most-famous-city-squares-in-the-world-1
1396/02/04 - 12:04 جهانگردی

معروفترین میدان های جهان کدامند؟ (قسمت اول)

میدان ها همواره در طول تاریخ نقش مهمی در شهرها داشته اند. میدان جایی است که عموما در اطراف آن رستوران، مراکز خرید و مراکز تفریحی متعددی وجود دارد و افراد می توانند برحسب نیاز خود در این مراکز وقت بگذرانند.

میدان ها محل تجمع افراد شهر هستند. محل قرار افراد و جایی برای دیدار و معاشرت یا فعالیت های گوناگون مذهبی، سیاسی، تجاری و ... . اما جز این، بعضی از میدان ها اهمیتشان از این بابت است که نقش مهمی در طول تاریخ داشته اند و محل وقوع رویدادی مهم بوده اند. رویدادی مهم چون انقلاب، تظاهرات، تجمع و ... که معمولا نماد آن به صورت یک سازه یا مجسمه وسط میدان قرار می گیرد.

به همین خاطر بیشتر ما هنگام سفر به شهرهای تازه، پیش از هر کاری میدان های اصلی و معروف آن را شناسایی می کنیم تا به مراکز اصلی و مهم شهر دسترسی داشته باشیم.

ما در این مطلب مهمترین میدان های جهان را به شما معرفی می کنیم تا با آنها آشنا شوید.

اگر قصد سفر به این شهرها و دیدن این میدان ها را از نزدیک دارید می توانید با خرید بلیط هواپیما از سایت فلایتیو بلیط ارزان هواپیما خریداری کنید.

میدان سرخ (مسکو)

میدان سرخ از معروفترین میدان های جهان است که قلب شهر مسکو و نماد این کشور محسوب می شود. این میدان با طول 695 متر و عرض 13 متر، در گذشته محل قراردادهای بازرگانی و خرید و فروش محصول بوده و امروزه به محل بسیاری از رویدادهای مهم چون تجمع های سیاسی، کنسرت، تئاتر و ... تبدیل شده است.

اما این میدان عمده شهرت خود را مدیون رویدادهای سال های پس از انقلاب اکتبر روسیه است. زیرا از سویی آرامگاه لنین در آنجا ساخته شد و از سوی دیگر رژه های ارتش سرخ و راهپیمایی های میلیونی مردم در آنجا انجام میشد.

این میدان که در حال حاضر بیشتر جنبه تفریحی و تاریخی دارد، به دلیل قرار گرفتن کنار میدان کاخ کرملین و کلیسای جامع سنت باسیل محل تجمع گردشگران و جهانگردان است.

میدان تایمز (نیویورک)

میدان تایمز نام تقاطعی بسیار معروف در محله منهتن شهر نیویورک است که خیابان برادوی و خیابان هفتم از آن می گذرد.

این میدان که پر از صفحه نمایش های ویدیوئی و چراغ های چشمک‌زن است، توسط پارک ها، رستوران ها، هتل ها و سالن های مختلف احاطه شده و هنگام شب بسیار زیبا و دیدنی است.

به همین خاطر است که شهر نیویورک را به واسطه قرار گرفتن این میدان در آن، شهری می نامند که هرگز به خواب نمی رود.

به خاطر این میدان است که شهر نیویورک لقب «شهری که هرگز به خواب نمی‌رود» را به خود گرفته‌است.

کافه هارد راک نیویورک، سیاره هالیوود، فروشگاه دیزنی و ... از مراکز مهمی هستند که اطراف این میدان قرار گرفته اند.

میدان ترافالگار (لندن)

این میدان، میدان اصلی و یکی از معروفترین میدان های لندن است که در سال 1845 ساخته شده و به مناسبت پیروزی دریابد نلسون در نبرد ترافالگار به این نام خوانده شده است.

میدان ترافالگار که حوضچه ها و فواره های زیادی در آن قرار گرفته، محل برگزاری بسیاری از جشن ‌ها، بزرگداشت‌ ها، گردهمایی ‌ها، اعتراضات و راهپیمایی ‌های سیاسی و غیر سیاسی است.

میدان سیتی هال (پاریس)

میدان سیتی ‌هال که به خاطر حضور ساختمان هتل دویل به این نام معروف است، در قلب شهر پاریس و درامتداد رودخانه سن قرار گرفته ‌است.

این میدان علاوه بر ویژگی‌ های تاریخی، اجتماعی و فرهنگی، به عنوان مکانی برای تجمع مردم در رویداد‌های مهم این شهر شناخته می شود. سیتی‌ هال علاوه بر نزدیکی به مراکز مختلف شهری که امکان دسترسی آسان مردم از خود به آن مکان‌ ها را فراهم ‌کرده، دارای فضای نسبتا بزرگی است که برای برگزاری رویدادهای مختلف مناسب است.

در پست بعدی وبلاگ می توانید با دیگر میدان های معروف جهان آشنا شوید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط