most-famous-city-squares-in-the-world-2
1396/02/04 - 13:52 جهانگردی

معروفترین میدان های جهان کدامند؟ (قسمت دوم)

در پست قبلی وبلاگ شما را با چند عدد از معروف ترین میدان های جهان آشنا کردیم. با ما همراه باشید تا با دیگر میدان های معروف جهان آشنا شوید.

(برای دیدن قیمت بلیط هواپیما و رزرو بلیط هواپیما می توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.)

میدان تیان‌ آنمن (چین)

میدان تیان آنمن در شهر پکن واقع شده و بزرگترین میدان جهان است. اطراف این میدان بناهای مهم تاریخی مانند مجموعه کاخ‌ های شهر ممنوعه، پل‌ های «جین شوی» (آب طلایی) و دیوار سرخو مجلس چین واقع شده ‌است.

میدان تیان آنمن که قدمت آن به قرن پانزدهم میلادی برمی گردد، در قدیم به عنوان دروازه قدیمی شهر ممنوعه استفاده میشده و اکنون یکی از میدان های توریستی پکن است.

میدان بزرگ (بلژیک)

میدان بزرگ (Grand Place)، میدان مرکزی شهر بروکسل است که به عنوان یکی از زیباترین میدان های جهان شناخته می شود. این محوطه چهارگوش که در مرکز شهر بروکسل قرار گرفته، به وسیله عمارت شهرداری، موزه ها، کافه ها، مغازه های شکلات فروشی و رستوران های زیرزمینی احاطه شده و توجه توریست ها را به خود جلب می کند.

میدان بزرگ بروکسل در قرن 12 میلادی ساخته شده است.

میدان سن مارکو (ایتالیا)

میدان سن مارکو، میدان اصلی شهر ونیز است که در شلوغ ترین قسمت این شهر قرار دارد. این میدان که امروزه از اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر ونیز به حساب می آید، محل قرارگیری کلیسای جامع سن مارکو و همچنین محل دفن مارکوپلو است.

این میدان محل قرارگیری کافه «فلوریان» است که بیش از 300 سال قدمت دارد و چهره های نامداری چون گوته، لرد بایرن، ژان ژاک روسو و مارسل پروست در آن رفت و آمد داشته اند.

میدان جما ال فنا (مراکش)

میدان جما ال فنا مهمترین میدان مراکش است. این میدان برعکس دیگر میدان های معروف جهان بیش از اینکه به خاطر زیبایی اش شناخته شده باشد، به خاطر بافت فرهنگی و خاص آن معروف است.

این میدان پر از افراد عجیب و غریب و جالب است. افرادی چون مارگیر، شعبده باز، پیشگو، دستفروش و ... که در حال کسب و کار در این میدان هستند.

با تاریک شدن هوا، جمعیت این میدان افزایش پیدا می کند و مردم آنجا جمع می شوند.

میدان زوکالو (مکزیک)

میدان زوکالو میدان اصلی شهر مکزیکو سیتی است که با 57600 متر مربع وسعت، یکی از بزرگترین میدان های جهان محسوب می شود.

اطراف این میدان جاذبه های گردشگری مختلفی چون کلیسای جامع، ساختمان منطقه فدرال مکزیکو سیتی، کاخ ملی و ... قرار دارد که باعث جذب گردشگران زیادی شده است.

میدان زوکالو گنجایش بیش از 100 هزار نفر را دارد و از زمان آزتک (سرخ پوستان)، محل تجمع مردمان مکزیک برای اجرای مراسم ادای سوگند، رژه های نظامی، مراسم مذهبی و جشن های فرهنگی و سیاسی بوده است.

علاوه بر این، برنامه های متنوع دیگری چون کنسرت خوانندگان معروف دنیا، نمایشگاه گالری هنری و ... نیز در این میدان برگزار می شود.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط