شش شاهکاری که تنها می‌توانید در مادرید ببینید
1397/02/03 - 14:00 جهانگردی

شش شاهکاری که تنها می‌توانید در مادرید ببینید

مادرید پر از شاهکارهای افسانه‌ای است که در هیچ جای دیگری از دنیا وجود ندارند. از هنر گرفته تا معماری و از آب‌نماها گرفته تا بناهای یادبود. در اینجا شش تا از بزرگ‌ترین شاهکارهای موجود در این شهر نوشته‌شده‌اند.  برای خرید بلیط هواپیما اسپانیا و رزرو هتل از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

تابلوی گوئرنیکا La Guernica

این تابلوی مشهور اثر پابلو پیکاسو شاید یکی از مشهورترین شاهکارهای هنر مدرن در جهان باشد و می‌توانید آن را در موزه‌ی ملی مرکز هنری ملکه سوفیا  Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía تماشا کنید. ابعاد این تابلو به‌تنهایی بسیار تأثیرگذار است (3.3 متر ارتفاع در 7.6 متر طول). در این تابلو وحشت ناشی از جنگ‌های داخلی اسپانیا تصویر شده است. گوئرنیکا به سبک خاص پیکاسو در 1937 نقاشی شده و در آن می‌توانید یک اسب، یک چراغ و چند نفر را تشخیص بدهید. این تابلوی پرشور و پرآشوب هیچ‌وقت شمارا خسته نخواهد کرد.

 

آب‌نمای کیبلس La Fuente De Cibeles

این آب‌نما و مجسمه‌ی بزرگ که در مرکز مادرید است، نماد این شهر محسوب می‌شود. این بنا توسط معمار مشهور، ونتورا رودریگز در 1777 طراحی شد و مجسمه‌ی آن را فرانسیسکو گوتیرز آریباس طراحی کرده است. کیبلس، ایزدبانوی باروری و طبیعت در یونان، روی یک ارابه نشسته است و اطرافش را شیرها، یک اژدها و یک خرس احاطه کرده‌اند (مجسمه‌ی اژدها و خرس در سال 1824 ساخته شد). زمانی اسب‌ها از آب این آب‌نما می‌نوشیدند. این مجسمه در سال 1895 به میدان کیبلس منتقل شد و هنوز همان‌جا قرار دارد.

 

باغ لذات زمینی

باغ لذات زمینی اثر هیرونیموس بوش از سال 1939 در موزه‌ی پرادو Museo del Prado نگهداری می‌شود، البته خود نقاشی متعلق به اواخر قرن پانزدهم است. این نقاشی سه لته ای لذت و وحشت وسوسه‌های زندگی را توصیف می‌کند. لته ی سمت چپ آدم و حوا را نشان می‌دهد، و تابلوی میانی باغی پر از حوریان بهشتی، گیاهان و میوه‌ها را تصویر کرده- صحنه‌ای از لذات سطحی. تابلوی سمت راست مجازات ابدی را نشان می‌دهد که به خاطر تمامی لذات تصویر شده در لته ی میانی اعمال خواهند شد.

 

پوئرتا د الکالا Puerta de Alcalá

بنای یادبود پوئرتا د الکالا به‌عنوان دروازه‌ی ورود به مادرید مورداستفاده بوده است. این دروازه‌ی نوکلاسیک در 1778 ساخته شد و در بیرونی‌ترین بخش شهر قرار داشت. امروزه این بنای زیبا هم چنان پابرجاست، هرچند مادرید از همه سو گسترش‌یافته است. هم چنان می‌توانید آثار گلوله و توپ را روی این بنا ببینید و کیتی پری، خواننده‌ی امریکایی نیز آهنگ Fireworks را در سال 2010 برای جوایز موسیقی MTV در اینجا اجرا کرد.

 

ندیمه ها Las Meninas

تابلوی ندیمه ها که در 1656 توسط دیگو ولاسکز کشیده شد، یکی از مشهورترین آثار موجود در موزه‌ی پرادو و شاید کل جهان است. این تابلو خاندان سلطنتی را در دوران حکومت فیلیپ چهارم تصویر می‌کند. در این تابلو شاهدخت مارگارت ترزا دیده می‌شود که در کنار ندیمه ها، نگهبانان، دو کوتوله و یک سگ است. ولاسکز خودش را نیز به‌عنوان نقاش، کشیده است.

 

کاخ کریستال Palacio de Cristal

این کاخ در پارک باشکوه بوئن رتیرو  Parque del Buen Retiro قرار دارد. کاخ کریستال بنایی نمادین است که تقریباً به تمامی از شیشه ساخته شده است. این ساختمان که در 1887 ساخته شده، توسط معماری به نام ریکاردو ولازکز بوسکو طراحی شده است و بر مبنای یک کاخ شیشه‌ای شکل‌گرفته که سال‌ها قبل در لندن وجود داشته. تزئینات سرامیکی ظریفی که پیرامون اجزای فلزی این بنا وجود دارد، تداعی‌گر قفس پرنده است.    

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط