های جانوری خاص مانند جغد قرمز، قورباغه گوجه فرنگی نیز در این منطقه یافت می شود.

Ranomafana

این پارک ملی در جنوب شرقی جزیره ماداگاسکار واقع شده است که بیش از 41 هزار هکتار جنگل بارانی گرمسیری دارد. منطقه ranamoafan خانه بسیاری از گونه های جانوری و گیاهی خاص شامل بامبو طلایی، لمور بامبو بزرگ، لمور مگس سیاه و سفید و همچنین بیش از 130 گونه قورباغه است. این پارک در سال 1991 با هدف حفظ تنوع زیستی منحصر به فرد برای جلوگیری از فعالیت های انسانی تاسیس شده است و بخشی از میراث جهانی یونسکو به شمار می رود.

Amber

پارک ملی Amber یکی از پارک های ملی پرطرفدار برای گردشگران واقع در منطقه دایانا در شمال ماداگاسکار است و از متنوع ترین گونه های پرندگان شامل بیست و پنج گونه از پستانداران و پنجاه و نه گونه از خزندگان برخوردار است.

اگر قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید، فلایتیو امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما را برای شما فراهم آورده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط